Biznes szuka rozwiązań w walce z pandemią koronawirusa

W czasie epidemii wszyscy łączą siły by wspierać siebie nawzajem. I nie dotyczy to tylko licznych oddolnych społecznych inicjatyw, ale też biznesu. Tu jedni walczą o przetrwanie, inni – modyfikują linie produkcyjne by wesprzeć gospodarkę rodzimymi produktami i utrzymać miejsca pracy. 

Świat biznesu w różny sposób reaguje na obecny kryzys. Najczęściej spotykamy się z niezwykłą dotąd solidarnością i chęcią pomocy innym. Restauracje dostarczają posiłki do szpitali, firmy budowlane stawiają grodzie w szpitalach, rafinerie produkują płyny do dezynfekcji…
Fair Packaging – firma silnie osadzona w branży opakowań z tworzyw sztucznych postanowiła podejść do zagrożenia w sposób pro aktywny i nie tylko nie zmniejszać zatrudnienia, ale też na czas epidemii zmienić produkcję, koncentrując siły i moce przerobowe na nowym produkcie – polipropylenowych maseczkach wielorazowego użytku.

Dlaczego maseczki?

Zdajemy sobie sprawę z tego, że zapotrzebowanie na tego rodzaju środki ochrony osobistej znacznie przekracza ich rynkową dostępność. Postanowiliśmy przejść płynnie z etapu planowania do realizacji, opracowując technologię masowej produkcji maseczek ochronnych. Chcemy wesprzeć w ten sposób rodzimy rynek, zaopatrując go w produkt wysokiej jakości w dobrej cenie, by i  firmy, i instytucje, i użytkownicy indywidualni mieli możliwość zaopatrzenia się w maseczki bez problemów – mówi Prezes Mateusz Prętki. Mamy technologię, linię produkcyjną, komponenty, doświadczony i zaangażowany zespół – kto jak nie my? – dodaje.

Dział R&D firmy Fair Packaging opracował technologię wytwarzania maseczek w oparciu o rekomendację Wielkopolskiej Izby Lekarskiej oraz opublikowaną przez Izbę instrukcję.

Ostatecznie z linii produkcyjnej zeszły maseczki ochronne spełniające obowiązujące standardy higieniczne, wygodne w użytkowaniu, z możliwością wielorazowego użytku. Tym samym Fair Packaging  wprowadził na rynek nowy produkt pod nową marką: Fair Hygienics. – https://fairunderlay.pl/fairhygienics/

Na razie dostępny jest jeden model maseczki FH-02.
Maseczki nie są co prawda przeznaczone do użytku medycznego, ale ich noszenie zmniejsza ryzyko zakażenia i rozprzestrzeniania się chorób zakaźnych przenoszonych drogą kropelkową (czyli między innymi koronawirusa czy wirusa grypy).

Produkt  został przetestowany w warunkach rzeczywistych. Można je z powodzeniem dezynfekować piorąc, ale nie wolno prasować – materiał maseczki jest syntetyczny.   

Nasza dzisiejsza codzienność

Wprowadzony przez rząd obowiązek zakrywania nosa i ust w przestrzeni publicznej sprawia, że popyt na takie produkty będzie rósł, a ich dostępność na rynku jest nadal bardzo ograniczona.
Maseczki Fair Hygienics są bezpieczne, ergonomiczne i zapewniają komfort noszenia. Potrójna zakładka materiału zapewnia właściwe przyleganie maseczki do twarzy tak, aby skutecznie zabezpieczała drogi oddechowe przed bezpośrednim kontaktem ze skażonym powietrzem. Maseczka jest wyposażona w tasiemki, które pozwalają na regulację dopasowania do twarzy.

Do produkcji maseczek wykorzystano włókninę polipropylenową*, która jest antyalergiczna i nie powoduje podrażnień skóry, jest wolna od pestycydów, chlorofenoli, formaldehydu, barwników alergizujących, zabronionych barwników azowych i ekstrahowalnych metali ciężkich.

Maseczka jest zatem produktem doskonale dopasowanym do szerokiego odbiorcy – sprawdzi się na zakupach i w zakładzie pracy.

Przedsiębiorców, którzy nie boją się podejmować wyzwań i potrafią odnaleźć swoją biznesową drogę w nowej rzeczywistości nie jest zbyt wielu. Dlatego też nowa gałąź produkcyjna Fair Packaging – Fair  Hygienics, zasługuje na uwagę i wyróżnienie. Inicjatywy lokalne i doraźne są niezwykle istotne w walce z epidemią, ale różnicę robi skala działania. I tu Fair Hygenics zasługuje na wyróżnienie.


*Włóknina polipropylenowa typu SpunBel o gęstości 70g/m2. Materiał ten posiada certyfikat OEKOTEX STANDARD 100 – jako materiał jest  przebadana w akredytowanym laboratorium Hohenstein HTTI i dopuszczona do stosowania w artykułach mających bezpośredni kontakt ze skórą oraz w artykułach dziecięcych. Jest antyalergiczna i nie powoduje podrażnień skóry.

Link do marki:  https://fairunderlay.pl/fairhygienics/