Jaką kabinę prysznicową wybrać?

Na rynku dostępnych jest wiele wzorów, kształtów i wielkości kabin prysznicowych. Z tradycyjnymi brodzikami i rozwiązaniami typu walk-in, z drzwiami przesuwnymi i skrzydłowymi. Każda z nich ma swoje zalety i sprawdza się w innych wnętrzach. Jaką wybrać do swojej łazienki?


Przede wszystkim musimy zadecydować, w którym miejscu łazienki ma powstać strefa prysznicowa. Zależnie od tego, czy chcemy zamontować natrysk we wnęce, w rogu pomieszczenia lub przy ścianie, będziemy mogli wybierać spośród określonych opcji. Rozwiązania, które sprawdzą się w różnych łazienkach i trafią w rozmaite gusta posiada w swojej ofercie firma Sanplast S.A.

Od lat najchętniej wybierane są rozwiązania narożne – sprawdzają się szczególnie w niewielkich łazienkach i pozwalają w optymalny sposób wykorzystać dostępną przestrzeń. Mogą być zarówno kwadratowe lub prostokątne, jak i półokrągłe. Każda z nich może mieć różne sposoby otwierania drzwi.


Zadbaj o spójny charakter
Decyzja dotycząca drzwi to nie tylko kwestia wygody i funkcjonalności, ale także estetyki. To właśnie przeszklenia decydują o charakterze strefy prysznicowej i sprawiają, że łazienka nabiera spójnego charakteru. Dostępnych jest wiele opcji: od standardowych transparentnych szyb po tafle barwione, satynowe i we wzory sitodruku.


Drzwi można podzielić także ze względu na sposób ich otwierania. Przykładowo, drzwi przesuwne to dobry wybór jeżeli strefa prysznicowa jest niewielka – zajmują one mało miejsca i sprawdzą się w minimalistycznych pomieszczeniach. Takie drzwi mogą być montowane na suwakach lub rolkach łożyskowych, a dzięki jednej lub kilku częściach zachodzących na siebie, zapewniają szerokie i wygodne wejście do kabiny.


Kolejna opcja to drzwi skrzydłowe. Są solidne i proste w swojej budowie, jednak do ich montażu wymagana jest odpowiednia przestrzeń. Umieszcza się je na zawiasach i otwierają się tak, jak tradycyjne drzwi do pomieszczeń. Zarówno jedno, jak i dwuskrzydłowe drzwi sprawiają, że strefa, zostaje odpowiednio oddzielona od reszty pomieszczenia, a ich estetyka dopełnia prostego, nowoczesnego designu łazienki.


Zwróć uwagę na detale
Proste, minimalistyczne przeszklenia to doskonały sposób na kabinę typu walk-in. Szczególnie zdecydowanie się na konstrukcję, która nie posiada ruchomych części minimalizuje ryzyko uszkodzenia zawiasów, rolek, a także zwiększa trwałość całej konstrukcji. Taka kabina jest również łatwiejsza do czyszczenia, a minimalistyczna bryła stanowi ułatwienie podczas sprzątania – nie występują w niej miejsca, które trudno doczyścić i w których zbiera się brud oraz woda.


To, jaki rodzaj kabiny prysznicowej i przeszkleń wybierzemy zależy od dostępnej przestrzeni, charakteru pomieszczenia, stylu w jakim chcemy urządzić łazienkę i budżetu, który możemy przeznaczyć na ten cel. Podczas szukania optymalnego rozwiązania warto jednak zwracać uwagę na nawet najmniejsze detale, które mogą się okazać bardzo znaczące na co dzień.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm