Inteligentny dom FIBARO w mieszkaniach Echo Investment. Mieszkańcy zyskają całkowicie nowy wymiar bezpieczeństwa, komfortu i wygody.

Mieszkania w projekcie Nasze Jeżyce, realizowanym przez Echo Investment w Poznaniu, będą wyposażone w inteligentne rozwiązania Echo Smart, które dostarczy FIBARO. To początek długoterminowej współpracy dewelopera z producentem automatyki budynkowej z Polski.

Współpraca FIBARO i Echo Investment zaowocuje wyposażeniem mieszkań w system do zarządzania inteligentnym domem. Pakiet Echo Smart pozwoli mieszkańcom na rozpoczęcie przygody z inteligentnym domem, który może zintegrować wiele urządzeń, zarządzać oświetleniem oraz podniesie komfort i standard życia. Smart home FIBARO to także możliwość sprawowania kontroli nad mieszkaniem, natychmiastowego reagowania na zagrożenia związane m.in. z zalaniem, pożarem czy tlenkiem węgla. Od teraz posiadacze pakietu Echo Smart będą mogli sterować swoim mieszkaniem, światłem oraz ogrzewaniem, dzięki centrali FIBARO oraz dołączonym urządzeniom. System może zostać w każdej chwili rozbudowany o kolejne elementy, a ich instalacja nie wymaga przeprowadzania remontu i jest oparta o urządzenia bezprzewodowe.

Nowocześni mieszkańcy miast są mobilni, otwarci na rozwiązania ułatwiające codzienne życie,  jednocześnie cenią sobie wygodę i bezpieczeństwo, swoje oraz najbliższych. System FIBARO, dzięki swojej otwartości na rozwiązania firm trzecich i możliwość ich integracji w ekosystem, można łatwo rozbudować i dopasować do indywidualnych potrzeb. Kompletny i w pełni zintegrowany inteligentny dom łączy dopełniające się wzajemnie urządzenia w niezawodną i przyjazną w obsłudze całość, zmieniającą zwykłą przestrzeń w przyjazny, bezpieczny, nowoczesny  dom. Cieszymy się, że nasze rozwiązania znajdą się w mieszkaniach na poznańskich Jeżycach, gdzie do 2019 roku mieściła się nasza fabryka. – komentuje Adam Krużyński, CEO FIBARO.

Echo Investment stawia na technologie zapewniające użytkownikowi komfort, bezpieczeństwo i oszczędność czasu. Tylko w 2020 r. deweloper planuje wybudować i zaoferować klientom ponad 1,2 tys. mieszkań wyposażonych w przygotowany do dalszej rozbudowy inteligentny system do zarządzania mieszkaniem Echo Smart. Wśród nich znajdą się m.in. lokale w poznańskich Naszych Jeżycach, w Browarach Warszawskich, łódzkiej Fuzji czy Stacji 3.0 we Wrocławiu.

Echo Investment jest aktywne w Poznaniu już drugą dekadę i jest jednym z najbardziej rozpoznawalnych deweloperów w tym mieście. Zebrane doświadczenia wykorzystaliśmy przy projektowaniu Naszych Jeżyc. Żeby zagwarantować przyszłym mieszkańcom najwyższy poziom komfortu, wszystkie lokale w projekcie wyposażone będą w rozwiązania smart, które wyręczą ich z niektórych codziennych obowiązków. Za pomocą aplikacji mobilnej, mieszkańcy będą mogli dopasować światła do aktualnego nastroju, zdalnie ustawić temperaturę czy połączyć wszystkie urządzenia w optymalny dla siebie sposób, tak by przynajmniej część domowych obowiązków wykonywała się sama – mówi Dawid Wrona, dyrektor sprzedaży w dziale mieszkaniowym Echo Investment.

Rozwiązania do inteligentnego domu, produkowane pod Poznaniem, cieszą się rosnącym zainteresowaniem wśród nowych inwestycji deweloperskich – mieszkań i domów.

Na całym świecie, co roku, oddawanych jest coraz więcej nowych mieszkań i domów wyposażonych w system do zarządzania inteligentnym domem. Deweloper decydując się na taki krok wychodzi naprzeciw rosnącym wymaganiom klientów. Można pokusić się o stwierdzenie, że nowoczesna inwestycja bez systemu smart home dziś nie jest standardem. – mówi Szymon Ochociński, Head of Sales FIBARO.

Inwestycje deweloperskie wyposażone w system inteligentnego domu FIBARO można znaleźć m.in. w Warszawie, Poznaniu, Krakowie, Trójmieście czy Toruniu.

O FIBARO

FIBARO to globalna marka działająca w branży Internetu Rzeczy (Internet of Things), dostarczająca rozwiązań z zakresu automatyki budynkowej. System FIBARO w przeciągu zaledwie kilku lat, zadomowił się na sześciu kontynentach, stając się jednym z najbardziej zaawansowanych, bezprzewodowych systemów inteligentnego domu na świecie. FIBARO jest systemem w całości stworzonym, rozwijanym i produkowanym w Polsce – zarówno siedziba, jak i fabryka FIBARO znajdują się pod Poznaniem. Firma zatrudnia niemal 250 pracowników. Od lipca 2018 r. marka jest częścią grupy Nice. Misją FIBARO jest wzbogacanie życia ludzi na całym świecie poprzez tworzenie komfortowej, przyjaznej i bezpiecznej przestrzeni domowej.