EPP OFFICES: IAG GBS przedłuża umowę w O3 Business Campus w Krakowie

IAG GBS Poland przedłużyła umowę najmu w O3 Business Campus w Krakowie o kolejne pięć lat. Firma jest częścią International Airlines Group (IAG), jednej z wiodących grup lotniczych na świecie i właściciela kilku największych marek tej branży.

IAG GBS Poland, wynajmująca w O3 Business Campus dwie kondygnacje o łącznej powierzchni ponad 2250 mkw., pozostanie przez najbliższe pięć lat w krakowskim biurowcu należącym do Henderson Park (70%) i EPP (30%).

„IAG GBS to nasz wieloletni partner. Globalny zasięg firmy przekłada się na adekwatne, wyjątkowo wysokie, oczekiwania co do standardu powierzchni biurowej i jej infrastruktury technicznej. Bardzo się cieszymy, że po raz kolejny wychodzimy naprzeciw tak wymagającym oczekiwaniom” – powiedział Maciej Sałata, Leasing Office Manager EPP, który był odpowiedzialny za transakcję.

Zdaniem Sylwii Piechnik, Head of Office Leasing EPP, „umowa z IAG GBS nie tylko potwierdza pozycję O3 na krakowskim rynku biurowym, ale pokazuje także, jak atrakcyjny jest Kraków dla największych międzynarodowych korporacji”.

„Cieszymy się, że przedłużyliśmy umowę najmu naszej siedziby w O3 Business Campus w Krakowie. Standard biura i jego lokalizacja idealnie odpowiadają potrzebom naszych pracowników i jesteśmy bardzo zadowoleni, że możemy kontynuować współpracę z Henderson Park i EPP” powiedziała dyrektor Zoe Davis, IAG GBS.

***

 

Założona w 2014 roku firma IAG GBS zapewnia zrównoważoną transformację wszystkim działającym w Grupie spółkom poprzez tworzenie i dostarczanie innowacyjnych, scentralizowanych rozwiązań w zakresie finansów, zakupów, IT i usług cyfrowych. Każda podmiot operacyjny korzysta ze scentralizowanego modelu IAG GBS, pozwalającego zwiększać wydajność, automatyzację i wykorzystywać ekonomię skali. Jej siedziba znajduje się w Krakowie, a wszyscy członkowie zespołu są przeszkoleni w zakresie identyfikacji i wdrażania rozwiązań oraz usprawnienia, standaryzacji i automatyzacji procesów tam, gdzie to możliwe.


www.iaggbs.com

 

O3 Business Campus to nowoczesny kompleks biurowy klasy A, zlokalizowany w północnej części Krakowa u zbiegu ul. Opolskiej i al. 29 Listopada. Obiekt zaprojektowany jest zgodnie z najnowszymi standardami zrównoważonego budownictwa, dzięki czemu jest przyjazny dla otoczenia i użytkowników. Jego klasyczna i ponadczasowa architektura oferuje wiele funkcjonalnych rozwiązań – kompleks w pełni odpowiada współczesnym oczekiwaniom pracowników, którzy chcą pracować w nowoczesnych budynkach, kreatywnie zaaranżowanych biurach, w dobrej atmosferze i z wygodną komunikacją do pozostałych dzielnic miasta. Inwestycja składa się z trzech dwunastokondygnacyjnych budynków o łącznej powierzchni 57 000 mkw. oraz parkingów — naziemnego i podziemnego. 

Kluczową grupę najemców O3 Business Campus stanowią firmy świadczące usługi shared services, zachęcone m.in. bliskim położeniem Politechniki Krakowskiej. Inwestycja należy do Henderson Park (70% udziałów) oraz EPP (30%), które odpowiada również za zarządzanie kompleksem.

www.o3businesscampus.com.pl

 

EPP to wiodąca firma na polskim rynku nieruchomości komercyjnych. Kompleksy biurowe należące do EPP są zlokalizowane w Warszawie (Park Rozwoju), Szczecinie (Oxygen) i Kielcach (Astra Park). Firma w ramach joint venture z Henderson Park jest również współwłaścicielem i zarządza projektami biurowymi zlokalizowanymi w Poznaniu (Malta Office Park), Krakowie (O3 Business Campus) i Łodzi (Symetris Business Park). Wśród najemców kompleksów biurowych EPP znajdują się największe polskie i międzynarodowe firmy. EPP jest także największym w Polsce właścicielem centrów handlowych pod względem posiadanej powierzchni najmu brutto (GLA). Portfel firmy obejmuje 32 projekty (25 handlowych, 6 biurowych oraz jeden wielofunkcyjny w trakcie planowania) o łącznej wartości ponad 2 mld euro i powierzchni najmu wynoszącej ponad milion mkw. Spółka notowana jest na giełdach w Johannesburgu (JSE) w Republice Południowej Afryki i Luksemburgu (LuxSE Euro MTF).

www.epp-poland.com