Już w sprzedaży: rozwiązanie do wideokonferencji Jabra PanaCast 50 do współpracy z wykorzystaniem danych w hybrydowym świecie

 • Inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji Jabra PanaCast 50 jest już dostępne w sprzedaży na całym świecie
 • Technologia przetwarzania danych Intel Edge AI zapewnia uczestnikom spotkania jeszcze lepsze wrażenia i większe bezpieczeństwo
 • Certyfikaty pełnej zgodności z Microsoft Teams i Zoom Rooms

Kopenhaga, Dania — 15 czerwca 2021 r. — Firma Jabra poinformowała dziś, że zapowiedziane w kwietniu tego roku rozwiązanie do wideokonferencji PanaCast 50 jest już w sprzedaży i uzyskało certyfikaty zgodności z usługami Microsoft Teams oraz Zoom Rooms. Jabra PanaCast 50 zostało zaprojektowane jako pierwsze na świecie inteligentne rozwiązanie do wideokonferencji w nowej rzeczywistości, które wzbogaca sale konferencyjne o wideo, audio i inteligencję dostosowane do aktualnych potrzeb. 

Jabra współpracowała z firmą Intel nad opracowaniem takiego rozwiązania do rozpoznawania obrazu, które ułatwia prowadzenie bardziej wciągających i produktywnych spotkań. Urządzenie PanaCast 50 zostało opracowane po to, by pomóc firmom działać w warunkach pracy hybrydowej. Łączy w sobie realistyczny obraz, wiodące w skali światowej technologie audio, a także najnowocześniejszą sztuczną inteligencję, by wprowadzać nową jakość do spotkań i współpracy.

Bardziej naturalna i produktywna współpraca 

Firma Jabra wykorzystała technologię Intel, by zaoferować użytkownikom takie innowacyjne funkcje, jak inteligentny zoom czy aktywne wykrywanie mówiących osób, które usprawniają i optymalizują uczestnictwo w telekonferencji. Technologia ta leży u podstaw funkcji wirtualnego reżysera (Virtual Director), która automatycznie dostosowuje kadrowanie w zależności od tego, co dzieje się na spotkaniu. W ten sposób Jabra PanaCast 50 może wykrywać aktywnych uczestników oraz przebieg rozmowy, zapewniając zdalnym rozmówcom w pełni realistyczne wrażenia i szybko reagując na ich potrzeby.

Zespół trzech 13-megapikselowych kamer o wysokiej rozdzielczości zapewnia realistyczne, 180stopniowe pole widzenia i panoramiczny widok o rozdzielczości 4K, obejmujący całe pomieszczenie. Opatentowana technologia łączenia w czasie rzeczywistym wideo o wysokiej rozdzielczości stosuje zaawansowane algorytmy do wyboru sposobu scalania obrazu na żywo z zachowaniem ultraniskiego poziomu opóźnień. Technologia ta zawsze optymalnie obejmuje wszystkich uczestników: od rozmów indywidualnych po spotkania z całym zespołem. 

PanaCast 50 ma także osiem mikrofonów kierunkowych z funkcją precyzyjnego wykrywania głosu, które są wspierane przez inteligentne algorytmy usuwające przeszkadzający hałas. Cztery potężne głośniki opracowane przez Jabra — dwa 50-milimetrowe niskotonowe i dwa 20-milimetrowe wysokotonowe — w nieprzenoszącej wibracji konfiguracji stereo wypełniają pomieszczenie dźwiękiem o najwyższej jakości, a najnowsza technologia dźwięku dwukierunkowego umożliwia prowadzenie rozmów w bardziej naturalny sposób.

Bezpieczniejsze miejsce pracy

 Firmy muszą dbać o bezpieczeństwo pracowników w pracy. Jabra wykorzystuje technologię sztucznej inteligencji firmy Intel do wykrywania i liczenia uczestników spotkania w czasie rzeczywistym, co pomaga w przestrzeganiu zasad ochrony przed chorobami zakaźnymi. Ze względu na 180-stopniowe pole widzenia PanaCast 50 może obejmować 100 procent sali konferencyjnej, co doskonale sprzyja liczeniu wszystkich obecnych osób. 

Bezpieczeństwo danych 

Bezpieczeństwo danych i ochrona prywatności są obecnie priorytetami firm. Technologia przetwarzania danych Intel Edge AI w PanaCast 50 pomaga zabezpieczać poufne dane, eliminując potrzebę przesyłania danych wideo i audio do chmury. Ponieważ analiza tych danych odbywa się bezpośrednio w urządzeniu, współpraca jest wolna od ryzyka związanego z przesyłaniem danych i przechowywaniem ich w chmurze. Funkcje działające bezpośrednio w urządzeniu znacznie minimalizują ryzyko naruszeń bezpieczeństwa oraz maksymalizują szybkość, precyzję i ogólną jakość działania.

Aurangzeb Khan, Senior Vice President, Intelligent Vision Systems w Jabra, powiedział: „Z ogromną przyjemnością informujemy o wprowadzeniu do sprzedaży rozwiązania PanaCast 50. Nasza wizja bezproblemowej współpracy nie mogłaby się urzeczywistnić bez partnerstwa z firmą Intel. Jej wyjątkowa technologia Edge AI umożliwiła nam dostarczenie pierwszego takiego rozwiązania do wideokonferencji. Mamy nadzieję, że opracowane przez nas wspólnie funkcje maksymalnie zwiększą dostępność telekonferencji oraz możliwości współdziałania w świecie pracy hybrydowej”.

Brad Haczynski, Vice President oraz General Manager, IoT Sales w firmie Intel, powiedział: „Wprowadzając na rynek PanaCast 50 z układem VPU Intel Movidius, Jabra umożliwia inteligentną, bezpieczniejszą i bardziej naturalną współpracę. Technologia sztucznej inteligencji umożliwia prowadzenie bardziej wciągających i produktywnych spotkań, co sprzyja współpracy i innowacyjności w środowisku pracy hybrydowej”.

Więcej informacji: https://www.jabra.com/panacast 

Najważniejsze funkcje i dane techniczne Jabra PanaCast 50:

 • Imponująca jakość dźwięku światowego lidera w dziedzinie profesjonalnych rozwiązań audio
 • Wyjątkowo szerokie, 180-stopniowe pole widzenia, obejmujące wszystkich uczestników spotkania z zachowaniem bezpiecznej odległości
 • Funkcja Virtual Director inteligentnie dostosowująca wideo w czasie rzeczywistym, by wzmocnić poczucie udziału w spotkaniu
 • Funkcje Safety Capacity i Room Usage Insights generujące anonimowe dane o zajętości wszystkich pomieszczeń konferencyjnych
 • Połączony z siecią system umożliwiający łatwe zarządzanie zdalne i dostarczanie danych
 • Transmisja strumieniowa zawartości tablicy w czasie rzeczywistym ułatwiająca zdalną współpracę
 • Niezwykle zaawansowana architektura systemu oraz dwa wbudowane procesory Edge AI obsługujące szereg inteligentnych funkcji
 • Szybka konfiguracja plug and play oraz maksymalna łatwość obsługi
 • Łatwy montaż przy użyciu uchwytu ściennego, podstawki na stół i uchwytu ekranowego (VESA)
 • Certyfikat dla Microsoft Teams, Zoom oraz Zoom Rooms, współpraca z Microsoft Teams Rooms oraz optymalizacja pod kątem wszystkich najpopularniejszych platform UC

Jabra PanaCast 50: dostępny w kolorach czarnym oraz szarym, MSRP: €1065 / 4745 PLN netto

Dowiedz się więcej na https://www.jabra.com/panacast50

Intel, logo Intel oraz inne oznaczenia firmy Intel są znakami towarowymi Intel Corporation lub jej podmiotów zależnych.

____________________________________________________________________________________

 

O Jabra

Jabra to wiodąca światowa marka rozwiązań audio, wideo oraz służących do współpracy – stworzona z myślą o dostarczaniu znakomitych produktów konsumenckich i biznesowych. Jako  dumny członek GN Group nie ustaje w wysiłkach, by ludzie mogli słyszeć więcej, robić więcej, a tym samym stać się kimś więcej niż kiedykolwiek było to możliwe. Doskonałe rozwiązania Jabra to wynik 150-ciu lat pionierskiej  pracy. Dzięki wieloletnim doświadczeniom firma tworzy zintegrowane zestawy słuchawkowe i narzędzia komunikacyjne dla firm z sektora call center, biur i współpracy, które pomagają profesjonalistom pracować wydajniej z dowolnego miejsca; a także prawdziwie bezprzewodowe słuchawki, w tym douszne, które pozwalają konsumentom cieszyć się znakomitą jakością połączeń, muzyki oraz multimediów. Grupa GN, założona w 1869 roku, działa w 100 krajach na świecie, oferując innowacyjność, niezawodność oraz wygodę użytkowania. GN zatrudnia 6500 osób, a jej roczny przychód wyniósł w 2020 roku 13,4 mld DKK. Marka Jabra zatrudnia 1900 osób, a jej przychody to ok. 8,7 mld DKK. Grupa GN jest notowana na giełdzie Nasdaq w Kopenhadze.   

GN sprawia, że życie brzmi lepiej. www.jabra.pl

© 2021 GN Audio A/S. Wszelkie prawa zastrzeżone. Jabra® jest zarejestrowanym znakiem towarowym firmy GN Audio A/S. Wszystkie inne znaki towarowe zawarte w niniejszym dokumencie należą do ich właścicieli (projekt i specyfikacje mogą ulec zmianie bez uprzedniego powiadomienia).