Lafarge zakończył proces zakupu POLCALC

Lafarge w Polsce kupuje udziały w spółce Polcalc Nawozy Wapniowe, do której należy zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim, wcześniej działający w ramach spółki POLCALC. Zmiana nie będzie miała wpływu na markę, działalność i ofertę produktową POLCALC.

Z dniem 2 sierpnia 2021 Lafarge kupuje udziały w spółce  Polcalc Nawozy Wapniowe sp. z o.o., do której należy zakład produkcji nawozów wapniowych w Lubieniu Kujawskim, wcześniej działający w ramach spółki POLCALC Sp. z o.o.. Tym samym spółka  POLCALC Nawozy Wapniowe Sp. z o.o. producent nawozów wapniowych, staje się z dniem 2 sierpnia 2021 spółką należącą do Lafarge (Grupa Holcim). 

Zmiana ta nie wpływa na działalność POLCALC – proces zamówień oraz dostaw pozostaje bez zmian. Zmianie nie ulega również oferta produktowa i marka POLCALC. 

Połączenie Lafarge w Polsce i POLCALC tworzy uzupełniającą się ofertę, która pozwoli na dostarczenie najwyższej jakości produktów. Lafarge od wielu lat jest producentem naturalnych nawozów wapniowych Kujawit i Radkowit. W ofercie firmy znajduje się również kreda pastewna do produkcji pasz. 

***

O Lafarge w Polsce

Lafarge jest światowym liderem w zakresie innowacyjnych i zrównoważonych rozwiązań budowlanych. 

Tworzymy przyjazne dla środowiska produkty i rozwiązania, takie jak: ECOPact – beton o prawie 50% mniejszym śladzie węglowym niż standardowy beton towarowy, zielone cementy o 30-50% mniejszym śladzie węglowym niż czysty cement portlandzki CEM I i wiele innych. Do ich produkcji wykorzystujemy materiały i surowce z recyklingu.

Lafarge w Polsce jest częścią globalnej Grupy Holcim – zatrudniającej ok. 70 tys. osób w 70 krajach w czterech segmentach: Cement, Beton, Kruszywa oraz Rozwiązania i Produkty. Holcim wspiera tworzenie bardziej zrównoważonych i ekologicznych miast, powstaniu inteligentnej infrastruktury i poprawie standardów życia na całym świecie.

Więcej informacji na stronie: www.lafarge.pl; www.holcim.com