CEVA Logistics, spółka zależna CMA CGM Group, przejmuje Ingram Micro CLS i wzmacnia ofertę w zakresie obsługi e-commerce oraz usług omnichannel fulfilment

  Strategiczny krok Grupy CMA CGM dla rozwoju usług logistycznych i przejęcie Commerce& Lifecycle Services Ingram Micro.

– Akwizycja Ingram Micro CLS z siedzibą w USA zwiększy możliwości Grupy w zakresie organizacji łańcucha dostaw w logistyce kontraktowej i e-commerce

– Główny katalizator rozwoju CEVA Logistics, należącej do Grupy CMA CGM, na dynamicznie rozwijającym się rynku e-commerce, zwłaszcza w USA i Europie.

– CEVA Logistics będzie czwartym co do wielkości dostawcą logistyki kontraktowej na świecie.

(Warszawa, 14.12.2021) – Grupa CMA CGM, światowy lider w dziedzinie spedycji i logistyki, podpisała umowę o nabycie udziałów i aktywów z firmą Ingram Micro. CMA CGM przejmie większą część działalności Ingram Micro Commerce & Lifecycle Services (CLS), w tym Shipwire, w Ameryce Północnej, Europie, Ameryce Łacińskiej oraz regionie Azji i Pacyfiku. Ingram Micro zachowa pozostałą część działalności CLS. Wartość transakcji wynosi 3 mld USD.

Wzmocnione usługi logistyczne CMA CGM będą wspierać łańcuchy dostaw klientów

Nabyta część firmy Ingram Micro CLS specjalizuje się w logistyce kontraktowej dla e-commerce i omnichannel fulfillment. Transakcja obejmuje też Shipwire, logistyczną platformę technologiczną opartą na chmurze. Szacunkowo w 2021 roku ma osiągnąć przychody na poziomie 1,7 mld USD, obecnie zatrudnia 11 500 pracowników na świecie w 59 magazynach, głównie w USA i Europie. 

Ta akwizycja pokazuje zaangażowanie Grupy CMA CGM w umacnianie pozycji światowego lidera w dziedzinie spedycji i logistyki. Łącznie CEVA Logistics i CLS zatrudniać będą ok. 90 tys. pracowników w blisko 1,1 tys. oddziałach w 160 krajach. Dzięki połączeniu CEVA Logistics i Ingram Micro CLS powstanie czwarty co do wielkości globalny dostawca usług logistyki kontraktowej. Michiel Alting von Geusau, obecnie wiceprezes wykonawczy i prezes Global Commerce & Lifecycle Services w Ingram Micro, dołączy do CEVA Logistics i nadal będzie nią kierował. Przejęcie dodatkowo wzmocni ofertę CEVA Logistics w zakresie logistyki kontraktowej i pomoże jej w osiągnięciu celu, jakim jest dołączenie do Top 5 globalnych graczy logistyki 3PL. CEVA już teraz została umieszczona przez firmę Gartner w gronie Liderów Magicznego Kwadrantu 2021 (raport: „Magic Quadrant Third-Party Logistics, Worldwide”). 

Wspólna odpowiedź na szybki rozwój e-commerce 

CLS Ingram Micro wzmocni ofertę CEVA Logistics w zakresie obsługi e-commerce i przyspieszy rozwój w kluczowych segmentach rynku, tj. nowe technologie, handel detaliczny i fashion. CLS ma silną pozycję w logistyce kontraktowej i obsłudze e-commerce, zwłaszcza w zarządzaniu logistyką zwrotów, widocznością przesyłek i usługach same – day delivery. 

Shipwire, platforma zamówień fullfilmentowych, zapewniająca elastyczne rozwiązania logistyczne w zakresie obsługi e-commerce dla małych i średnich firm, będzie miała w chwili obecnej dostęp do bazy ponad 100 tys. klientów CMA CGM i magazynów CEVA, co znacznie przyspieszy jej rozwój i rozszerzy globalny zasięg.

Działając wspólnie, CEVA Logistics i CLS będzie jednym z wiodących globalnych dostawców kompleksowych usług logistycznych dla e-commerce.

Przyspieszenie inwestycji wspiera strategiczny rozwój Grupy CMA CGM

Ta akwizycja jest częścią strategii Grupy CMA CGM ukierunkowanej na budowanie i rozwój kompleksowych rozwiązań transportowych i logistycznych wspierających łańcuchy dostaw klientów. Przyspieszenie inwestycji przez Grupę ma wzmocnić jej sieć żeglugową i logistyczną, przy koncentracji na rozwiązaniach zwiększających odporność i płynność łańcucha dostaw.

Grupa CMA CGM zamierza sfinansować przejęcie z własnych środków. Zamknięcie transakcji wymaga jeszcze zatwierdzenia przez odpowiednie organy regulacyjne. Oczekuje się, że zostanie sfinalizowana w pierwszej połowie 2022 roku.

Rodolphe Saadé, Prezes i Dyrektor Generalny Grupy CMA CGM, mówi: „Przejęcie Ingram Micro CLS ma strategiczne znaczenie dla Grupy CMA CGM. Po przeprowadzonej w tym roku restrukturyzacji, nasza spółka zależna CEVA Logistics przyspieszy swój rozwój i dołączy do światowej pierwszej czwórki w dziedzinie logistyki kontraktowej. Wzmocniona pozycja na rynkach amerykańskim i europejskim zwiększy jej zdolność do wykorzystania możliwości oferowanych przez boom na e-commerce. Grupa CMA CGM, dostawca wiodących, kompleksowych rozwiązań w zakresie łańcucha dostaw, będzie kontynuować rozwój, opierając się na dwóch solidnych filarach, żegludze i logistyce, z pozycją światowego lidera w obu sektorach”.

Alain Monié, Dyrektor Generalny Ingram Micro, mówi: „Grupa CMA CGM angażuje się w inwestycje w technologię, możliwości i talent, tak aby szybko stać się jednym z największych graczy w globalnej przestrzeni e:commerce. Biorąc pod uwagę jej misję wspierania rozwoju firm i społeczności, jestem przekonany, że doskonale pasuje do dynamicznego, innowacyjnego i zorientowanego na rozwiązania zespołu CLS”.

Jacob Kotzubei, Partner w Platinum Equity, oraz Matthew Louie, Dyrektor Zarządzający Platinum Equity, która w lipcu przejęła Ingram Micro, mówią: „Bardzo szanujemy Grupę CMA CGM i wierzymy, że CLS doskonale pasuje do CEVA Logistics. Dzięki temu posunięciu Ingram Micro może skupić się na rozwoju i ekspansji swojej podstawowej działalności w zakresie dystrybucji technologii i usług w chmurze. Będziemy nadal inwestować w rozwój tych biznesów, organicznie i przez potencjalne przejęcia”.

O CEVA Logistics

CEVA Logistics, światowy lider logistyki 3PL, dostarcza i oferuje rozwiązania w zakresie transportu oraz łańcucha dostaw dla dużych i średnich firm, lokalnych i globalnych. CEVA Logistics świadczy pełen wachlarz usług logistyki kontraktowej i zarządzania frachtem, dzięki ok. 78 000 pracowników i 1 000 lokalizacji w ponad 160 krajach. Doświadczeni specjaliści CEVA Logistics koncentrują się na projektowaniu kompleksowych rozwiązań logistycznych end-to-end, tak aby sprostać złożonym i szybko zmieniającym się potrzebom łańcucha dostaw, niezależnie od sektora biznesu. CEVA Logistics jest częścią grupy CMA CGM, światowego lidera w spedycji i logistyce. 

Więcej na www.cevalogistics.com   

O firmie Ingram Micro

Ingram Micro pomaga firmom wykorzystać możliwości, jakie daje technologia. Dostarcza pełne spektrum globalnych usług w zakresie technologii i łańcucha dostaw. Duża wiedza w zakresie rozwiązań technologicznych, mobilności, chmury i łańcucha dostaw umożliwia partnerom biznesowym efektywne i skuteczne działanie na rynkach, które obsługują. Ingram Micro wyróżnia bezkonkurencyjna sprawność działania, dogłębna znajomość rynku oraz zaufanie i niezawodność. Więcej na www.ingrammicro.com.

O Grupie CMA CGM

Zarządzana przez Rodolphe’a Saadé, Grupa CMA CGM, globalny lider w dziedzinie żeglugi i logistyki, obsługuje ponad 420 portów na pięciu kontynentach. Dzięki flocie 545 statków, w 2020 roku Grupa przetransportowała blisko 21 mln kontenerów TEU. Dzięki spółce zależnej CEVA Logistics, światowemu liderowi w dziedzinie logistyki, która rocznie transportuje 400 tys. ton frachtu lotniczego i 2,8 mln ton frachtu lądowego, a także oddziałowi frachtu lotniczego CMA CGM AIR CARGO, Grupa CMA CGM wprowadza innowacje, oferując klientom kompleksową i coraz bardziej efektywną ofertę nowych rozwiązań żeglugowych, lądowych, lotniczych oraz logistycznych.

Grupa CMA CGM, zaangażowana w transformację energetyczną w żegludze i pionier w wykorzystaniu paliw alternatywnych, wyznaczyła sobie cel osiągnięcia neutralności węglowej do 2050 roku. Podejście to zakłada ciągłe doskonalenie, które już przynosi konkretne rezultaty, tj. zmniejszenie 4% całkowitej emisji CO w 2020 roku.

Za pośrednictwem Fundacji CMA CGM, każdego roku Grupa pomaga tysiącom dzieci poprzez swoje działania promujące edukację i równe szanse dla wszystkich. Fundacja CMA CGM działa też w czasie  kryzysów humanitarnych, wymagających natychmiastowej reakcji. Dzięki potencjałowi żeglugowemu i logistycznemu Grupy dostarcza pomoc humanitarną na całym świecie.

Grupa, obecna w 160 krajach poprzez sieć ponad 400 biur i 750 magazynów, zatrudnia ponad 110 tys. pracowników, w tym 2,4 tys. w Marsylii, gdzie znajduje się jej główna siedziba. W Stanach Zjednoczonych CMA CGM Group, z siedzibą w Norfolk, Va., zatrudnia ponad 12 tys. osób. Jej spółka zależna, American President Lines (APL), zarządza flotą statków pod banderą amerykańską i obsługuje amerykańskie terytoria oraz wojsko stacjonujące na całym świecie. Więcej na stronie www.cmacgm-group.com

W przypadku pytań prosimy o kontakt: ceva@prlogistics.pl. 

Translate »