Agility dostarcza ponad 500 ładunków do Omanu

Agility Logistics, polski oddział Agility globalnego dostawcy zintegrowanych rozwiązań logistycznych, rozwija ofertę dla branży energetycznej. W ciągu miesiąca firma zorganizowała dostawy lotnicze ponad 500 ładunków, zapewniając kompleksową obsługę logistyczną prac serwisowych prowadzonych w jednej z elektrowni w Omanie.

Do zadań polskiego zespołu Agility należało zorganizowanie dostaw lotniczych na trasach: Polska-Oman, Oman-Polska i Oman – inny kraj na świecie. Transportowanymi ładunkami były różnego rodzaju części zamienne, materiały eksploatacyjne, urządzenia i części generatorów prądotwórczych o łącznej wadze ponad 40 ton. Obsługa prac serwisowych wymagała organizacji nie tylko standardowych transportów cargo. Wśród przewożonych ładunków były też ponadgabaryty – 3 skrzynie z uzwojeniem generatorów (o łącznej wadze ponad 23 ton, długości 730 m, szerokości i wysokości 220 m) oraz materiały niebezpieczne różnych klas, w tym substancje chemiczne, łatwopalne, żywice i gazy, m.in. ponad dwumetrowa maszyna wypełniona gazem.

Elastyczność i szybka reakcja
Przygotowanie do organizacji dostaw części serwisowych dla elektrowni w Omanie trwały miesiąc i wymagały bardzo dobrego zaplanowania. Zespół Agility Logistics musiał dostosować się do harmonogramu prac serwisowych i jednocześnie być gotowy do szybkiej organizacji pilnych transportów just-in-time.
– Przykładem może być organizacja ekspresowej dostawy sprzętu dla polskiego zespołu inżynierów serwisowych. Ładunek odebrany w piątek z fabryki w Polsce, już w niedzielę oczekiwał na przewóz do elektrowni z lotniska w Muskacie. Do naszych zadań należała dostawa części wymiennych z omańskiej elektrowni do fabryki w Polsce i z powrotem, także do innej elektrowni w dowolnym miejscu na świecie. Specjalnych przygotowań wymagał transport ponadgabarytowy trzech skrzyń z uzwojeniem, tu wykorzystaliśmy samolot frachtowy Boeing 747- wyjaśnia Piotr Klimecki, business development manager Agility Logistics, odpowiedzialny za organizację dostaw serwisowych do elektrowni w Omanie.

Agility zapewniło specjalistyczny sprzęt do przewozu i rozładunku ponadgabarytowych skrzyń oraz innych ładunków w elektrowni w Omanie, w tym samochody z dźwigiem/HDS (żuraw przeładunkowy). Zespół Agility odpowiadał też za formalności celno-podatkowe i przygotowanie dokumentacji celnej oraz certyfikatów. W przypadku transportu materiałów niebezpiecznych konieczne było przygotowanie dokumentacji w transporcie lotniczym (DGR), zapewnienie specjalistycznych opakowań do transportu lotniczego ładunków niebezpiecznych i ich oznakowanie.
– Obsługa logistyczna prac serwisowych wymaga od operatora elastyczności, doświadczenia, szybkiej reakcji i umiejętności zarządzania całym łańcuchem dostaw. Od zabezpieczenia ładunków, zapewnienia odpowiednich środków transportu, przygotowania np. dokumentacji do odprawy importowej i wystawienia certyfikatów po awizacje związane z dostawami do elektrowni. Wsparciem było dla nas know-how oddziału Agility w Omanie, z którym
współpracowaliśmy przy tym projekcie – podsumowuje Piotr Klimecki.

Dostawy do omańskiej elektrowni były kolejnym zleceniem zrealizowanym przez polski oddział Agility dla klientów z branży energetycznej działających na Bliskim Wschodzie, tak jak np. transporty morskie i lotnicze urządzeń oraz materiałów niebezpiecznych do elektrowni w Abu Dhabi.

Agility w Omanie
Agility działa w Omanie od 2006 roku. Obecnie Agility Oman (Global Logistics (Oman) LLC) jest jedną z niewielu największych globalnych firm spedycyjnych, które posiadają własną licencję na wykonywanie usług pośrednictwa celnego w tym kraju. Świadczy usługi frachtu lotniczego, morskiego i drogowego, specjalizuje się też w obsłudze branży chemicznej. Jako największy dostawca logistyki kontraktowej zarządza powierzchnią magazynową 19 tys. mkw., posiada też własną flotę pojazdów. Agility Oman obsługuje międzynarodowe lotnisko w Maskacie oraz porty morskie w Maskacie, Sohar i Salalah.

***
Agility na świecie
Agility jest jednym z największych na świecie dostawców zintegrowanych rozwiązań logistycznych, liderem w dziedzinie inwestycji w technologie podnoszące wydajność łańcuchów dostaw. Spółka giełdowa o przychodach na poziomie 5,1 mld USD rocznie zatrudnia ponad 26 tys. pracowników w 100 krajach. Pionier na rynkach wschodzących i jeden z największych właścicieli oraz deweloperów obiektów magazynowych i parków przemysłowych na Bliskim Wschodzie, w Afryce i Azji. Agility Global Integrated Logistics (GIL), oferuje kompleksowe rozwiązania logistyczne w ramach światowych łańcuchów dostaw, które odpowiadają na potrzeby klientów. Obejmują one spedycję lotniczą, morską, drogową, magazynowanie i dystrybucję oraz obsługę specjalistycznych projektów logistycznych. Spółki zależne Agility (Grupa Infrastructure) świadczą usługi w zakresie logistyki paliw, obsługi lotniskowej, zarządzania nieruchomościami komercyjnymi, cyfryzacji obsługi celnej oraz zdalnego zarządzania infrastrukturą.

Agility w Polsce
Agility Logistics Sp. z o.o. działa w Polsce od 2008 r., posiada 2 oddziały: w Warszawie, który specjalizuje się we frachcie lotniczym i morskim oraz Wrocławiu, odpowiedzialnym za fracht drogowy, kolejowy oraz usługi logistyki kontraktowej (magazynowanie i dystrybucja). Agility Logistics oferuje klientom kompleksowe rozwiązania logistyczne w zakresie spedycji lotniczej, drogowej (FTL, LTL), morskiej (FCL, LCL), kolejowej (Europa – Chiny) i intermodalnej oraz dedykowane i specjalistyczne usługi logistyczne (project cargo, on-board courier). Ofertę firmy wyróżnia indywidualne podejście do klienta, elastyczność oraz sprawna i szybka obsługa. Wysoką jakość usług potwierdzają certyfikaty ISO 9001:2015, ISO 50001:2011, ISO 14001:2015 i AEO (Upoważnionego Przedsiębiorcy). Portfolio klientów Agility Logistics obejmuje sieciowe i lokalne firmy z różnych branż, w tym motoryzacyjnej, przemysłowej, energetycznej, high-tech, kosmetycznej oraz handlu detalicznego.
Więcej informacji znajdą Państwo na: www.agility.com
Twitter: twitter.com/agility
LinkedIn: linkedin.com/company/Agility i linkedin.com/company/agility-poland

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm