Ekstremalna głębia barw. Nowość w ofercie Liberon – farba kazeinowa do dekoracji drewnianych powierzchni

Wysłużony kredens, stojący samotnie w rogu salonu, zszarzale ramki na zdjęcia, które kilka lat temu dumnie zdobiły ścianę, a może zapomniany stolik, jeszcze do niedawna w centrum uwagi, a dziś służący jako kolejna półka na książki? Każdy z nas ma w domu przedmioty, które stanowiły ulubiony element wyposażenia, a teraz, nadgryzione zębem czasu, zeszły na dalszy plan. By przywrócić im drugie życie wystarczy oryginalny pomysł i dobra farba renowacyjna, która nie tylko odnowi ich powierzchnie, ale nada im zupełnie nowego, niebanalnego charakteru. Tu z pomocą przychodzi rewolucyjna nowość marki Liberon – farba kazeinowa do dekoracji powierzchni drewnianych. Co czyni ją tak niezwykłą?

Farba kazeinowa to produkt stworzony na bazie naturalnego białka mleka oraz kredy. Jej unikalna formuła zapewnia wysoką przyczepność do podłoża oraz wyjątkową wytrzymałość na ścieranie. Kremowa konsystencja, doskonała siła krycia oraz łatwość aplikacji sprawiają, że sprawdzi się zarówno w przypadku profesjonalnych działań renowacyjnych, jak i pomysłów DiY realizowanych w domowym zaciszu.

Farba zapewnia niezwykle matowy aspekt wykończenia i ekstremalną głębię. A w tym wypadku jest z czego wybierać. Szeroka paleta 18 kolorów – od neutralnych, spokojnych barw ziemi (np. Płowy Migdał, Muślinowy Beż, Wieczorny cień) przez delikatne pastele (np. Buduarowy Róż, Świeża Mięta, Mglisty Błękit) i zdecydowane głębokie odcienie(np. Głębia Oceanu, Egejski Błękit, Antracytowa Czerń) pozwolą z łatwością dopasować dekorowany przedmiot do dowolnego stylu aranżacyjnego.

Rada Eksperta Liberon: Farbę należy nakładać na suchą, czystą, odtłuszczoną i odpyloną powierzchnię. W przypadku gładkich i nieporowatych podłoży zalecamy nałożenie Podkładu na gładkie powierzchnie Liberon, który zwiększy przyczepność produktu i umożliwia zachowanie jednolitej barwy. W przypadku przedmiotów wykonanych z dębu, kasztanu czy gatunków egzotycznych, niezbędne będzie użycie Podkładu do drewna zawierającego taniny Liberon, który zabezpieczy powierzchnię przed powstawaniem plam.

 

A to dopiero początek! Na bazie farb kazeinowych Liberon opartych jest wiele modnych i popularnych efektów dekoracyjnych, np. efekt przecierki, doskonale uzupełniający styl prowansalski czy rustykalny, a także efekt patyny, podkreślający stylowy upływ czasu w klimacie vintage. Ale o tym opowiemy Wam już wkrótce!

Producent: Liberon

Czas schnięcia między warstwami: 2 godziny

Opakowanie i cena: 0,075l – 12,50zł ( tester); 0,5l – 57,00 zł