Jabra i HP współpracują nad wszechstronnym rozwiązaniem do telekonferencji w ,,nowej normalności”

Zestaw Jabra x HP Elite Slice wyznacza nowy poziom prostoty zarządzania sprzętem do telekonferencji dla firm z uwzględnieniem wymagań dystansowania społecznego

Kopenhaga, Dania, 13 października 2020 r. — Firma Jabra zapowiedziała dziś przygotowany wraz z HP pakiet najwyższej jakości rozwiązań audiowizualnych do sal konferencyjnych w „nowej normalności”. Pakiet ten zawiera Jabra PanaCast , czyli pierwsze na świecie, inteligentne rozwiązanie wideo typu plug and play o horyzontalnym kącie widzenia w 180° i w rozdzielczości 4K oraz HP Elite Slice — zintegrowane rozwiązanie telekonferencyjne, które łączy w sobie funkcje sterowania jednym dotknięciem aplikacjami Microsoft Teams Rooms i Zoom Rooms z możliwościami wydajnego komputera.

Wyposażenie współczesnej sali konferencyjnej będzie teraz wyjątkowo proste, ponieważ pakiet Jabra x HP Elite łączy w sobie najwyższej klasy technologie. Dzięki temu nie trzeba eksperymentować z różnymi komponentami sprzętowymi i programowymi, by zaspokoić potrzeby konferencyjne firmy w zakresie współpracy.

Odpowiedź na współczesne potrzeby konferencyjne

Zestaw ten oznacza ogromny postęp z punktu widzenia użytkowników i stanowi doskonałe rozwiązanie dla obecnych wyjątkowych potrzeb współczesnych sal konferencyjnych. Użytkownicy mogą teraz korzystać z połączeń na żądanie, panoramicznego kąta widzenia, a także łatwych w użyciu funkcji dodawania uczestników i udostępniania materiałów jednym dotknięciem w centrum sterowania salą konferencyjną (Center of Room Control).

180-stopniowy kąt widzenia Jabra PanaCast umożliwia przestrzeganie zasad dystansowania społecznego w salach konferencyjnych, dlatego nie trzeba już się obawiać siedzenia zbyt blisko współuczestników. Funkcja inteligentny zoom kamery PanaCast umożliwia włączanie wszystkich do rozmowy oraz automatyczne dodawanie aktywnych uczestników spotkania, bez konieczności samodzielnej regulacji położenia kamery.

HP Elite Slice podnosi poprzeczkę jako eleganckie urządzenie pełniące centralną rolę w nowoczesnych salach konferencyjnych. Konsola centrum sterowania salą oferuje duży potencjał i możliwości wydajnego komputera stacjonarnego w obudowie mieszczącej się na dłoni. Kolejnym atutem tego znakomitego rozwiązania do współpracy wirtualnej i bezpośredniej jest też sterowanie aplikacjami Microsoft Teams Rooms i Zoom Rooms

jednym dotknięciem.

Bezstresowa konfiguracja

Instalacja i utrzymanie rozwiązań do wideokonferencji może być czasochłonnym i pracochłonnym zadaniem dla zespołów IT. Czas i wysiłek wymagany do zapewnienia funkcjonalnego, wysokiej jakości rozwiązania do wideokonferencji może zniechęcać do wymiany starszych rozwiązań na nowoczesne. Współczesnym firmom zależy na pojedynczym systemie, za którego pomocą można łatwo sterować całym sprzętem sali konferencyjnej, uzyskiwać do niego dostęp i zapewniać jego utrzymanie w dobrej kondycji.

Pakiet Jabra x HP Elite Slice został opracowany właśnie w tym celu — aby umożliwić łatwą konfigurację w niecałą minutę, a także bezproblemową obsługę zarówno zespołom IT, jak i użytkownikom. Rozwiązanie sprzętowe ma pojedynczą konsolę, która zapewnia łatwe wdrożenie, konfigurację i zarządzanie. Pakiet łączy się w trybie plug-and-play, dlatego użytkownicy nie muszą już korzystać z pomocy technicznej, by się dowiedzieć, jak używać rozwiązania w sali konferencyjnej, a zespoły IT docenią to, że pojedynczy system zarządzania zmniejsza potrzeby szkoleniowe. Usprawnia to działalność operacyjną firmy i zwiększa produktywność pracowników.

Pakiet Jabra x HP Elite Slice ma certyfikaty zgodności z aplikacjami Microsoft Teams Rooms oraz Zoom Rooms i oferuje ujednoliconą obsługę w różnych pokojach. Współdziała też bezproblemowo z dotychczasowymi rozwiązaniami do konferencji. Zespół IT może teraz zarządzać sprzętem i aktualizować system zdalnie, bez potrzeby przychodzenia do sali konferencyjnej, co również sprzyja przestrzeganiu zasad dystansowania społecznego.

Aurangzeb Khan, starszy wiceprezes ds. Inteligentnych Systemów Wizyjnych firmy Jabra, powiedział: „Wprowadzenie na rynek zestawu Jabra x HP Elite Slice następuje w znaczącym momencie dla firm na całym świecie, ponieważ optymalizuje on obszary robocze do nowego standardu pracy hybrydowej oraz zapewnia bezpieczne i wydajne środowiska. Bardzo się cieszymy, że wraz z HP możemy zaproponować użytkownikom bezkompromisowe i zintegrowane rozwiązanie do sal konferencyjnych. Jesteśmy przekonani, że najlepsze w swojej klasie produkty z tego pakietu umożliwią firmom prowadzenie konferencji i współpracę na nowych poziomach”.

„Firmy nieustannie poszukują sposobów na uproszczenie wideokonferencji” — powiedziała Loretta Li-Sevilla, starszy dyrektor Globalnego Działu Biura Przyszłości i Współpracy HP. „Dzięki połączeniu naszego wszechstronnego komputera do sal konferencyjnych HP Elite Slice z Jabra PanaCast w pakiecie Jabra x HP Elite Slice, klienci mogą sprawniej pracować i współpracować, korzystając ze zintegrowanego i łatwego w zarządzaniu rozwiązania”.

Dostępność

Pakiet Jabra PanaCast i HP Elite Slice będzie dostępny od połowy października u wybranych dystrybutorów.

Więcej informacji:

Witryna internetowa Jabra: https://www.jabra.com/c/global/bundles/HP

O Jabra

Marka Jabra, będąca liderem w opracowywaniu rozwiązań komunikacyjnych i dźwiękowych, wprowadza innowacje zarówno na rynku konsumenckim, jak i w obszarze biznesu. Będąc dumnym członkiem GN Group nie ustajemy w wysiłkach, by ludzie mogli słyszeć więcej, robić więcej, a tym samym stać się kimś więcej niż kiedykolwiek było to możliwe. Dostarczając dźwięk i obraz pomagamy zmieniać życie. Doskonałe produkty Jabra to wynik 150-lat pionierskiej  pracy. Dzięki temu doświadczeniu możemy tworzyć zintegrowane zestawy słuchawkowe i narzędzia komunikacyjne, które pomagają profesjonalistom pracować bardziej efektywnie; bezprzewodowe słuchawki, w tym douszne, które pozwalają konsumentom cieszyć się połączeniami, muzyką oraz multimediami w najwyższej jakości; oraz pionierskie rozwiązania do spotkań wideokonferencyjnych, umożliwiające płynną współpracę między rozproszonymi zespołami. Firma Jabra zatrudnia blisko 1400 osób na całym świecie, a jej roczny przychód wyniósł w 2018 roku 4,7 mld DKK. Grupa GN, założona w 1869 roku, działa w 100 krajach na świecie, oferując innowacyjność, niezawodność oraz wygodę użytkowania. GN zatrudnia obecnie 6000 pracowników i jest notowana na giełdzie Nasdaq w Kopenhadze.                                                                                                                                                                                       

GN sprawia, że życie brzmi lepiej. www.jabra.pl

© 2020 GN Audio A/S. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jabra® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy GN Audio A/S. Wszystkie inne znaki towarowe zawarte w niniejszym dokumencie należą do ich właścicieli (projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia).