Czy materiał, z którego wykonany jest grzejnik, ma znaczenie?

Stalowe, chromowane czy aluminiowe? Ile rodzajów, tyle możliwości wyboru! Czym się różnią oraz czy materiał użyty do wyprodukowania grzejnika, ma znaczenie – o tym ekspert marki Luxrad!

Grzejnik dawniej i dziś
Kiedyś grzejniki kojarzyły się z ciężką, żeliwną konstrukcją, którą starano się ukryć we wnętrzu, ograniczając jej widoczność. Był to raczej niezbyt estetyczny element wyposażenia wnętrz niż modne, wielofunkcyjne urządzenie. Dziś oferta na rynku jest bardziej urozmaicona a wybór grzejnika nie kojarzy się z przykrą koniecznością. Co więcej, nie trzeba wybierać pomiędzy estetyką, a funkcjonalnością.

Grzejniki dostępne na rynku
Grzejniki żeliwne są odporne na korozję, ale bardzo długo się nagrzewają i ciężko utrzymać je w czystości. Co więcej, ich design pozostawia wiele do życzenia. Grzejniki stalowe często zajmują miejsce starych, żeliwnych urządzeń. Charakteryzują się lepszym stosunkiem mocy cieplnej do wielkości, a dbanie o ich czystość nie sprawia problemu. Pokrewne do nich są grzejniki chromowane.

„Modele chromowane wykonane są ze stali, a następnie pokryte powłoką galwaniczną o wyjątkowym połysku. Przed złożeniem urządzenia każda z części jest dokładnie szlifowana, a po złożeniu szlifowane są także łączenia. Następnie powierzchnia wymaga wypolerowania” – zdradza ekspert marki Luxrad Tomasz Zalewski. Grzejniki chromowane są nie tylko funkcjonalne. Wyróżniają się nowoczesnym designem i eleganckim wyglądem, dzięki czemu służą także jako dekoracja wnętrza.

Kolejnym materiałem używanym do produkcji grzejników jest aluminium. W jego przypadku charakterystyczny jest krótki czas nagrzewania oraz niewielka waga. Jedną z wad zaś, jest podatność na uszkodzenia mechaniczne. Wybierając grzejnik, warto wziąć pod uwagę materiał, ale także sposób zasilania grzejnika oraz pomieszczenie, w którym będzie podłączony. Grzejnik zamontowany w łazience może różnić się od tego przeznaczonego do salonu. Na przykład stal nierdzewna jest materiałem, który dobrze sprawdzi się dla grzejników łazienkowych, ponieważ w tym pomieszczeniu wilgotność powietrza jest zdecydowanie wyższa niż w innych przestrzeniach. TOBA SN to przykładowy model grzejnika wykonanego ze stali nierdzewnej, dostępnego w ofercie marki Luxrad.

Materiał, z którego wykonany jest grzejnik, nie jest zatem bez znaczenia. W zależności od pomieszczenia oraz cech grzejnika, na których nam zależy, inny będzie wybór materiału produkcyjnego. Nie ulega wątpliwości, że należy zapoznać się ze specyfiką każdego tworzywa, zanim dokonamy zakupu.

_________
Luxrad to lider wśród producentów grzejników dekoracyjnych i łazienkowych w Polsce. Marka powstała w 2007 roku. Od początku istnienia cała produkcja odbywa się w Polsce. Luxrad tworzy najwyższej jakości produkty w zgodzie z nowoczesnym designem, ergonomią i bezpieczeństwem. Jest pierwszym Polskim producentem, który wykorzystał szkło w produkcji grzejników oraz opatentował technologie Wulkan. Firma posiada najszerszy asortyment oraz daje możliwość wykonania grzejnika na specjalne zamówienie.

www.luxrad.com

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm