Miękki chwytak OnRobot Soft Gripper: wysoce elastyczne rozwiązanie do zastosowań typu „pick and place” w kontakcie z żywnością

Nowy miękki chwytak Soft Gripper firmy OnRobot przeznaczony do kontaktu z żywnością może obsługiwać delikatne elementy o zróżnicowanych, nieregularnych kształtach w branżach: spożywczej i napojów, kosmetycznej i farmaceutycznej. Znajdzie również zastosowanie w produkcji i pakowaniu.

Materiały graficzne: chwytak Soft Gripper

Warszawa, 7 kwietnia 2020 r.: Automatyzacja w przemyśle spożywczym i napojów oraz w „czystych” branżach, takich jak kosmetyka i farmacja, stała się właśnie łatwiejsza. Są to dziedziny wymagające obsługiwania różnych przedmiotów, od jajek po owoce, butelki czy pojemniki o nieregularnym kształcie. Elastyczny chwytak OnRobot Soft Gripper jest wyposażony w trzy wymienne silikonowe kielichy w konfiguracji gwiazdy i cztery palce, za pomocą których jest w stanie delikatnie i precyzyjnie podnieść niemal każdy niewielki przedmiot o masie do 2,2 kg. Elektryczny chwytak Soft Gripper posiada certyfikat dopuszczenia do kontaktu z żywnością (zgodny z FDA 21 CFR dla produktów beztłuszczowych i EC 1935/2004) i w przeciwieństwie do tradycyjnych chwytaków próżniowych nie wymaga zewnętrznego doprowadzenia powietrza. Zapewnia to niższe koszty i mniejszą złożoność aplikacji.


„Nasz nowy chwytak Soft Gripper rzuca wyzwanie istniejącym rozwiązaniom w zakresie podnoszenia trudnych do uchwycenia, delikatnych przedmiotów o nieregularnym kształcie – mówi CEO OnRobot Enrico Krog Iversen. „W przeciwieństwie do innych rozwiązań Soft Gripper umożliwia płynną integrację z większością robotów współpracujących i lekkich robotów przemysłowych w ramach naszego jednosystemowego rozwiązania”.

Nagradzane jednosystemowe rozwiązanie OnRobot (One System Solution) to platforma zapewniająca zunifikowany interfejs mechaniczny i elektryczny pomiędzy wiodącymi na rynku ramionami robotycznymi a dowolnym narzędziem EOAT firmy OnRobot. Rozwiązanie One System Solution zostało niedawno rozszerzone w celu uwzględnienia integracji z robotami firm ABB Robotics i Hanwha Precision Machinery. Obecnie użytkownicy tych robotów mogą czerpać korzyści ze zunifikowanego interfejsu mechanicznego i elektrycznego dowolnego produktu firmy OnRobot, który ułatwia integrację i przyspiesza zwrot z inwestycji.

Chwytak Soft Gripper doskonale nadaje się do zastosowań w przemyśle spożywczym i napojów, jednak ze względu na swoją wszechstronność i delikatność chwytu może również wesprzeć procesy produkcji i pakowania.


Specyfikacja chwytaka Soft Gripper:

• Udźwig do 2,2 kg, w zależności od kształtu, twardości i właściwości ciernych obsługiwanych przedmiotów.
• Rozmiary chwytaka wahają się od 11 mm do 118 mm, w zależności od zastosowanego kielicha.
• Certyfikat FDA.
• Elastyczne, wymienne kielichy silikonowe.
• Doskonały do obsługi delikatnych przedmiotów o nieregularnym kształcie.
• Nie wymaga doprowadzenia powietrza.
• Szybkie, elastyczne wdrożenie i płynna integracja z robotami wszystkich wiodących marek.

 

O OnRobot
Oferta OnRobot obejmuje szeroki asortyment rozwiązań do zastosowań współpracujących, m.in. chwytaki elektryczne, czujniki siły i momentu, chwytak podciśnieniowy, laureata wielu nagród – chwytak Gecko oraz zmieniarki narzędzi. Ta nowa kombinacja produktów od OnRobot umożliwia szybszą i prostszą automatyzację takich zadań jak pakowanie, kontrola jakości, przenoszenie materiałów, obsługa maszyn, montaż oraz wykańczanie powierzchni. Siedziba główna OnRobot znajduje się w duńskim Odense, a biura lokalne mieszczą się w Dallas, Soest (Niemcy), Barcelonie, Warszawie, Szanghaju, Tokio, Singapurze i Budapeszcie. Więcej informacji na stronie www.onrobot.com

KontaktPolub nas na Facebooku