Architekt Magdalena Federowicz-Boule i Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę o wspólnym projekcie. Bezpłatny webinar

Zapraszamy na bezpłatny webinar przedstawiający wspólny projekt Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę, Architektów Bez Granic (OW SARP) i pracowni Tremend, który powstał po konsultacjach z dziećmi. Zielone Centrum Pomocy Dzieciom stanowi nowatorskie przedsięwzięcie, które zakłada m.in. powstanie zielonej przestrzeni wspomagającej terapię dzieci krzywdzonych i wykorzystywanych seksualnie, przy zastosowaniu rozwiązań przyjaznych środowisku.

Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę od 30 lat pomaga dzieciom, które zostały skrzywdzone oraz prowadzi liczne działania profilaktyczne, aby chronić dzieci przed przemocą i wykorzystaniem seksualnym. Swoją misję realizuje m.in. prowadząc Centra Pomocy Dzieciom – specjalistyczne placówki, w których dzieci krzywdzone otrzymują kompleksową i bezpłatną pomoc. Są to jedyne tego typu placówki w kraju. Obecnie funkcjonują w pięciu miastach.

Fundacja właśnie rozpoczyna inwestycję, która sprawi, że Centrum Pomocy Dzieciom, które działa od 2017 w Warszawie, stanie się Zielonym Centrum – placówką, która dba o dzieci, ale też o środowisko.

Partnerami budowy Zielonego Centrum Pomocy Dzieciom w Warszawie są: The VELUX Foundation, IKEA Retail, Linklaters Warsaw, Shom, Ceresit, Eiffage, Budimex, Geberit, Tikurilla, „BYŚ” Wojciech Byśkiniewicz, Newmor, Grohe, Eurolight, Muraspec, Roca oraz Huawei.

Aby wziąć udział w bezpłatnym webinarze, wystarczy się zarejestrować, klikając w link:

https://tiny.pl/rs8h9

Gośćmi specjalnymi wydarzenia będą:

Dr Monika Sajkowska – prezeska zarządu Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę. Doktorka nauk społecznych. Autorka i współautorka badań i publikacji naukowych dotyczących problemu krzywdzenia dzieci. Była członkinią rad społecznych Rzecznika Praw Obywatelskich i Rzecznika Praw Dziecka w poprzednich kadencjach. Laureatka nagrody Polskiej Rady Biznesu w kategorii działalność społeczna.

Arch. Magdalena Federowicz-Boule – prezes i dyrektor kreatywny Tremend, która zajmuje się projektami kubaturowymi, użyteczności publicznej i komercyjnymi. Jest inicjatorką i współzałożycielką Koła OW SARP Architekci bez Granic – zaangażowanego w działalność społeczną, członkinią Zarządu Oddziału Warszawskiego Stowarzyszenia Architektów Polskich od 2017, członkinią Architecture Sans Frontieres, należy również do ZAIKS i SAW.

Dr Monika Sajkowska, prezeska Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę podczas prezentacji opowie o wielkim wyzwaniu, jakim jest tworzenie Centrów Pomocy Dzieciom w całym kraju oraz idei Zielonego Centrum, które zakłada m.in. powstanie zielonej przestrzeni wspomagającej terapię dzieci krzywdzonych i wykorzystywanych seksualnie. W trakcie wydarzenia arch. Magdalena Federowicz-Boule przedstawi funkcjonalności i planowane rozwiązania przyjazne środowisku.

Webinar adresowany jest m.in. do firm zainteresowanych nowoczesnymi ekologicznymi rozwiązaniami budowlanymi oraz realizacją takich projektów w partnerstwie z III sektorem.

Jak zwykle w trakcie spotkania będzie też czas na dyskusję, a uczestnicy będą mieli możliwość zadawania pytań prelegentom.

KLIKNIJ, ABY SIĘ ZAREJESTROWAĆ: https://tiny.pl/rs8h9

AGENDA SPOTKANIA:

12:00 – powitanie gości i widzów

12:05 – wystąpienie dr Moniki Sajkowskiej, prezeski Fundacji Dajemy Dzieciom Siłę

12:30 – wystąpienie arch. Magdaleny Federowicz-Boule, prezeski Tremend

Organizator: Fundacja Dajemy Dzieciom Siłę, Tremend

Partnerzy spotkania: Architekci Bez Granic (OW SARP), OKK! PR