Diebold Nixdorf – światowy lider rozwiązań connected commerce – przedłużył umowę najmu w szczecińskim biurowcu OXYGEN na kolejne 5 lat.

Kolejny najemca należącego do EPP biurowca OXYGEN zostaje w nim na dłużej. Diebold Nixdorf zawarł umowę najmu na następne 5 lat. W działającym w Oxygenie centrum Global Service Desk Diebold Nixdorf pracuje ponad 200 specjalistów udzielających wsparcia technicznego klientom firmy w Europie, na Bliskim Wschodzie i w Afryce.

 

Diebold Nixdorf to nasz wieloletni, ale też bardzo wymagający partner. Oczekiwania dotyczące standardu powierzchni biurowej i infrastruktury technicznej są bardzo wysokie i wynikają ze światowego zasięgu firmy. Bardzo nam miło, że spełniamy je po raz kolejny” – powiedziała Agnieszka Gola, Leasing Office Manager EPP, odpowiedzialna za transakcję.

 

W opinii Sylwii Piechnik Head of Office Leasing EPP „umowa z Diebold Nixdorf nie tylko potwierdza czołową pozycję Oxygenu na szczecińskim rynku biurowym, ale stanowi również kolejny dowód na  atrakcyjność Szczecina jako miasta sprzyjającego funkcjonowaniu i rozwojowi zarówno polskich, jak i międzynarodowych firm”.

Braliśmy pod uwagę różne biurowce, natomiast Oxygen zdecydowanie góruje nad innymi jeżeli chodzi o lokalizację.  Nasi pracownicy cenią sobie możliwość pracy w samym centrum miasta, świetne połącznia komunikacyjne ze wszystkimi dzielnicami i obrzeżami Szczecina;  bliskość sklepów, restauracji, banków i urzędów; sąsiedztwo szkół, przedszkoli, a nawet żłobków. Wielkim plusem jest znajdujące tuż obok centrum handlowe Galaxy z m.in. siłownią i kinem.

Niewątpliwym atutem budynku jest też parking rowerowy w garażu podziemnym.

Jako pracodawca doceniamy też bliskość dworca oraz szeroką ofertę hotelową w najbliższej okolicy. Jest to bardzo pozytywnie odbierane przez naszych gości” – mówi Arkadiusz Grądkowski Head of Global Service Desk Diebold Nixdorf

Osobiście cenię sobie również fakt, że pomimo umiejscowienia w tak ruchliwym miejscu, wciąż mamy w okolicy dużo zieleni. Budynek otoczony jest przez wiekowe drzewa, a zaledwie 5 minut spaceru dzieli nas od jednego z największych w Szczecinie parków miejskich. Jestem również bardzo zadowolona ze współpracy z administratorem, działem technicznym, recepcją oraz ochroną. Cieszy nas również zaangażowanie zarządcy i poszczególnych działów budynku w różne akcje społeczne i charytatywne. Zawsze staramy się w nie włączyć i wspierać te przedsięwzięcia” – dodaje Emilia Drukała, Office Manager Diebold Nixdorf

 

***

Diebold Nixdorf

Diebold Nixdorf to światowy lider zapewniający rozwiązania connected commerce milionom klientów. Poza przedstawicielstwem handlowym i działem serwisu firma zlokalizowała w naszym kraju międzynarodowe centra, świadczące usługi o zasięgu europejskim i globalnym. W Szczecinie zlokalizowane jest jedno z największych Global Service Desk na rynek EMEA. Szczeciński oddział nie jest typowym call center czy infolinią – jego pracownicy zapewniają wsparcie techniczne osobom, korzystającym z usług i produktów firmy oraz przekazują im swoją wiedzę. W biurze w Oxygenie pracuje obecnie ponad 200 specjalistów, którzy wspierają klientów z krajów niemieckojęzycznych. Firma stale się rozwija i wciąż poszukujemy nowych pracowników.

 

www.dieboldnixdorf.com

 

Oxygen

OXYGEN to zlokalizowany w Szczecinie, przy skrzyżowaniu al. Wyzwolenia i ul. Malczewskiego, nowoczesny, dziewięciokondygnacyjny biurowiec o powierzchni ok. 17 tys. metrów kwadratowych (powierzchnia przeznaczona na biuro to prawie 13 tys. m.kw.). Budynek wyposażony jest w szereg nowoczesnych rozwiązań technologicznych – wysokiej klasy łącza teleinformatyczne, system bezpieczeństwa, monitorowania i kontroli dostępu. Najwyższą jakość zastosowanych rozwiązań potwierdzają firmy z sektora IT wynajmujące powierzchnie biurowe w OXYGENIE.

www.oxygenoffice.com.pl

 

EPP

EPP to wiodąca firma na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Kompleksy biurowe należące do EPP są zlokalizowane w Warszawie (Park Rozwoju), Szczecinie (Oxygen) i Kielcach (Astra Park). Firma w ramach joint venture z Henderson Park jest również współwłaścicielem i zarządza projektami biurowymi zlokalizowanymi w Poznaniu (Malta Office Park), Krakowie (O3 Business Campus) i Łodzi (Symetris Business Park). Wśród najemców kompleksów biurowych EPP znajdują się największe polskie i międzynarodowe firmy. EPP jest także największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 32 projekty (25 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) w Republice Południowej Afryki i Luksemburgu (LuxSE Euro MTF).

 

www.epp-poland.com

 

Wojciech Gepner

EPP

M: 664 900 700

wojciech.gepner@epp-poland.com