Czas na wiosenne porządki

Początek wiosny to najlepszy czas na wielkie porządki. Jak się do nich zabrać, by przebiegły szybko i sprawnie? I dlaczego odpowiednie akcesoria są podczas nich tak przydatne? Już wyjaśniamy…

fot Rejs

Wiosenne porządki to nie tylko mycie okien i otwieranie domu na ciepłe powietrze. To przede wszystkim sprzątanie głębin szaf i szafek. To wycieranie kurzu, przegląd garderoby, pozbycie się przeterminowanych zapasów, redukcja niepotrzebnych przedmiotów… Kluczową rolę w wiosennych porządkach pełni odpowiednia organizacja czasu i pracy. Warto zacząć od zadań najtrudniejszych. A, jak pokazuje praktyka, na ogół najbardziej skomplikowane i czasochłonne jest sprzątanie kuchni.

– To w kuchennych szafkach znajduje się najwięcej przedmiotów, których używamy na co dzień. I choć większość z nich nie wymaga okresowego przeglądu – np. zastawa czy garnki, to wiele innych – jak zapasy żywności, przyprawy, a nawet lekarstwa, które wiele osób trzyma właśnie w kuchni, raz na jakiś czas trzeba dokładnie przejrzeć. Początek wiosny to doskonała ku temu okazja. – wyjaśnia Joanna Posadzy, Dyrektor Marketingu REJS.   

Porządek w szufladach

Zacznijmy więc od porządków w szufladach. To w nich trzymamy najwięcej drobnych rzeczy, które lubią się gubić i plątać. Jeśli chcemy ułożyć je „raz na zawsze” niezbędne są organizery. Na szczęście oferta odpowiednich ram i wkładów jest bardzo szeroka i z pewnością znajdziemy wśród nich odpowiednie rozwiązania. Co ważne, to jaki system sprawdzi się najlepiej, zależy od wymiaru szuflady i tego co w niej trzymamy.

fot Rejs

W szufladach płytkich, tych w których zazwyczaj przechowuje się sztućce i drobne akcesoria, warto zastosować gotowe wkłady. W ofercie REJS znajdziemy modele wykonane z drewna, tworzywa sztucznego i specjalne metalowe pojemniki. Wszystkie dostępne w różnych rozmiarach, co umożliwia dokładne dopasowanie systemu do naszych potrzeb. Godne uwagi są np. wkłady z rowkami na noże lub z przegrodą na folię aluminiową. Ten ostatni ma nawet ząbkowaną krawędź ułatwiająca oderwanie kawałka folii.

W przypadku szuflad, w których trzymamy większe rzeczy np. puszki kawy, pudełka z ziarnami, przetwory czy torebki mąki – sprawdzą się metalowe ramy. Za ich pomocą łatwo można podzielić wnętrza szuflad, a tym samym uniemożliwić produktom przesuwanie się i mieszanie. Nic się nie przewróci i nie rozsypie nawet podczas szybkiego otwierania i zamykania szuflady.

Segregacja odpadów – jak zrobić to wygodnie?

Choć odpady generujemy każdego dnia, a nie tylko podczas sprzątania, to właśnie w trakcie gruntownych porządków liczba rzeczy „do wyrzucenia” jest dużo większa. Dlatego to wiosną wiele osób decyduje się na montaż systemów do segregacji odpadów. Ich paleta jest bardzo zróżnicowana. W ofercie REJS znaleźć można zestawy o różnej liczbie i pojemności koszy, przeznaczone do szafek i szuflad różnego typu.

fot Rejs

Uwagę warto zwrócić na SORTE. To rozwiązanie, które bez trudu zastosujemy w swojej kuchni bez konieczności remontu. Srebrny lub grafitowy stelaż dostępny jest w trzech szerokościach: 60, 80 i 90 cm. Dostosowany jest do wysokich szuflad Slim Box i Comfort Box o głębokości: 40, 45 i 50 cm. Wystarczy go wstawić w odpowiednie miejsce i gotowe.

Jeśli zdecydujemy się na SORTE, pełny wysuw szuflady pozwoli na łatwy dostęp do wszystkich pojemników naraz. W zależności od wybranej konfiguracji w stelażu zmieszczą się wiadra o pojemności 7, 9, 15 i 20 litrów. SORTE umożliwia pełne wykorzystanie miejsca w szafce – za koszami do segregacji możemy ustawić np. środki czystości lub akcesoria do sprzątania. Pokrywa uchroni przed nieprzyjemnym zapachem, a jednocześnie służyć będzie jako dodatkowa półka.

Akcesoria do sprzątania – co masz do wyboru?

Warto pamiętać, że wśród akcesoriów meblowych są i takie, które mogą pomóc w samym sprzątaniu. Dla przykładu: stelaż do szaf gospodarczych House Master, pozwoli w jednym miejscu schować zarówno odkurzacz, jak i mniejsze akcesoria – wiaderka, mopy, szczotki, ścierki i detergenty. Składający się z 3 półek wyścielonych matą antypoślizgową, wyposażony w uchwyty i haczyki, pozwala wygodnie ustawić wszelkie potrzebne do sprzątania przedmioty. Dzięki temu, że można go w pełni wysunąć z szafki – wszystko będziemy mieć pod ręką.


fot Rejs

House Master można zamontować w wysokiej szafce o szer. 40 cm z drzwiami przesuwnymi lub osadzonymi na zawiasach, w spiżarni, pralni lub innym pomieszczeniu gospodarczym.

– Oczywiście można zainstalować go również w kuchni, ale z doświadczenia wiemy, że na ogół konsumenci szukają do tego wnętrza mniejszych systemów. Dlatego zespół projektowy REJS z myślą o kuchni przygotował nieco mniejsze akcesoria m.in. Cargo Mini Dolne z linii Variant MULTI. – dodaje Joanna Posadzy. To przeznaczone do szafek dolnych cargo można nie tylko z szafki wysunąć, ale też… wypiąć jego część ze stelażu. Specjalnie wyprofilowany koszyk na najpotrzebniejsze detergenty można zabrać ze sobą do pomieszczenia, w którym aktualnie sprzątamy. W ten sposób ułatwimy sobie pracę i oszczędzimy czas.

www.rejs.eu www.e-rejs.eu