16. MULTIMARKET JULA OTWIERA SIĘ W KRAKOWIE

W CH Krokus Serenada Jula – szwedzka sieć multimarketów, otwiera szesnasty w Polsce raj dla majsterkowiczów, profesjonalistów i wszystkich osób aktywnych. Oficjalne otwarcie sklepu nastąpi w czwartek, 2 września o godz. 10:00.  

Od września mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli wybierać z szerokiej gamy produktów, jakie ma w swojej ofercie multimarket Jula. Multimarket, ponieważ Jula to sklep inny niż wszystkie, które poznali do tej pory Polacy. Wszyscy Klienci znajdą w Jula 8 odrębnych kategorii: Narzędzia i Maszyny, Artykuły Budowlane i Farby, Elektryka i Oświetlenie, Odzież i Artykuły BHP, Ogród, Wypoczynek, Motoryzacja oraz Gospodarstwo Domowe. Tak szeroki asortyment w jednym miejscu sprawia, że w Jula każdy może znaleźć coś dla siebie, przy okazji oszczędzając czas i pieniądze. Jula szczyci się również starannie dobranymi produktami w ramach marek własnych, niedostępnych w innych sklepach, które zdążyły wyrobić sobie renomę na wymagającym terenie Skandynawii. Już dziś można lepiej poznać ofertę Jula na stronie internetowej www.jula.pl oraz dokonać zakupów w sklepie internetowym.

„Cieszymy się, że dzięki naszemu nowemu multimarketowi Jula w centrum handlowym Krokus Serenada mieszkańcy Krakowa i okolic zyskają dostęp do produktów wspierających majsterkowiczów oraz wszystkich tych, którzy cenią sobie samodzielność w domowym warsztacie czy ogrodzie.  Wierzymy, że nasza oferta spotka się z dobrym odbiorem klientów zarówno w sklepie stacjonarnym, jak i w naszym sklepie internetowym – mówi Joachim Frykberg, CEO Jula.

„Kraków i Małopolska to dla nas bardzo ważne obszary. Dzięki sprzedaży w kanale e-commerce widzimy jak wielkim zainteresowaniem cieszą się nasze produkty w tym regionie. Tym bardziej cieszy nas, że wszyscy mieszkańcy Krakowa i okolic będą mogli osobiście zapoznać się z naszą ofertą” – komentuje Arnold Brzeziński Country Operations Manager Jula Poland. „To już drugi nasz sklep w Małopolsce. W październiku ubiegłego roku otworzyliśmy Jula w Nowym Sączu”. 

Odpowiedzialne otwarcie

Otwarcie każdego sklepu w pandemii jest szczególne i inne. W przypadku multimarketów oznacza, że nie będzie żadnych uroczystości, jak to zwykle Jula miała w zwyczaju.

“Zawsze dokonujemy odpowiedzialnych otwarć, co jest oczywiście szczególnie ważne teraz podczas pandemii. Kładziemy duży nacisk na tworzenie bezpiecznego środowiska, zarówno dla naszych klientów, jak i pracowników” – mówi Joachim Frykberg, CEO Jula. „Nowa Jula w Krakowie  ma nieco ponad 2000 metrów kwadratowych, co zapewnia dobre warunki do bezpiecznego handlu, z dużą przestrzenią umożliwiającą utrzymanie  dystansu społecznego. Multimarket został również wyposażony w zabezpieczenia pleksi przy kasach i w Punkcie Obsługi Klienta, a także w inny sprzęt ochronny i odpowiednie oznakowania.”

Jula w Krakowie:

  • powierzchnia – ok. 2.000 m2
  • asortyment – ponad 14.000 produktów, w tym marki własne niedostępne w innych sklepach
  • zatrudnienie w sklepie – 20 pracowników (dodatkowo firmy zewnętrzne)
  • adres: Aleja Generała Tadeusza Bora-Komorowskiego 37, 31-876 Kraków

***

Firma Jula powstała w 1979 roku jako firma rodzinna. Karl-Johan Blank, właściciel Jula, czynnie angażował się w budowanie firmy od samego początku. Przez kolejne kilka lat Jula rozwinęła się w grupę, Jula Holding Group, działającą w obszarach handlu detalicznego, nieruchomości, środowiska, energii, finansów, logistyki i hoteli. Więcej o historii firmy Jula można znaleźć pod adresem: https://historia.jula.se/

Siedziba grupy Jula Holding znajduje się w Skara w Szwecji. Grupa zatrudnia około 3500 pracowników, a sprzedaż w 2019 roku wyniosła nieco ponad 8,1 miliarda SEK.

Firma handlowa Jula zapoczątkowała rozwój całej grupy. Jula oferuje klientom szeroką i starannie dobraną gamę produktów do domu, ogrodu czy garażu. Ponadto w asortymencie JULA znajdą się produkty RTV i AGD, odzież robocza oraz wiele akcesoriów dla osób, aktywnie spędzających czas m.in. wędkując, wędrując czy jeżdżąc na rowerze. Jula to sklepy dla praktycznie myślących klientów. Produkty Jula cechuje wysoka jakośc i dostępne ceny. Zakupów mozna dokonac za pośrednictwem sklepu internetowego oraz łącznie 111 multimarketów, 59 w Szwecji, 37 w Norwegii i 15 w Polsce.