DZIEŃ ZAKOCHANYCH

Dla wielu najbardziej romantyczny dzień w roku, dla innych kolejny dzień lutego. Walentynki są też dniem, w którym połączenie różowego i czerwonego już nikogo nie zdziwi oraz sklepy bieliźniane pękają w szwach. Poniżej przedstawiamy wybory walentynkowe od polskich marek modowych, w których główną rolę gra bielizna od marki Samanta.

RÓŻ

Kolor różowy łagodzi uczucie osamotnienia, wzbudza pozytywne emocje oraz uruchamia czułość. Mimo że kolor kojarzy się głównie z kobiecym lub dziewczęcym, coraz częściej noszony jest przez Panów w formie dodatków, garniturów lub T-shirtów.

Marynarka: Bombshe, 599 zł Bielizna: Samanta, biustonosz 199 zł majtki 99 zł Spodnie z ekoskóry: Bombshe, 229 zł

Kombinezon: Patrizia Aryton, 799 zł Bielizna: Samanta wzór wiosna – lato 2021 Płaszcz: Patrizia Aryton, 3699 zł

Krótka historia Walentynek

Dzień zakochanych wywodzi się od Brytyjczyków oraz Francuzów, którzy dnia 14 lutego wysyłali ukochanym bogato zdobione listy miłosne. Wieść o Walentynkach rozniosła się na resztę Europy w XVIII wieku dzięki Walterowi Scottowi, który rozpowszechnił, że tego dnia na Wyspach ptaki łączą się w pary a za ich śladem idą i ludzie. Do Polski i Hiszpanii to święto zawitało stosunkowo dawno, bo w XX wieku. Ameryka spopularyzowała Walentynki poprzez wszelkie gadżety oraz witryny przygotowywane na długo przed świętem, natomiast same Walentynki nie wywodzą się ze Stanów Zjednoczonych.
Płaszcz: Patrizia Aryton, 1599 zł Bielizna: Samanta, wzór wiosna – lato 2021 Sukienka: Bombshe, 259 zł

Sukienka: Patrizia Aryton, 799 zł Bielizna: Samanta, biustonosz 179 zł majtki 89 zł Płaszcz: Patrizia Aryton, 2199 zł

 

CZERWIEŃ

Jakie emocje wywołuje w nas kolor czerwony? Jest to kolor krwi, symbolizuje życie i przyśpiesza tętno. Opisywany jest też jako kolor miłości przez kolor serca, ale również nienawiści i zagrożenia. Zwraca naszą uwagę i daje poczucie radości oraz bezpieczeństwa, którego zakochani tak bardzo pożądają.

Marynarka: Patrizia Aryton, 999 zł Bielizna: Samanta, wzór wiosna – lato 2021 Spodnie: Patrizia Aryton, 649 zł

Źródła: www.the-atlantic-pacific.com