CEVA integruje platformy technologiczne zwiększając widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw

– Dzięki globalnej umowie, CEVA Logistics zintegruje platformy technologiczne, zapewniając jeszcze lepszą widoczność przesyłek przewoźników i klientów

– projekt44 gwarantuje CEVA i jej klientom śledzenie przesyłek w czasie rzeczywistym, zarządzanie wyjątkami oraz standaryzację danych 

(Warszawa, 23.06.2021) – CEVA Logistics, wiodący globalny operator logistyczny, integrując platformy logistyczne chce zapewnić klientom oraz przewoźnikom jeszcze lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw w czasie rzeczywistym. W tym celu CEVA zawarła strategiczny sojusz z firmą project44, wiodącym dostawcą rozwiązań w zakresie zaawansowanych platform do monitorowania łańcuchów dostaw.

Rozwiązania w zakresie widoczności i śledzenia przesyłek obejmą wszystkie globalne operacje drogowe i kolejowe CEVA, od krajowych i transgranicznych oraz multimodalnych sieci dystrybucyjnych po dostawy B2B dla produkcji i B2C. Wszystkie narzędzia, które obecnie są wykorzystywane przez CEVA, tj. aplikacje dla kierowców, GPS czy portale internetowe, zostaną zintegrowane w ramach jednej, kompleksowej i rozbudowanej platformy do śledzenia przesyłek w czasie rzeczywistym. 

Przesyłki w czasie rzeczywistym i szybsze połączenia w transportach LTL i FTL 

Wykorzystanie platformy projekt44 jako głównego narzędzia integracji danych, w oparciu o Centrum Zarządzania Siecią, znacznie zwiększy wydajność sieci CEVA. Oprócz wsparcia w zakresie integracji systemów, nowy projekt zapewni CEVA i jej klientom lepszą widoczność przesyłek w łańcuchach dostaw. Umożliwi to nawigacja GPS w czasie rzeczywistym i geofencing, które staną się standardem w dostawach przesyłek oraz transportów LTL i FTL, niezależnie od przewoźników i regionu.

Korzyści dla uczestników łańcuchów dostaw

Globalne partnerstwo przyniesie konkretne korzyści przewoźnikom – partnerom CEVA. Za pomocą udostępnionego im portalu do monitorowania procesów transportowych, będą mogli zarządzać swoimi danymi. Lepsza widoczność, przy wsparciu zaawansowanej analityki i systemów, wpłynie na wzrost terminowości dostaw i efektywności załadunków oraz rozładunków. Dzięki tym rozwiązaniom CEVA, jej klienci i współpracujący przewoźnicy będą też mogli lepiej przewidywać wystąpienie potencjalnych zakłóceń w łańcuchach dostaw.

Zarządzanie danymi wspiera transformację branży

Projekt44 udowodnił, że dzięki jego rosnącej sieci i możliwościom technologicznym, może obsługiwać kompleksowe procesy transportowe i wymagające bazy danych, co czyni go tym samym najlepszym partnerem we wspieraniu transformacji branży. 

Mimo szerokiej popularyzacji rozwiązań wspierających optymalizację danych w łańcuchach dostaw, na rozproszonych rynkach wyzwaniem pozostaje łączność i jakość danych. Dlatego też wspólnym celem obu firm będzie przygotowanie rozwiązań, które zapewnią standaryzację i przejrzystość danych w łańcuchach dostaw, dostosowaną do różnych warunków i dostępną dla wszystkich jego uczestników. 

Xavier Bour, globalny lider Ground & Rail, CEVA Logistics, mówi: „Tak jak dobre mogą być plany, tak każdego dnia zespół CEVA Ground & Rail i zespoły naszych klientów oraz przewoźników muszą podejmować tysiące decyzji dotyczących sposobów ich realizacji. Im lepiej będą wszyscy poinformowani, tym lepsze podejmą decyzje. Nasze zaangażowanie w sprawną, szybko reagującą logistykę wymaga wysokiego poziomu integralności danych i komunikacji. Jesteśmy przekonani, że projekt44 oferuje możliwości i sieć, niezbędne do tego, aby zapewnić jeszcze lepszą widoczność w łańcuchach dostaw”.

Jett McCandless, CEO i założyciel project44, podsumowuje: „Digitalizacja dla firm transportowych jest już koniecznością, a nie tylko opcją, która może być lub nie być brana pod uwagę przez operatorów 3PL i większe firmy spedycyjne. Jesteśmy bardzo zadowoleni ze współpracy z CEVA, której zróżnicowane i zaawansowane operacje będą wspierać ekspansję globalnej sieci przewoźników project44 i pomagać firmom transportowym w uzyskaniu statusu “preferowanego przewoźnika”. 

***

O CEVA LOGISTICS

CEVA Logistics jest jednym z największych globalnych operatorów logistycznych na świecie. To również jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM – globalnego lidera w spedycji i logistyce. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług transportowo-logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w ok. 1000 lokalizacjach w ponad 160 krajach. Obsługuje najbardziej wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Średnie roczne obroty CEVA Logistics w 2019 r. wyniosły ponad 7 mld USD. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln mkw. w 750 lokalizacjach na świecie. CEVA zatrudnia ponad 78 tys. pracowników. W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników. 

Więcej na www.cevalogistics.com   

W przypadku pytań prosimy o kontakt: ceva@prlogistics.pl