Fasola, ciecierzyca, soczewica – zdrowe strączki! Lovege – roślinne źródła białka i innych składników odżywczych

Coraz więcej osób dokonuje zmian w codziennej diecie, wzbogacając ją mocniej w produkty roślinne lub w ogóle rezygnując z jedzenia mięsa. Przy takich modyfikacjach, często pojawia się pytanie – czy wykluczając bądź znacząco ograniczając produkty pochodzenia zwierzęcego, dostarczam organizmowi odpowiedniej ilości białka i innych substancji odżywczych? Białko można znaleźć w wielu produktach pochodzenia roślinnego. Jednym z jego najbardziej wartościowych, roślinnych źródeł są niedoceniane niekiedy strączki – fasola, ciecierzyca, soczewica. To na ich bazie powstają pyszne i pożywne pasztety warzywne Lovege, które nie zawierają konserwantów ani żadnych sztucznych dodatków.

Proteiny – czyli „pierwsze”

Białko jest niezwykle ważnym składnikiem pokarmowym. Nie bez przyczyny jego nazwa wywodzi się od greckiego słowa „protos”, oznaczającego „pierwszy”. Białko pełni wiele ważnych funkcji. Jest materiałem budulcowym komórek i tkanek, niezbędnym do ich wzrostu, rozwoju i odnowy. Białka znajdują się w przeciwciałach, odpowiedzialnych za odporność. Dostarczają również energii.

Część osób błędnie uważa, że wystarczającą podaż białka zapewnia tylko spożywanie produktów mięsnych. Wbrew tej opinii, dobre i bogate źródła białka można znaleźć w produktach roślinnych. Dieta wegańska, wegetariańska czy fleksitariańskia, o ile jest zróżnicowana i właściwie zbilansowana, również zagwarantować może zatem optymalny poziom białka. Roślinne źródła białka mają też wiele innych zalet. W przeciwieństwie do zwierzęcych, nie dostarczają organizmowi tłuszczy nasyconych. Są za to doskonałym źródłem błonnika, witamin i minerałów. Są też sprzymierzeńcem szczupłej sylwetki, nie mają bowiem tak dużej liczby kalorii.

Strączki – na zdrowie!

Głównym źródłem białka w diecie wegańskiej i wegetariańskiej są rośliny strączkowe, a także ziarna zbóż, pestki, orzechy. Co ważne, dietetycy zalecają różnicowanie źródeł białka – dlatego po te roślinne powinni sięgać regularnie wszyscy, którym zależy na zdrowej diecie. Warto wykorzystywać takie produkty, które dostarczą białka, a przy tym są wygodnym i smacznym elementem codziennej diety.

Na bazie bogatych w białko roślin strączkowych, takich jak ciecierzyca, fasola, soczewica, powstają pasztety warzywne z linii Lovege. Dopełnieniem ich smaku są starannie dobrane dodatki.

  • Pasztet wegański Lovege z żurawiną – na bazie ciecierzycy, której smak urozmaica suszona żurawina. Dostarcza nie tylko białka, ale też kwasu foliowego, manganu i błonnika pokarmowego.
  • Pasztet wegański Lovege z fasolą i pestkami dyni – na bazie fasoli gotowanej, z dodatkiem pieczarek, pestek dyni i suszonych warzyw. Jego wartościowe składniki odżywcze, to oczywiście białko, a także błonnik pokarmowy oraz kwas foliowy, mangan, potas, fosfor, żelazo.
  • Pasztet wegański Lovege z soczewicą – na bazie soczewicy gotowanej, z dodatkiem warzyw (seler, cebula, papryka czerwona, marchew, pietruszka). Stanowi źródło białka, kwasu foliowego i błonnika pokarmowego.
  • Pasztet wegański Lovege z ciecierzycą – na bazie ciecierzycy gotowanej, z dodatkiem warzyw (seler, cebula, marchew, pietruszka). Zawiera wartościowe składniki odżywcze – białko, kwas foliowy, mangan, a także błonnik pokarmowy.

Wszystkie pasztety z linii Lovege to produkty w 100% pochodzenia roślinnego. Wyróżnia je dobry skład – nie zawierają sztucznych dodatków, konserwantów, ulepszaczy smaku, glutaminianu sodu. Są bezglutenowe. Produkowane są w oparciu o filozofię pięciu przemian. Świetnie smakują z pieczywem tradycyjnym lub chrupkim bądź z waflami ryżowymi, z dodatkiem świeżych warzyw.

Pamiętając, że wybierając roślinne zamienniki,  dbamy nie tylko o własne zdrowie i dobre samopoczucie, ale też przyczyniamy się do ochrony naszej planety.

Pasztety z linii Lovege są dostępne w sklepie internetowym Sante oraz w sklepach stacjonarnych na terenie kraju.

 

 

Cena:

Pasztet wegański Lovege – 4,99 zł/op. 180 g.

Sante to polska firma, która powstała w 1992 roku. Od początku wyznaczała trendy na rynku zdrowej żywności. Misją firmy jest dostarczanie żywności najwyższej jakości, mającej korzystny wpływ na zdrowie i samopoczucie oraz propagowanie wiedzy o prawidłowym odżywianiu oraz zdrowym stylu życia. Wizytówką Sante są produkty stworzone w 100% ze składników pochodzenia naturalnego, bez dodatku substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku (w tym glutaminianów), sztucznych aromatów, barwników oraz emulgatorów i substancji spulchniających.

Translate »