Idea Creative Group ponownie z wirtualnym studio dla branży farmaceutycznej

Koncepcja, realizacja, produkcja – za agencją Idea Creative Group kolejne spotkanie w przestrzeni online dla klienta z branży farmaceutycznej.

Rozwiązania online coraz śmielej wkraczają na arenę eventową. Nie ma wątpliwości, że jest to związane z faktem, iż kolejne branże dołączają do grona tych, które postrzegają je jako niezrównaną drogę do odpowiedzi na wszystkie biznesowe potrzeby otoczenia rynkowego.

Z uwagi na powyższe wdrażana przez Idea Creative Group usługa wirtualnego studio cieszy się obecnie sporym zainteresowaniem dużych firm i korporacji. Stąd, tym razem po wspomniany już koncept – w ramach jednego z największych spotkań branżowych, na które złożyły się łącznie dwie konferencje – sięgnęła branża farmaceutyczna.

Pierwsza z dwóch konferencji została nagrana w wirtualnym studio, które zostało zbudowane w całości z modułów diodowych tworząc bardzo dużą przestrzeń do wizji. „Do zadań naszej agencji należała nie tylko oprawa techniczna, lecz również i multimedialna. Dlatego też w ramach kontentu multimedialnego zapewniliśmy między innymi spektakularne animacje, w tym samego studia, jak i ekranu do prezentacji oraz animacji pytań, które pojawiały się w przestrzeni tuż obok osoby prowadzącej. Taki zabieg miał za celu zaprezentowanie treści merytorycznej wręcz na wyciągnięcie dłoni, jak rówież wzbudzić wizerunkowe WOW– podkreśla Aneta Radzimirska, CEO w Idea Creative Group.

Druga konferencja została zrealizowana w bardziej skomplikowany sposób. Z uwagi na bezpieczeństwo uczestników konferencji koniecznym było nagranie osoby prowadzącej na green screen, dzięki czemu postać została zaimplementowana do przestrzeni 3D studia tak, by jej sylwetka mogła wirtualne przenosić się pomiędzy przestrzeniami.

Na koniec warto zaznaczyć, iż realizacja odbyła się w specjalnie zaprojektowanej przestrzeni wirtualnej, spełniającej wszelkie wymogi bezpieczeństwa. Co ważne, jej rozbudowana forma pozwoliła na stworzenie zarówno przestrzeni do emisji kolejnych konferencji, jak i bibliotekę materiałów dla osób zainteresowanych tematyką poruszoną podczas wydarzenia.

______________________________________________

Idea Creative Group to agencja świadcząca usługi w szeroko pojętej komunikacji. Działania Idea Creative Group osadzone są na czterech filarach: idea events (organizacja wydarzeń offlinowych), idea events online (transmisje online, produkcje hybrydowe oraz telewizyjne), idea digital (projektowanie i stawianie stron www, kampanie bannerowe, działania w social mediach, influencer marketing, aplikacje) oraz idea communication (strategia komunikacyjna, zintegrowane kampanie reklamowe).