Grzegorz “Gregory” Ostaszewski i najtrudniejszy tor we Francji

Grzegorz “Gregory” Ostaszewski, pierwszy i jak dotąd jedyny Polak startujący w wyścigach ciężarówek, w weekend 7-8 września 2019 r. rywalizował na torze wyścigowym Charade, w trzecich eliminacjach tegorocznego sezonu francuskiej serii wyścigów ciężarówek French Truck Racing Championship. W tym sezonie zawodnika wspiera firma DKV Euro Service.

Tor Charade jest jednym z najtrudniejszych we Francji, a to ze względu na położenie na terenie górzystym – ściganie na nim wymaga dużego doświadczenia. Łącznie w ciągu weekendu w Charade odbyły się 4 wyścigi: 2 w sobotę i 2 w niedzielę.

Źródło: Team 14

Pechowa awaria
Pierwszego dnia podczas kwalifikacji na torze, pechowa awaria tylnego mostu zmusiła kierowcę do przerwania jazd i uniemożliwiła wywalczenie dobrego miejsca na starcie. „Mieliśmy mało czasu na wymianę tylnego mostu, by zdążyć przed pierwszym wyścigiem. Udało się – dzięki mechanikom i zaangażowaniu całego zespołu wystartowałem, z ostatniego 23 miejsca co prawda, ale ważne było by pojechać pierwszy wyścig” – relacjonuje Grzegorz. Wyścig ten Polak ukończył na 6 miejscu, a w kategorii młodzików odebrał puchar za zajęcie 2 miejsca. Sukces ten powtórzył drugiego dnia. ,,Jesteśmy pod wielkim wrażeniem determinacji Grześka i siły walki, jaka w nim drzemie. Jak widać, kolejny sukces to była tylko formalność.“ – mówi Anna Biekionis, Team Manager w firmie DKV Euro Service Polska, sponsorującej polskiego zawodnika.

Kolejny raz podium
Łącznie w ciągu weekendu zajął trzykrotnie 6 miejsce i raz 7 miejsce, oraz triumfował wśród młodych, dwukrotnie zajmując 2 miejsca. Zebrane punkty przybliżyły go do kierowcy zajmującego czwartą lokatę. „Kolejny wyścig już pod koniec września w LeMans. Lubię ten tor, rok temu stałem tam na podium, chciałbym ten sukces powtórzyć” – dodaje kierowca. Polak zajmuje aktualnie 5 miejsce w klasyfikacji generalnej.

Grzegorz „Gregory” Ostaszewski
Ma 27 lat i swoją przygodę ze sportem motorowym rozpoczął startując na motocrossowym motocyklu KTM w wieku 7 lat. Od 2005 roku startował na quadach. Udział w wyścigach ciężarówek jest dla niego kolejnym szczeblem w karierze kierowcy wyczynowego. Aktualnie trzeci rok ściga się w zespole Team14, w lidze francuskiej wyścigów ciężarówek, w serii która jest rozgrywana pod egidą Francuskiej Federacji Sportów Motorowych (FFSA). Zasiada za kółkiem 5,5-tonowego pojazdu Renault Premium Racing w specyfikacji wyścigowej, napędzanego przez podrasowany silnik Renault DXi13 Racing o pojemności 12,8 l, produkcji Renault Trucks o max mocy 1200 KM. Starty Grzegorza sponsorują w tym roku m.in. Renault Trucks Polska oraz DKV Euro Service Polska.

Kalendarz 2019 Mistrzostw Francji Samochodów Ciężarowych FFSA

18 i 19 maja: Grand Prix Camions du Castellet
22 i 23 czerwca: Grand Prix Camions de Nogaro
07 i 08 września: Grand Prix Camions de Charade
28 i 29 września: 24 Heures Camions Le Mans
12 i 13 października: Grand Prix Camions d’Albi

Informacje o wyścigach

FB Chamipionnat de France Camions:
www.facebook.com/championnatdefrancecamions
FB zawodnika:
www.facebook.com/gregoryostaszewski/
FB DKV Euro Service Polska:
https://www.facebook.com/dkveuroservicePL/

>> FILM  Jak często trenujesz_

Źródło: Team 14

O DKV Euro Service
DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card. Firma istnieje od 1934 roku i jest najstarszą i zarazem największą na drogach Europy organizacją serwisową. Obejmuje zasięgiem ponad 100 000 stacji i punktów usługowych. Na terenie Polski przedstawicielstwo DKV działa od ponad 25 lat. Współpracuje tu z siecią blisko 5000 stacji paliw i 150 warsztatów. Karta paliwowo-serwisowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. rozliczania opłat drogowych, serwisów naprawczych, internetowych serwisów do zarządzania transakcjami czy zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy.
www.dkv-euroservice.pl

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm