Grupa ROBYG: wyniki finansowe za 2019 rok

Przychody przekroczyły 1,1 mld zł

Grupa ROBYG odnotowała w 2019 roku przychody w wysokości 1,12 mld zł. Zysk netto wyniósł 202 mln zł, a zysk netto przypadający akcjonariuszom jednostki dominującej 178 mln zł. W 2019 Grupa miała w budowie 5900 lokali w 3 miastach i zainwestowała w bank ziemi w 4 miastach – Warszawie, Gdańsku, Wrocławiu i Poznaniu ponad 330 mln zł – dzięki czemu ma potencjał budowy około 16.500 mieszkań. W analizowanym okresie ROBYG wprowadził do sprzedaży 3215 mieszkań.

W 2019 roku Grupa ROBYG zakontraktowała 2570 lokali netto[1] w Warszawie, Gdańsku i Wrocławiu. Oznacza to przekroczenie celu założonego na rok 2019 na poziomie około 2300 lokali. Grupa ROBYG uznała w przychodach około 2850 lokali. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ok 1200 lokali.

„Rok 2019 był dla Grupy ROBYG kontynuacją dotychczasowej, aktywnej działalności deweloperskiej, przy wsparciu silnego inwestora strategicznego Bricks Acquisitions Limited – z Grupy The Goldman Sachs Group Inc. Grupa ROBYG w 2019 roku istotnie zwiększyła geograficzny zakres działania – weszliśmy na rynek poznański i rozszerzyliśmy zakres działania we Wrocławiu. Tym samym działamy w czterech kluczowych miastach w Polsce. Potencjał sprzedażowy spółki na kolejne kwartały jest wysoki – obecnie w ofercie znajduje się ok 1200 lokali, a zasoby gruntów umożliwiają wybudowanie około 16 500 mieszkań. Rynek deweloperski jest coraz bardziej wymagający – zarówno ze względu na regulacje i wymogi prawne, jak też finansowe. Jednym z ważniejszych wyzwań dla deweloperów będzie pozyskiwanie banków ziemi – już teraz przewagę mają największe podmioty, które są w stanie podpisywać umowy na duże tereny. W 2019 roku ROBYG kontynuował także aktywność na rynku kapitałowym. Z sukcesem zrealizowana została oferta publiczna obligacji niezabezpieczonych serii PC o łącznej wartości 100 mln zł. Była to trzecia emisja obligacji w trybie oferty publicznej. W 2020 roku ROBYG będzie nadal rozszerzał zasoby gruntów na wszystkich rynkach działania. Na rok 2020 przewidujemy ustabilizowanie kosztów materiałów i prac budowlanych – co powinno sprzyjać utrzymaniu cen na poziomach zbliżonych do 2019 roku. Wybuch koronawirusa, z jakim mamy do czynienia w ciągu ostatnich kilku tygodni, wpływa na życie ludzi i gospodarkę. Postępujemy zgodnie z wytycznymi rządu i staramy się zminimalizować ryzyko dla naszych klientów i osób prywatnych – z wykorzystaniem technologii oraz innych dostępnych środków. Na tym etapie uważnie monitorujemy rozwój sytuacji i staramy się minimalizować wpływ tych wydarzeń na działalność Grupy ROBYG” – powiedział Eyal Keltsh, wiceprezes zarządu ROBYG SA.

Grupa ROBYG to 21 000 sprzedanych lokali i ponad 63 000 zadowolonych klientów. Grupa ROBYG osiągnęła w 2019 roku 20% sprzedaży z rekomendacji klientów. W ramach ROBYG CLUB dzięki rekomendacjom można otrzymywać atrakcyjne nagrody lub korzystać z kart rabatowych w sklepach. Mniej niż 5% lokali w ofercie to lokale gotowe – oznacza to, że klienci kupują mieszkania na bardzo wczesnym etapie inwestycji.

Więcej informacji znajdą Państwo w załączonym materiale prasowym oraz na stronach www.robyg.pl.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm