B&B Hotels: 180 mln euro na międzynarodowy rozwój sieci

Grupa B&B Hotels zadbała o zabezpieczenie swojej sytuacji finansowej pozyskując 180 mln euro, z czego 100 mln euro to fundusze pochodzące z uruchomionego kredytu bankowego, a 80 mln euro to wynik podwyższenia kapitału. Pozwoli to na realizację ambitnych planów rozwojowych w Europie oraz na świecie. Dodatkowe środki zostaną przeznaczone na kontynuację akwizycji i budowę nowych hoteli w ciągu najbliższych 5 do 10 lat, także w Polsce.

Choć pandemia koronowirusa spowodowała wyhamowanie działalności hotelarskiej na całym świecie, B&B Hotels nie ma wątpliwości, że ​​ta aktywność ponownie wzrośnie, gdy tylko pojawią się warunki ułatwiające podróżowanie. Grupa nie zapomina o swoich planach rozwoju, niezmiennie chcąc pojawiać się w kolejnych destynacjach, a co za tym idzie – jeszcze lepiej spełniać oczekiwania swoich gości.

Jednym z elementów realizacji tej strategii jest aktualne przejęcie sieci LetoMotel w Niemczech. Od 1 marca 2021 r. cztery hotele tej sieci działają już pod nazwami: B&B Hotel München-Moosach, B&B Hotel München-Trudering, B&B Hotel München-Olympiapark oraz B&B Hotel Nürnberg City-Süd. B&B Hotel Augsburg-West jest obecnie w budowie i ma zostać otwarty w czerwcu tego roku. Dzięki tej transakcji portfolio B&B Hotels obejmuje obecnie 142 hotele w 91 niemieckich miastach. Tym samym Grupa jest o krok bliżej celu, jakim jest rozszerzenie sieci do 300 hoteli w Niemczech do 2030 roku.

W sumie w tym roku na całym świecie planowanych jest co najmniej 70 otwarć, a niektóre obiekty zadebiutują już w najbliższej przyszłości.

Chciałbym podziękować naszym inwestorom i akcjonariuszom – w szczególności naszemu głównemu akcjonariuszowi Goldman Sachs – którzy od razu odpowiedzieli na naszą prośbę o pozyskanie kapitału. To pokazuje, że branża hotelarska ma przed sobą świetlaną przyszłość, pomimo tego, że została silnie dotknięta przez aktualny kryzys zdrowotny – mówi Fabrice Collet, prezes i dyrektor generalny grupy B&B Hotels i dodaje: – W B&B Hotels stawiamy na to, że po zakończeniu kryzysu każdy będzie miał tylko jedno pragnienie: podróżować. Niezależnie od tego, czy celem będzie odwiedzenie krewnych, podróż biznesowa czy po prostu zmiana otoczenia – podróżni będą potrzebować rozwiązań noclegowych, które z pewnością znajdą w hotelach sieci B&B, gdzie zagwarantowane będą również optymalne warunki sanitarne.

B&B Hotels to międzynarodowa sieć hotelowa, która zasłynęła połączeniem doskonałej lokalizacji swoich obiektów z profesjonalną obsługą i korzystnymi cenami. Pod jej szyldem działa ponad 500 hoteli w 12 krajach (stan na marzec 2021): we Francji, Niemczech, Włoszech, Hiszpanii, Polsce, Austrii, Belgii, Czechach, Portugalii, Słowenii i Szwajcarii, a także w Brazylii. W naszym kraju pod marką B&B Hotels funkcjonuje 8 hoteli: po jednym w Warszawie, Łodzi, Wrocławiu, Krakowie, Katowicach, Toruniu, Nowym Targu oraz w Rzeszowie. W najbliższych miesiącach na tę listę wpisze się także Lublin. Jednocześnie sieć pracuje nad kolejnymi otwarciami.

www.hotelbb.com

 www.facebook.com/BB.Hotels.Polska

Grupa B&B Hôtels to trzecia co do wielkości sieć hoteli we Francji, która powstała w 1990 roku. Hotele B&B należą do segmentu hoteli ekonomicznych, stawiających na jakość, doskonałą lokalizację, indywidualny design oraz profesjonalną i miłą obsługę. Sieć posiada obecnie hotele we Francji (302), w Niemczech (142), we Włoszech (42), w Hiszpanii (36), w Brazylii i Portugalii (5) w Szwajcarii, Austrii i po cztery hotele, dwa w Belgii, a także po jednym w Czechach i Słowenii. Grupa B&B Hotels rozwija się bardzo dynamicznie również w Polsce, gdzie działają już obiekty w Warszawie (154 pokoje), Łodzi (149), Wrocławiu (140), Krakowie (130), Katowicach (105), Toruniu (93) Nowym Targu (76) oraz Rzeszowie (65).