CEVA Logistics jako pierwsza firma otrzymuje nowy certyfikat IATA CEIV Lithium Battery

CEVA Logistics jako pierwsza firma otrzymuje nowy certyfikat IATA CEIV Lithium Battery

Nowy certyfikat Center of Excellence for Independent Validators (CEIV) IATA gwarancją dla nadawców baterii litowych

– CEVA, rozszerzając rozwiązania logistyczne w transporcie baterii dzięki doświadczeniu w branży motoryzacyjnej i technologicznej, wspiera rozwój nowego programu IATA CEIV Lithium Battery

– Jako pierwsze certyfikat CEIV otrzymały oddziały CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu

(Warszawa, 20.10.2021) – Na dorocznym Światowym Sympozjum Cargo  Międzynarodowego Zrzeszenia Przewoźników Lotniczych (IATA) w Dublinie, ogłoszono, że CEVA Logistics została pierwszą firmą na świecie, która otrzymała nowy certyfikat CEIV IATA Lithium Battery. Jego przyznanie jest wynikiem współpracy operatora z IATA i wsparcia rozwoju nowego programu certyfikacji. CEIV w zakresie obsługi baterii litowych otrzymały oddziały frachtu lotniczego CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu. 

Certyfikacja potwierdza gotowość oddziałów CEVA w Amsterdamie i Hong Kongu, w tym przeszkolenie pracowników, do prawidłowej obsługi baterii litowych i ich składowania. Obecnie CEVA planuje rozszerzenie certyfikacji o kolejne oddziały w Azji, Europie i obu Amerykach. Celem firmy jest zapewnienie klientom poczucia bezpieczeństwa dzięki kompleksowej certyfikacji sieci świadczącej usługi cargo lotniczego w ramach rozwiązania CEVA Batteries Solutions. 

Wieloletnie doświadczenie w transporcie baterii

CEVA ma już duże doświadczenie w organizacji dostaw różnego rodzaju typów i rozmiarów baterii dla klientów z branży motoryzacyjnej, technologicznej, medycznej, przemysłowej, dóbr konsumenckich oraz retail. Na rynku motoryzacyjnym CEVA jest ekspertem w realizacji transportów akumulatorów do nowych pojazdów elektrycznych (NEV), współpracując z 14 z 15 największych światowych producentów oryginalnych części samochodowych.

Wraz z nowym certyfikatem, CEVA wykazuje znajomość i zastosowanie wymaganych procedur w transporcie potencjalnie niebezpiecznych towarów przy wykorzystaniu CEVA Batteries Solutions. Certyfikacja potwierdza kompetencje i zwiększa możliwości CEVA w organizacji dostaw lotniczych baterii litowych. Jednoczenie operator może wspierać swoich klientów na każdym etapie cyklu życia baterii poprzez łączenie usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem w transporcie lotniczym, lądowym i morskim. CEVA Batteries Solutions to zgodne z przepisami, dostosowane do potrzeb klienta, usługi logistyczne end-to-end o zasięgu globalnym i lokalnym, zapewniające integralność dostaw baterii klientów.

CEVA wspiera IATA i wymianę wiedzy w branży lotniczej

Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego w CEVA Logistics, jako panelista, wziął udział w sesji plenarnej Światowego Sympozjum Cargo (World Cargo Symposium). Jej tematem były wyzwania i możliwości transformacji w branży lotniczego cargo. Sympozjum jest największym i najbardziej prestiżowym wydarzeniem w branży a zarazem jedynym, które gromadzi kluczowych uczestników lotniczych łańcuchów dostaw.

CEIV Lithium Battery jest czwartym programem CEIV IATA i pierwszym certyfikatem CEIV otrzymanym przez CEVA Logistics. Programy CEIV IATA obejmują także trzy inne certyfikaty, tj. CEIV Pharma, CEIV Live Animals oraz CEIV Fresh. Otrzymało je ponad 300 firm z branży logistyki i łańcucha dostaw. 

Peter Penseel mówi: „Klienci z branży motoryzacyjnej, health&care i technologicznej doceniają naszą zdolność do dostarczania responsywnych rozwiązań logistycznych bez względu na miejsce docelowe lub rodzaj ładunku, takiego jak baterie litowe. Dzięki doświadczeniu w transporcie różnego rodzaju baterii,  jesteśmy idealnym partnerem dla IATA w pilotażu nowej certyfikacji CEIV. IATA nadal jest liderem w wyznaczaniu standardów, regulacji i wytycznych, które mają poprawić jakość i bezpieczeństwo w transporcie lotniczym. Nowa certyfikacja daje klientom jeszcze większą pewność co do naszych umiejętności w zakresie bezpiecznego i niezawodnego transportu baterii litowych”.

Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA, podsumowuje: „Gratulacje dla CEVA, pierwszej firmy logistycznej, która uzyskała certyfikat CEIV Lithium Battery dla hubów w Amsterdamie i Hong Kongu. Klienci pioniera programu CEIV Lithium Battery docenią jego zaangażowanie w bezpieczną obsługę przesyłek, a branża skorzysta z wzorca jakości, który pomogą wyznaczyć.”

(na załączonym zdjęciu od lewej: Peter Penseel, Dyrektor Operacyjny ds. Frachtu Lotniczego CEVA Logistics oraz Willie Walsh, Dyrektor Generalny IATA)

O CEVA LOGISTICS

CEVA Logistics jest jednym z największych globalnych operatorów logistycznych na świecie. To również jedna z najbardziej zaawansowanych technologicznie firm na rynku usług logistycznych. Od maja 2019 roku CEVA Logistics jest częścią CMA CGM – globalnego lidera w spedycji i logistyce. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług transportowo-logistycznych, od zarządzania frachtem drogowym, morskim i lotniczym, globalnymi łańcuchami dostaw i dystrybucją, aż po rozwiązania w zakresie dedykowanej logistyki kontraktowej w ok. 1000 lokalizacjach w ponad 160 krajach. Obsługuje najbardziej wymagające branże, oferując doskonałość operacyjną dla przemysłu: motoryzacyjnego, energetycznego, retail, health&care, lotniczego oraz technologicznego. Średnie roczne obroty CEVA Logistics w 2019 r. wyniosły ponad 7 mld USD. Firma zarządza magazynami o łącznej powierzchni 9 mln mkw. w 750 lokalizacjach na świecie. CEVA zatrudnia ponad 78 tys. pracowników. W Polsce, CEVA Logistics działa od 1996 roku w ponad 20 lokalizacjach, zatrudniając ponad 2,2 tys. pracowników. 

Więcej na www.cevalogistics.com   

W przypadku pytań prosimy o kontakt: ceva@prlogistics.pl 

Translate »