Dachser w Poland Business Run: wyjątkowe okoliczności, takie samo zaangażowanie

Jak co roku, w pierwszą wrześniową niedzielę, czyli 6 września, odbył się największy biznesowy bieg charytatywny w kraju – Poland Business Run. Nie mogło zabraknąć reprezentantów Dachser, którzy od lat stają na starcie biegu – w tej edycji pobiegliśmy w dwunastu 5-osobowych drużynach. Wspaniałe wydarzenie biegowe, które w zeszłym roku odbyło się w 10 polskich miastach, tym razem – ze względu na pandemię – przeniosło się tam, gdzie są zarejestrowani biegacze, a więc praktycznie wszędzie.

Pandemia i konieczność zachowania dystansu społecznego sprawiły, że 9. edycja sportowego wydarzenia nie mogła jak dotychczas zgromadzić tysięcy zawodników w największych miastach Polski. Na szczęście organizatorzy znaleźli kreatywne wyjście z tej sytuacji – tym razem uczestnicy sami lub w grupie z dozwoloną liczbą osób przebiegli wymagany dystans 4 km rejestrując go w wybranej przez siebie aplikacji biegowej z funkcją GPS. Tak otrzymany wynik można było wprowadzić do oficjalnej aplikacji biegowej wydarzenia.

Wśród firm biorących udział w projekcie nie mogło zabraknąć reprezentantów Dachser, którzy od lat stają na starcie biegu. Operator logistyczny wystawił aż dwanaście 5-osobowych drużyn: jedną „mieszaną”, złożoną z pracowników oddziałów w Strykowie i Regional Office Poland, po dwie drużyny z Sosnowca i z Poznania, pięć z Wrocławia, jedną ze Szczecina i jedną, w której pobiegli pracownicy różnych oddziałów.

Choć zmieniły się okoliczności, nie zmieniło się nasze zaangażowanie. Jestem dumny, że pracownicy Dachser po raz kolejny wystartowali w biegu, który pomaga innym wrócić do normalnego życia. Poland Business Run sprawdził się również w tej nietypowej formule – mówi dr inż. Grzegorz Lichocik, prezes Dachser w Polsce. 

W sumie, w tegorocznej edycji Poland Business Run wzięło udział ponad 19 tys. uczestników. Jak co roku charytatywne sztafety pomogą osobom po amputacjach i ze schorzeniami narządów ruchu.

Więcej informacji na temat  Dachser można znaleźć na stronie www.dachser.pl

 

Dachser to firma rodzinna z siedzibą w Niemczech obecna w 393 lokalizacjach na całym świecie. Przedsiębiorstwo posiada globalną sieć transportową oraz zintegrowane systemy IT, co zapewnia dostęp do inteligentnych rozwiązań logistycznych w każdej lokalizacji. Firma zajmuje się także magazynowaniem oraz spersonalizowanymi usługami w dwóch obszarach biznesowych: Dachser Air & Sea Logistics oraz Dachser Road Logistics, obejmującym Dachser European Logistics i Dachser Food Logistics. Przedsiębiorstwo oferuje również rozwiązania branżowe oraz z zakresu logistyki kontraktowej.