CYKL EKO część II: materiały w kolekcjach polskich projektantów

W tej części Eko serii przybliżamy niezwykłe materiały, z których wykonane są kolekcje naszych Klientów. Tkaniny użyte przy produkcji to ważna część marki, determinuje to jej nastawienie do jakości, środowiska oraz wpływa na ostateczną cenę produktu i pozycjonowanie się firmy. Polskie marki – Bombshe, Samanta Lingerie oraz Patrycja Aryton poświęcają wiele miesięcy na wyszukiwanie tkanin, które spełnią oczekiwania Projektantów i przede wszystkim Klientów. Poniżej przedstawiamy wyjątkowe tkaniny takie jak rayon czy bawełna supima, dzięki którym ubrania nabierają niezwykłego wyglądu oraz zyskują na jakości, przez co są dużo bardziej komfortowe w noszeniu oraz pięknie podkreślają sylwetkę.

BAWEŁNA SUPIMA
Ta niezwykła bawełna stanowi zaledwie 1% upraw na całym świecie, a do jej uprawy wykorzystywane są najnowocześniejsze technologie jak nawigacja GPS oraz ciągłe monitorowanie gleby.
Jej cechą charakterystyczną jest długość włókien – wszystkim znana, zwykła bawełna ma długość 1 cala, bawełna supima natomiast 1,5 cala. Pozwala to na uzyskanie grubszej i trwalszej tkaniny, która zdaje egzamin wielu prań oraz nie mechaci się. Marka Bombshe postawiła na wykorzystanie tej niezwykłej bawełny w swoich klasycznych T- shirtach oraz longsleevach, które są zakładane często w wielu stylizacjach.
Zdjęcie: Bombshe: Longsleeve z bawełny Supima, 159 zł

Bombshe: T-shirt z bawełny Supima, 149 zł
Bombshe: T-shirt z bawełny Supima, 149 zł

CERTYFIKAT OEKO TEX 100
Oeko – Tex standard 100 to certyfikat świadczący o jakości produktów tekstylnych noszonych blisko ciała człowieka. Został wprowadzony przez niemiecki instytut Hohenstein oraz austriacki Instytut Ekologii, Technologii i Innowacji ÖTI. Organizacja Oeko – Tex przyznaje ten certyfikat produktom, które są wolne od 100 najbardziej niebezpiecznych substancji zagrażających konsumentom.
Tkaniny użyte w kolekcji Samanta Lingerie oraz Bombshe posiadają ten certyfikat, każdy model w kolekcji jest bezpieczny dla skóry Klientów, co jest szczególnie ważne przy wyborze odpowiedniej bielizny.

Zdjęcie: Samanta Lingerie: Viola, kampania SS 21

 

Samanta Lingerie, 199 zł

Samanta Lingerie, 89 zł

Samanta Lingerie, 209 zł

Samanta Lingerie, 119 zł

RAYON
Rayon, zwany też jedwabiem wiskozowym zaliczany jest do tkanin powstałych z naturalnego surowca – celulozy. Jest materiałem chętnie wybieranym przez kupujących ze względu na swoją przewiewność, lekkość i trwałość. Idealnie sprawdza się podczas ciepłych dni, ponieważ pozwala skórze oddychać i pięknie układa się na sylwetce w lejący, nieprzylegający sposób.
Można też powiedzieć, że rayon jest szlachetniejszą odmianą wiskozy. Należy zwrócić szczególną uwagę na pranie rayonu – najlepiej w trybie delikatnym lub w praniu ręcznym.
Zdjęcie: Patrizia Aryton SS 21: Komplet z rayonu, 999 zł, 499 zł

Patrizia Aryton: żakiet z rayonu, 999 zł

Patrizia Aryton: żakiet z rayonu, 499 zł

Bombshe: sukienka z rayonu, 299 zł

 

Bombshe: sukienka z rayonu, 279 zł

BAMBUS
Bambus jest materiałem, który nie wymaga skomplikowanej uprawy ani wykorzystania szkodliwych substancji w nawozie, przez co nie ingeruje w środowisko naturalne. Ma również niezwykłe właściwości termoregulacji – w lato przyjemnie ochładza, a w zime ogrzewa. Dodatkową zaletą jest ochrona przed promieniami UV, dzięki czemu jest to idealna tkanina na letnie miesiące. Materiał bambusowy jest bezkonkurencyjny w pochłanianiu wilgoci, wchłania jej 3 razy więcej niż bawełna.

Zdjęcie: Bombshe SS 21: sukienka z bambusa, 259 zł

Bombshe: T-shirt z bambusa, 139 zł

Bombshe: longsleeve z bambusa, 149 zł