Edison Energia i Menlo Electric wybierają 
hiszpańską firmę Wallbox na dostawcę 
stacji ładowania samochodów elektrycznych

Edison Energia, najszybciej rozwijająca się polska spółka energetyczna, montująca ponad 1200 instalacji fotowoltaicznych miesięcznie, rozpoczęła współpracę z firmą Wallbox w zakresie stacji ładowania samochodów elektrycznych. Decyzja ta stanowi kolejny kamień milowy w planach Edison Energia, aby odpowiadać na wszystkie potrzeby energetyczne właścicieli domów i przedsiębiorstw.

Dla Wallbox współpraca oznacza dostęp do ponad 8,000 klientów posiadających instalacje fotowoltaiczne zamontowane przez firmę Edison Energia w samym 2020 r. oraz ponad 10 000 klientów odwiedzanych co miesiąc przez przedstawicieli handlowych Edison Energia.

Rozwiązania Wallbox będą również oferowane inwestorom, wykonawcom 
i sprzedawcom hurtowym w całej Europie Środkowej przez Menlo Electric, spółkę zależną Edison Energia. Menlo Electric dostarcza sprzętu i usługi fotowoltaiczne do 5 państw Europy i planuje wejście do 5 kolejnych w 2021 r.

Decyzja Edison Energia i Menlo Electric została poprzedzona szczegółowym badaniem rynku. Członek Zarządu ds. Sprzedaży w spółce Edison Energia Kamil Sankowski wyjaśnia: „Podobnie jak w przypadku naszej współpracy z marką Buderus w zakresie pomp ciepła, którą rozpoczęliśmy w ubiegłym roku, chcieliśmy mieć absolutną pewność, że oferowane przez nas rozwiązania są najwyższej jakości. Nasza współpraca z firmą Wallbox ma na celu wzmocnienie pozycji Edison Energia jako lidera rozwiązań dotyczących energii odnawialnej w Polsce “.

Rynek fotowoltaiki w Polsce jest znacznie mniejszy niż w Europie Zachodniej, ale rozwija się w bardzo szybkim tempie. W 2020 r. w Polsce zarejestrowano blisko 10 000 pojazdów elektrycznych, czyli prawie 2,5 razy więcej niż w 2019 r. Polskie Stowarzyszenie Paliw Alternatywnych przewiduje wzrost krajowej floty pojazdów elektrycznych do 500 tys. do 2025 r. Temu wzrostowi musi towarzyszyć znaczący wzrost stacji ładowania, zarówno prywatnych, jak i publicznych. Na koniec 2020 r. w całym kraju dostępnych było
1364 publicznych stacji ładowania.

Edison Energia i Menlo Electric posiadają pełen asortyment ładowarek Wallbox AC, w tym urządzenia Pulsar Plus, Commander 2, Copper SB oraz szeroką gamę akcesoriów zapewniających odbiorcom końcowym pełne możliwości korzystania z inteligentnego systemu ekologicznego Wallbox.

Wallbox jest czołową spółką zarządzającą energią, która produkuje inteligentne rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych. Łącząc najnowocześniejszą technologię z wyjątkowym designem, Wallbox tworzy inteligentny ekosystem, który usprawnia zarządzanie, użytkowanie i magazynowanie energii, a jego misją jest odegranie kluczowej roli w zmniejszeniu zależności świata od paliw kopalnych.

W Wallbox nie chcemy być najwięksi, chcemy być najlepsi. W tym celu współpracujemy
z najlepszymi partnerami w Polsce, aby stworzyć kompleksową ofertę w zakresie rozwiązań dotyczących ładowania, wraz ze wszystkimi związanymi z tym korzyściami dla konsumenta. Zarówno Edison Energia, jak i Menlo Electric są silnie zmotywowanymi, dynamicznymi i proaktywnymi firmami. Działając razem, jesteśmy w stanie zaoferować produkty i usługi, które zmienią oblicze rynku w ramach współpracy zmierzającej do popularyzacji elektromobilności na całym świecie
”, powiedział Moises Barea, pełniący
w Wallbox funkcję dyrektora ds. rynków wschodzących.

Barea dodał, że wielkość rynku e-mobilności w Polsce szacuje się w tym roku na ponad
6 mln euro, a wspomniane partnerstwo stanowi kolejny krok w kierunku realizacji misji Wallbox polegającej na zwiększeniu dostępności elektromobilności dla wszystkich.


Informacje o firmach Edison Energia, Menlo Electric i Wallbox

Edison Energia jest najszybciej rozwijającą się polską spółką energetyczną oferującą innowacyjne rozwiązania w zakresie fotowoltaiki, ciepła i optymalizacji energii. Każdego miesiąca 1500 pracowników i współpracowników spółki realizuje ponad 1200 instalacji w domach i firmach klientów. Edison Energia kształtuje kierunek polskiej transformacji energetycznej – inwestuje w farmy fotowoltaiczne i jest aktywnym członkiem Polskiego Stowarzyszenia Energetyki Słonecznej.

Menlo Electric dostarcza urządzenia i usługi instalatorom i sprzedawcom hurtowym
w sektorze energii odnawialnej. Urządzenia dostępne w ofercie Menlo Electric cechują się najwyższą jakością i pochodzą wyłącznie od uznanych światowych producentów. Oferowane usługi obejmują finansowanie, projektowanie, instalację, przyłączenie do sieci i posprzedażową obsługę klienta. Działając na ponad pięciu rynkach europejskich, Menlo Electric oferuje również pełen outsourcing instalacji fotowoltaicznych jako usługę typu „white label”.

Wallbox jest czołową spółką zarządzającą energią, która produkuje inteligentne rozwiązania dotyczące ładowania pojazdów elektrycznych. Obecnie spółka sprzedaje swoje produkty w ponad 60 krajach i zatrudnia 400 pracowników w biurach w Europie, Azji i Ameryce, a także w 2 własnych zakładach. Wallbox oferuje cztery rodzaje stacji ładowania, w tym stację Quasar, najmniejszą i najlżejszą na świecie ładowarkę do użytku domowego wyposażoną w zaawansowaną technologię ładowania dwukierunkowego.