EFL wraz z Kässbohrer uruchamia program K- Finance

EFL podpisał umowę z Kässbohrer, na mocy której został wyłącznym partnerem finansowym niemieckiego producenta i dostawcy naczep w ramach usług Kässbohrer K-Finance. W ramach programu finansowania fabrycznego K-Finance, firmy zainteresowane zakupem naczep specjalistycznych Kässbohrer skorzystają z oferty leasingu lub pożyczki przygotowanej przez leasingodawcę w Polsce.  Klienci autoryzowanego dealera Kässbohrer Hydro-Truck i partnera Kässbohrer Moobilo na Pomorzu również mogą teraz skorzystać z programu K-Finance.

Rynek pojazdów ciężarowych jest jednym z kluczowych segmentów leasingowych. I pomimo pandemii, w I kwartale br. szybko odbił i odnotował duży wzrost. Z danych Związku Polskiego Leasingu wynika, że od stycznia do marca br. wartość sfinansowanych leasingiem i pożyczką pojazdów ciężkich wyniosła 4,8 mld zł, co oznacza aż 72% wzrost r/r. To segment bardzo istotny dla EFL a nasze udziały w finansowaniu naczep i przyczep po maju tego roku wynoszą 10,5%. Jest to powód do tego, aby twierdzić, że doskonale znamy ten rynek. Naszą ambicją jest aby  współpracować tylko ze sprawdzonymi partnerami, których bogatą ofertę możemy z pełnym przekonaniem rekomendować naszym klientom. Takim bez wątpienia jest producent naczep i przyczep firma Kässbohrer, którego produkty cieszą się ogromnym uznaniem i bezawaryjnością wśród przedsiębiorców. Obserwujemy to od czasu, kiedy w 2002 właścicielem marki został turecki potentat Tirsan Treyler. To od tego momentu firma nieustająco zwiększa moce produkcyjne w swoich dwóch fabrykach, a ponadto uruchomiła montaż swoich naczepy także w Polsce i otworzyła nowoczesną linię montażową w rosyjskim Jasnogorsku. Wspólna oferta pozwoli nam dotrzeć zarówno do naszych klientów, jak i partnerów niemieckiego dostawcy – powiedział Paweł Bojko, wiceprezes EFL i prezes zarządu EFL Finance.

Jako Kässbohrer z dumą oferujemy naszym klientom najszerszą gamę produktów w Europie. Kässbohrer spełnia potrzeby swoich klientów dzięki najwyższej jakości pojazdom i szerokim usługom posprzedażnym, a teraz w ramach naszych usług K-Finance jesteśmy dumni, że możemy współpracować z EFL Finance, aby przedstawić najkorzystniejsze i konkurencyjne uzupełniające rozwiązania finansowe. Co więcej, cieszymy się, że możemy zintegrować naszego autoryzowanego dealera Hydro-Truck i partnera Moobilo również z tym programem finansowym. Dzięki naszemu dynamicznemu, dedykowanemu zespołowi Kässbohrer Polska będziemy nadal spełniać oczekiwania naszych klientów.” powiedział Jakub Dolaniecki, Country Manager Kässbohrer Polska.

Autoryzowany dealer Kässbohrer, firma Hydro-Truck istnieje na rynku od 1999 roku. Swoją działalność rozpoczęła od montażu i serwisu kompresorów do rozładunku materiałów sypkich, aby następnie świadczyć pełne spektrum usług dla przemysłu silotransportu: od remontu po sprzedaż nowych i używanych przyczep..

– Ideą firmy jest ciągły rozwój i dostarczanie nowych rozwiązań dla naszych klientów, dlatego grupa Hydro-Truck działa także w innych branżach od pomocy prawnej po likwidacjęszkód w instalacjach fotowoltaicznych. Kolejnym krokiem jest nawiązanie współpracy w ramach programu K-Finance z Käessbohrer i EFL. W ten sposób umożliwiamy naszym klientom uzyskanie  potrzebnego finansowania w naszej siedzibie. Wierzymy, że oferta, z którą wchodzimy na rynek jest konkurencyjna i spełnia oczekiwania naszych klientów – powiedział Zbigniew Sitkowski, prezes Hydro-Truck w Polsce.

Umowa ramowa pomiędzy EFL a Kässbohrer została podpisana pod koniec 2020 roku. EFL został partnerem finansowym trzech podmiotów: Kässbohrer, Hydro-Truck i Moobilo.

EFL to jedna z największych i najbardziej doświadczonych firm leasingowych w Polsce – w tym roku obchodzi 30-lecie istnienia. Leasingodawca w roku pandemii poradził sobie znacznie lepiej niż branża. W 2020 roku firma sfinansowała leasingami i pożyczkami aktywa o łącznej wartości 5,7 mld zł, co stanowi niewielki 0,7-procentowy spadek w porównaniu do roku poprzedniego. Jednocześnie rynek odnotował spadek rok do roku o ponad 10 proc. Z prawie 10-procentowym udziałem w rynku firma jest jednym z głównych graczy w segmencie samochodów ciężarowych

Założona w 1893 roku firma Kässbohrer jest jednym z wiodących producentów naczep i oferuje najszerszy asortyment swoim klientom w ponad 55 krajach. Kässbohrer ma 4 zakłady produkcyjne, które znajdują się w Goch i Ulm w Niemczech, Tula w Rosji i Adapazari w Turcji. Kässbohrer posiada punkty sprzedaży w całej Europie oraz oferuje szerokie usługi posprzedażowe na całym świecie.

 

O EFL

Europejski Fundusz Leasingowy SA powstał w 1991 roku, jako jedna z pierwszych firm leasingowych w Polsce. Od 2001 roku EFL jest częścią Grupy Crédit Agricole, co gwarantuje firmie finansową stabilność i bezpieczeństwo oraz pozwala korzystać z wiedzy i doświadczeń instytucji finansowej o międzynarodowym zasięgu. EFL konsekwentnie poszerza zakres rozwiązań dla biznesu. Spółka oferuje szeroki pakiet produktów: leasing, pożyczkę, wynajem długoterminowy, ubezpieczenia i faktoring. Od 30 lat współpracuje z najbardziej liczącymi się producentami i dostawcami maszyn, urządzeń, pojazdów oraz innych środków trwałych. Firmę wyróżniono m.in. Business Superbrands 2021, sześciokrotnie tytułem: Firmy Przyjaznej Klientowi i siedmiokrotnie Finansowej Marki Roku. Już ponad 350  tysięcy klientów wybrało EFL na swojego partnera w biznesie. Więcej na: www.efl.pl.

O Kässbohrer Polska

Oferując swoim polskim klientom najszerszą gamę produktów i szerokie usługi posprzedażowe od 2009 roku, Kässbohrer założył Kässbohrer Polska Sp. Zoo w 2019 roku. Z Country Managerem Jakubem Dolanieckim i dedykowanym zespołem sprzedaży indywidualnie obejmującym województwa mazowieckie, łódzkie, śląskie, świętokrzyskie, lubelskie, podkarpackie, małopolskie, podlaskie, warmińsko-mazurskie, kujawsko-pomorskie, dolnośląskie, lubuskie, opolskie, pomorskie, zachodnio- W województwie pomorskim i wielkopolskim firma Kässbohrer nadal będzie oferować swoim klientom najwyższej jakości pojazdy i usługi posprzedażowe.