Beckers: harmonia kolorystycznych duetów

Zestawienia różnych barw na ścianach nie wychodzą z mody. Nie bez powodu – zastosowanie farb w korespondujących ze sobą odcieniach to sprawdzony sposób na dodanie naszym wnętrzom charakteru i niepowtarzalnego uroku. Z pomysłami aranżacyjnymi marki Beckers stworzenie niekonwencjonalnego wnętrza w harmonijnym wydaniu stanie się niezwykle proste.

Szukając inspiracji na uzyskanie gustownego wystroju pełnego równowagi, nie musimy sięgać jedynie po bezpieczne, monochromatyczne rozwiązania. Wystarczą umiejętne połączenia kolorów, by wydobyć z pomieszczenia to, co najlepsze. Jeśli marzymy o salonie, który za dnia doda nam energii, a wieczorami pozwoli odprężyć się w gronie najbliższych, możemy śmiało zastosować odcień nasyconej zieleni Herbarium z palety Beckers Designer Collection. Kolor ten stworzy wyjątkowo zgrany duet z jasną boazerią angielską, która sprawi, że salon będzie wydawać się większy, uwydatniając przy tym głębię szmaragdowych ścian. Prawdziwie przytulny klimat pokoju podkreślą duże rośliny doniczkowe i dekoracyjne pledy.

Widok fal i ich szum wycisza umysł i wprowadza nasze ciało w stan relaksu.  Wyważona kombinacja delikatnego błękitu Promenade i bieli to trafiony sposób na przywołanie myślami beztroskich spacerów nad brzegiem morza. Głębszym odcieniem możemy pomalować wypukły fragment ściany, efektownie podkreślając tym samym jej trójwymiarowość. Do tak stworzonej stylizacji najlepiej będą pasować meble i dodatki w jasnych kolorach – ława i ozdobny taboret z naturalnego drewna wdzięcznie uzupełnią ten sielankowy obrazek, wprowadzając do przedpokoju powiew przyjemnej lekkości.

Przeciwieństwa się przyciągają! Wyraziste kontrasty też potrafią wykreować atmosferę spokoju i komfortu, szczególnie jeśli będą to zbliżone do siebie tonacje o różnym poziomie nasycenia. Wieczór w wygodnym fotelu z pewnością będzie udany, jeśli spędzimy go wśród kojącej wzrok szarości Silver Pearl. Zestawienie tego dyskretnego koloru z nieco bardziej wyrazistym odcieniem grafitu, jak Mountain Charm, pozwoli uzyskać stylowe tło dla eleganckiej komody w stylu retro.

Więcej pomysłów na kolorystyczne duety we wnętrzach z Beckers znajduje się na stronie:  www.beckers.pl

***

Marka Beckers powstała w 1865 roku w Szwecji, obecnie jest częścią Grupy Tikkurila. Farby Beckers dostępne są w Skandynawii, a także w krajach Europy Wschodniej, na polskim rynku marka obecna jest od 1993 roku.

Beckers oferuje wysokiej jakości farby lateksowe i antyalergiczne do ścian i sufitów, a także wyroby przeznaczone do dekoracji i ochrony drewna, metalu i fasad. Produkty Beckers charakteryzują wysokie parametry techniczne i użytkowe. Są one przeznaczone zarówno do prostych, jak i zaawansowanych prac malarskich. Flagową linią marki jest rodzina wodorozcieńczalnych farb Designer, dostępnych w gotowych kolorach oraz w wersji mieszalnikowej. Stworzone na bazie ekologicznych receptur farby Beckers łączą bezpieczeństwo stosowania i dbałość o środowisko z najwyższą jakością. Posiadają rekomendację Polskiego Towarzystwa Alergologicznego.

Więcej informacji na temat produktów znaleźć można pod adresem www.beckers.pl.