Accor wzmacnia portfolio lifestylowych marek – hotele TRIBE wkraczają do Europy

Już jesienią do Europy zawita TRIBE, lifestylowa marka Accor, do tej pory dostępna jedynie w Australii. Pierwsze obiekty pojawią się m.in. w Paryżu, Amsterdamie i Warszawie, a w najbliższych latach dołączą do nich Londyn, Berlin czy Wiedeń. W ramach wzmacniania lifestylowego portfolio Accor planuje otwarcie ponad 50 obiektów sygnowanych marką. Debiutujący w Warszawie hotel TRIBE pierwszych gości przywita w 2021 roku.

Accor, globalny lider branży hotelarskiej i rozszerzonej gościnności, wraz z dynamicznie rosnącym portfolio TRIBE, marki segmentu midscale, zwiększa swoje ambicje w sektorze lifestyle. Przekraczając początkowe założenia, grupa planuje otworzyć ponad 50 obiektów działających pod tą marką na całym świecie.  Wśród pierwszych europejskich lokalizacji, gdzie pojawi się TRIBE znalazła się Warszawa, Paryż i Amsterdam. W niedalekiej przyszłości dołączą do nich m.in. Berlin, Londyn czy Lizbona. W sumie, w ciągu najbliższych 5 lat, na portfolio marki TRIBE złoży się 150 obiektów na całym świecie, otwartych z myślą o nowej generacji podróżników poszukujących wysublimowanych przeżyć w zasięgu ręki.

Accor jest globalnym liderem w segmencie hoteli lifestyle, dzięki portfolio 11 rewolucyjnych marek, do których zalicza się także TRIBE z planowanym otwarciem 50 obiektów na całym świecie. Marka rośnie w siłę i wraz z rozwojem kolejnych projektów grupy, kontynuuje międzynarodową ekspansję. Zgodnie ze strategią rozwoju Accor, TRIBE ustanowił nowe standardy w świecie lifestylowych marek hotelowych.

Gaurav Bhyshan, Chief Development Officer, Accor

TRIBE to alternatywna marka lifestylowa, która całkowicie zmienia reguły i zasady gościnności, tak by spełniać potrzeby i oczekiwania współczesnych podróżników, z jednoczesnym zapewnieniem finezji, stylu i oryginalności. Stworzona z myślą o unikalnym miejskim klimacie, marka skupia się na wspólnych przestrzeniach i pokojach gościnnych, kreując wielofunkcyjne miejsca, które zachęcają do wzajemnych interakcji między gośćmi, a jednocześnie sprawiają, że każdy poczuje się jak w domu.
W tym roku do Europy dotrze pierwszy obiekt sygnowany marką TRIBE, który zostanie otwarty w Paryżu – TRIBE Paris Barignolles. Następne w kolejce są m.in. Amsterdam, Warszawa i Manchester. Pierwszy hotel TRIBE w Polsce będzie zlokalizowany w Warszawie.

Obserwowanie, jak marka rozwija się i zwiększa swoją sieć przynosi dużą satysfakcję. TRIBE to bez wątpienia silny lifestylowy brand z konkretnym charakterem, który zrywa z wizerunkiem tradycyjnych hoteli. Koncept TRIBE skupia się na miejskiej energii, oferując stylowe i przystępne przestrzenie. Już wchodząc do samego hotelu, czy korzystając z oferty pobytowej, czy odwiedzając restaurację, goście od razu wiedzą, że będą częścią autentycznego przeżycia, bez względu na lokalizację, w której się znajdują.

Antoine Dubois, Accor SVP Global Marketing Strategy

Hotelowe przestrzenie są zaprojektowane tak, by były połączeniem miejsc tętniących życiem pomiędzy pracą a rozrywką. Od selekcji wielu gatunków muzyki, po szeroki wybór lokalnych odmian kawy – w TRIBE nic nie dzieje się przypadkiem. Szeroka oferta menu restauracyjnego zmienia się w ciągu dnia, aby zawsze zapewnić gościom świeże i autentyczne przeżycia kulinarne. Funkcjonująca za dnia kawiarnia, z jedzeniem na wynos oferuje proste, szybkie i domowe posiłki, a wieczorem zmienia się w cocktail bar.
Kreując hotelowe wnętrza, TRIBE współpracuje z różnorodnymi znanymi lokalnymi projektantami. Współczesny styl uzupełniają specjalnie zaprojektowane dzieła sztuki autorstwa wschodzących artystów i projektantów, które nie tylko zdobią ściany, ale stanowią także elementy wyposażenia hotelu, takie jak umeblowanie czy oświetlenie. Każdy z nich jest pieczołowicie wybrany z myślą o komforcie i stylu.
Podczas pobytu w hotelu, czy to poprzez aranżację przestrzeni czy dobór usług, marka kładzie szczególny nacisk na połączenie atmosfery życzliwości z atrakcyjną stylistyką i wygodą. To myślenie przekłada się zarówno na przestrzenie wspólne, jak i pokoje gościnne, gdzie dzięki wysokiej jakości łóżkom oraz zastosowaniu najnowszych technologii, na gości czeka niezwykła i przytulna przestrzeń.

O GRUPIE ACCOR
Accor jest wiodącą na świecie, kompleksową grupą hotelarską oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5000 hotelach, kurortach i rezydencjach w 110 krajach świata. Posiadając niezrównane portfolio marek segmentów luksusowych, jak i ekonomicznych, Grupa dostarcza najwyższej jakości know-how z zakresu hotelarstwa i rozszerzonej gościnności od ponad 50 lat. Oprócz zakwaterowania, dzięki usługom świadczonym w zakresie gastronomii, rozrywki, wellbeing i coworkingu, Accor oferuje nowy styl życia, pracy i spędzania czasu wolnego.  Jednocześnie, zwiększając efektywność działalności biznesowej, szerokie portfolio akceleratorów biznesowych, Grupa wzmacnia kanały dystrybucji, operacje i doświadczenia. Goście wybierający Accor mają do dyspozycji jeden z najbardziej atrakcyjnych programów lojalnościowych w branży hotelarskiej na świecie, ALL – Accor Live Limitless.Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju, aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Grupa działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez szkolenia zawodowe i dostęp do miejsc pracy. Spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: accor.com. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i śledzenia nas na Twitterze.