Idea Creative Group zrealizowała 25-lecie Michelin Polska 


Michelin, jeden z największych na świecie producentów opon, obchodzi w tym roku 25-lecie swojej obecności przemysłowej w Polsce. Z tej okazji w siedzibie firmy w Olsztynie odbyła się, w wirtualnym formacie, uroczysta gala. Za realizację przedsięwzięcia odpowiadała agencja Idea Creative Group.

Choć utrzymująca się od dłuższego czasu pandemia utrudnia organizację klasycznych eventów w wydaniu stacjonarnym, aktualne obostrzenia nie przeszkodziły firmie Michelin Polska w świętowaniu 25. rocznicy działalności – uroczysta gala bowiem, w wirtualnej formule, odbyła się w fabryce producenta w Olsztynie. To właśnie tam agencja Idea Creative Group zbudowała studio nagraniowe, umożliwiające realizację wydarzenia online dla ponad 3000 osób. Uczestnikami eventu online byli pracownicy oraz goście VIP.

Digitalizacja jest jednym z naszych priorytetów. Michelin Polska chce być liderem w cyfrowej transformacji. Staramy się szybko adaptować do zmieniających się warunków. Nie boimy się śmiałych i nowoczesnych rozwiązań. Dlatego organizacja Gali online z okazji 25-lecia obecności przemysłowej Michelin w Olsztynie była idealną okazją ku temu, aby takie rozwiązania zastosować” – podkreśla Paulina Gadowska-Grażul, Szef Komunikacji Wewnętrznej Michelin Polska S.A.

Na potrzeby projektu stworzono specjalną, spełniającą wszystkie wymogi bezpieczeństwa IT platformę internetową, na której transmitowano galę oraz z poziomu której koordynowano cały projekt. Idea Creative Group odpowiadała za wszystkie elementy realizacji, w tym również za produkcję komunikatów graficznych, oprawę wizji czy rejestrację uczestników.

Co ważne, zwieńczeniem gali online była etiuda taneczna – multimedialny taniec z animacją, który był całkowicie spersonalizowany i zsynchronizowany z ruchami artysty. „Na naszych oczach tworzyła się historia – będąc bowiem świadomym powagi i doniosłości chwili postanowiliśmy wdrożyć w pełni unikalne, pierwsze tego typu na rynku polskim, rozwiązanie. Nigdy wcześniej nikt nie zrealizował takiej produkcji w Polsce, gdzie łączonych było kilka przestrzeni animacji. Uznaliśmy, że produkty Michelin zawsze były wyjątkowe, podobnie musiało być z obchodzonym przez markę 25-leciem” – przekonuje Aneta Radzimirska,  CEO w Idea Creative Group.

Realizacja tego elementu wymagała sporej wiedzy i zaangażowania specjalistycznego sprzętu. Użyte do nagrań elementy diodowe zostały wypełnione odpowiednią treścią, co w połączeniu z wirtualną rzeczywistością przyniosło oczekiwany efekt w postaci spójnej wizji etiudy.

Cieszę się, że pomimo obostrzeń epidemiologicznych udało nam się celebrować 25-lecie obecności firmy Michelin w Olsztynie. Te 25 lat to okres przemian, postępu i cyfryzacji. Podobny proces, choć w przyspieszonej formie, możemy teraz obserwować w branży eventów. Jego odbicie wyraźnie widać zarówno w koncepcie, jak i ostatecznej formie naszego wydarzenia, które przygotowała agencja Idea Creative Group.” – podsumowuje Małgorzata Michalska-Wojciechowska, Event Manager & Internal Communication ECN Michelin Polska S.A.

Idea Creative Group to agencja świadcząca usługi w szeroko pojętej komunikacji. Działania Idea Creative Group osadzone są na czterech filarach: idea events (organizacja wydarzeń offlinowych), idea events online (transmisje online, produkcje hybrydowe oraz telewizyjne), idea digital (projektowanie i stawianie stron www, kampanie bannerowe, działania w social mediach, influencer marketing, aplikacje) oraz idea communication (strategia komunikacyjna, zintegrowane kampanie reklamowe).