Drewno pod dobrą opieką. V33 prezentuje Lazurę ochronną Współczesną Polski Klimat

Polski klimat bywa kapryśny. Coraz cieplejsze zimy, deszczowe lata i duże wahania temperatur sprawiają, że domowe elewacje, pergole i małe elementy drewnianej architektury mają przed sobą nie lada wyzwanie. Aby uchronić ukochaną, letnią altankę przed zmiennymi warunkami atmosferycznymi, warto zadbać o jej odporność i wytrzymałość. Tu z pomocą przyjdzie nowość w ofercie V33 – Lazura ochronna Współczesna Polski Klimat.

Lazura ochronna Współczesna Polski Klimat to rozwiązanie przygotowane z myślą o trudnych warunkach pogodowych naszego klimatu. Wahania temperatur, okresy wzmożonego nasłonecznienia, czy duża wilgotność powietrza narażają drewno na zmiany objętościowe, powstawanie mikroszczelin i biokorozje. W efekcie, naturalne piękno surowca traci swój blask, na czym cierpi nie tylko jego wytrzymałość, ale i estetyka całej strefy wypoczynkowej.

Z uszkodzeniami drewna, podobnie jak z przeziębieniem. Lepiej zapobiegać, niż leczyć. Dlatego warto postawić na produkt, który zaopiekuje się strefą wokół domu w sposób kompleksowy – niezależnie od pory roku. Lazura ochronna Współczesna Polski Klimat zawiera multi filtry UV zapewniające pełną ochronę przed wysychaniem i szarzeniem drewna spowodowanym intensywną ekspozycją na promienie słoneczne – zwłaszcza latem. Tworzona przez nią powłoka jest wodoodporna, dlatego krople jesiennego, czy wiosennego deszczu nie wnikają w głąb drewna, lecz spływają po jego powierzchni. Dodatkowo, produkt jest w pełni mrozoodporny – nie pęka oraz nie łuszczy się, gdy słupek rtęci spada poniżej zera. Elastyczne warstwy osłonowe tworzone przez lazurę pracują wraz ze zmianami objętościowymi wynikającymi z wahań temperatury, pozwalają drewnu oddychać, dzięki czemu chronią surowiec przez cały rok.

 

Szeroki wachlarz zalet funkcjonalnych uzupełniają niezwykłe walory estetyczne. Dopracowana receptura lazury utrwala piękno drewna i podkreśla jego usłojenie, a jej nieprzemakalna powłoka gwarantuje trwały i niezawodny efekt dekoracyjny. Do wyboru mamy aż 9 modnych kolorów: odymiony świerk, czerwony cedr, ciemną miedź, pozłacaną sosnę, biały cedr, odymiony dąb, srebrnoszary, srebrny cedr oraz grafitowy dąb, które w łatwy sposób pozwolą przywrócić blask przydomowemu drewnu i zachować jego piękno nawet do 9 lat.

Rada eksperta V33: Odpowiednio przygotowane podłoże to podstawa. Drewno musi być czyste, suche i o odpowiedniej wilgotności. Surowe drewno należy przeszlifować papierem ściernym, odpylić oraz zabezpieczyć Impregnatem do drewna konstrukcyjnego V33. Z drewna wcześniej pokrytego lazurą należy zaś usunąć złuszczająca się warstwę, powierzchnię przeszlifować, zmatowić i nałożyć właściwą warstwę wykończeniową. Ostateczny efekt kolorystyczny widoczny jest po wyschnięciu.

 

Lazura ochronna Współczesna Polski Klimat doskonale zadba o elementy architektury ogrodowej, drewniane elewacje i ukochane altanki. A cóż może być piękniejszego niż słoneczne popołudnie, czy poranna kawa we własnym, zadbanym i nienagannym ogrodzie?

Producent: V33

Wykończenie: matowe

Czas schnięcia: 3 godziny

Opakowanie: 0,75l; 2,5l; 5l

Cena: 0,75l – 47,50 zł, 2,5l – 129,00 zł, 5l – 177,00 zł

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm