Idea Creative Group z kolejną realizacją Wirtualnego Studia dla DNB Bank Polska S.A.

Za agencją Idea Creative Group kolejna realizacja wydarzeń online dla DNB Bank Polska S.A. transmitowanych za pomocą Wirtualnego Studia. Co ważne, projekt stanowi jeden z elementów cyklu, na który składa się sześć konferencji branżowych w formie wirtualnych spotkań, podczas których prezentowane i omawiane są – kluczowe dla poszczególnych sektorów gospodarki – zagadnienia.

Dynamicznie zmieniające się potrzeby i oczekiwania rynku wymagają stałego poszukiwania tak skutecznych, jak i bezpiecznych rozwiązań w ramach komunikacji z Klientem. Narzędziem odpowiadającym na te potrzeby są obecnie wydarzenia online. Z racji tego, iż stanowią one doskonałą alternatywę dla swoich stacjonarnych odpowiedników, sięga po nie coraz więcej podmiotów rynkowych – w tym również i DNB Bank Polska S.A., za którym kolejna – przy współpracy z agencją Idea Creative Group – realizacja wydarzeń online, transmitowanych za pomocą Wirtualnego Studia. Warto podkreślić, iż projekt stanowi jeden z elementów cyklu, składającego się z sześciu konferencji branżowych w formie wirtualnych spotkań, podczas których prezentowane i omawiane są – kluczowe dla poszczególnych sektorów gospodarki – zagadnienia.

Byliśmy jednym z pierwszych organizatorów, którzy odważyli się przenieść wydarzenia do świata online w bardzo profesjonalnej formie. Ponieważ jesteśmy nowoczesnym bankiem, szukamy również i nowoczesnych rozwiązań. Tak oto narodziło się Wirtualne Studio DNB. Tej formy komunikacji musieliśmy nauczyć również i naszą grupę odbiorców. Jak bowiem wiemy, świat szybko przestawił się na cyfrowe rozwiązania – w tym również i nasi klienci, którzy docenili nas za nowoczesną formę i profesjonalizm” – tłumaczy Agnieszka Stryjecka, Marketing & PR Manager w DNB Bank Polska S.A.

Za realizację projektu odpowiadała agencja Idea Creative Group. „Byliśmy odpowiedzialni nie tylko za obsługę techniczną wydarzenia, lecz również i odpowiednią stronę wizualną wydarzenia. W tym celu powstała cała seria animacji oraz specjalna, rozbudowana oprawa wizji. Co ważne, na potrzeby przedsięwzięcia powstała w pełni spersonalizowana, dedykowana całemu cyklowi, platforma internetowa, która musiała spełniać restrykcyjne wymogi bezpieczeństwa” – tłumaczy Aneta Radzimirska,  CEO w Idea Creative Group.

Wspomniana powyżej platforma posiadała trzy poziomy zabezpieczeń. To na niej osadzony został player LIVE do streamingu spotkań, wraz z możliwością komentowania na bieżąco treści merytorycznych oraz zadawania pytań do prelegentów. Nie bez znaczenia jest tu również fakt, iż witryna dostępna była w polskiej i angielskiej wersji językowej z tłumaczeniem symultanicznym w oddzielnym oknie streamingowym.

Warto dodać, iż studio powstało w oparciu o dwa moduły diodowe, ustawione pod kątem prostym. Do realizacji wykorzystano również oddzielne studio z ekranem greenbox, z którego transferowana była jedna z osób prowadzących (już jako postać wirtualna). Całość zaś zmiksowano na żywo na miejscu wydarzenia i osadzano online.

Każde nowe rozwiązanie, wyjście poza utarte schematy, wiąże się z licznymi obawami. Nie inaczej było w przypadku przejścia z organizacji stacjonarnych eventów do organizacji wydarzeń w trybie online w formie Wirtualnego Studia DNB. Zastanawialiśmy się, czy nowa formuła się przyjmie, a także czy zdołamy przyciągnąć publiczność przed ekrany, czy uda nam się utrzymać ich atencję oraz czy nie zawiedzie nas sama technologia. Całe szczęście wiele z tych obaw okazało się być zupełnie bezpodstawne i nasze realizacje spotkały się z uznaniem odbiorców, na czym nam ogromnie zależało” – podkreśla Iwona Jurkowska, Marketing & PR Manager w DNB Bank Polska S.A.

Idea Creative Group to agencja świadcząca usługi w szeroko pojętej komunikacji. Działania Idea Creative Group osadzone są na czterech filarach: idea events (organizacja wydarzeń offlinowych), idea events online (transmisje online, produkcje hybrydowe oraz telewizyjne), idea digital (projektowanie i stawianie stron www, kampanie bannerowe, działania w social mediach, influencer marketing, aplikacje) oraz idea communication (strategia komunikacyjna, zintegrowane kampanie reklamowe).