Jak bezpiecznie przewieźć skuter lub motocykl kamperem ?

Każdy, kto posiada kampera spotkał się kiedyś z problemem bezpiecznego przewiezienia innych pojazdów, takich jak skuter czy motocykl. Pojazdy te mogą się zawsze przydać w miejscach gdzie nie chcemy wjeżdżać dużym kamperem, a do których mimo wszystko pragniemy się dostać.

Nasz firma stawia na najlepsze rozwiązania technologiczne, dlatego też do przewozu skuterów czy też motocykli kamperem, opracowaliśmy własną technologię, gwarantującą ci bezpieczny transport tych pojazdów.

Bezpieczeństwo podczas przewożenia kamperem skutera lub motocykla.

Skutery lub motocykle są cięższymi pojazdami niż rowery, do których wystarczają bagażniki rowerowe. Specjalnie dla tych pojazdów wprowadziliśmy rozwiązanie VARIO, MIKRO II lub LIGERO II Charakteryzują się one dużą nośnością, dzięki której możemy załadować na nie skutery lub motocykle.

Bagażniki posiadają kompletny osprzęt do prawidłowego zabezpieczenia pojazdu. W skład zestawu wchodzą:

  • 2 kliny pod koła do opon,
  • ramię mocujące kierownicę,
  • 4 pasy napinające pomagają zapewnić optymalne zabezpieczenie ładunku.

Pamiętaj iż to po twojej stronie leży zawsze prawidłowe zabezpieczenie skutera lub motocykla na bagażniku. Wykorzystaj wszystkie elementy które znajdują się w zestawie. Ułóż kliny pod kołami, by zabezpieczyć pojazd przed ruchem na platformie. Kierownicę skutera lub motocykla, która podczas jazdy może się poruszać i stwarzać zagrożenie, zabezpiecz specjalnym ramieniem mocującym.

Każdy pojazd dodatkowo zabezpiecz pasami mocującymi, upewniając się, iż są one odpowiednio napięte, oraz prawidłowo zamocowane do platformy.

Bezpieczne przewożenie skutera lub motocykla – montaż

Bagażnik na skuter lub motocykl produkcji AL-KO TECHNOLOGY posiadają jeszcze jedną ogromną zaletę, którą pokochasz.

Każdy z naszych bagażników, gdy nie jest potrzebny, można łatwo złożyć w zaledwie kilku krokach bez użycia skomplikowanych narzędzi. Tylny bagażnik może pozostać na kamperze bez zajmowania miejsca.

Potrzebujesz pomocy w doborze rozwiązania dla swojego kampera ? – zapraszamy do kontaktu. Jako specjaliści w branży dopasujemy dla ciebie najlepsze rozwiązania gwarantujące bezpieczeństwo i trwałość w podróży.

Źródło: AL-KO Tech