Marcin Świerc numerem 1! Historyczne zwycięstwo naszego zawodnika w Chamonix!

– To był niesamowity bieg. Trasa piękna i trudna. (…) W tak zaciętej rywalizacji jeszcze nie brałem udziału. Wybiegając z ostatniego punktu powiedziałem sobie, że to będzie moje najlepsze 8 km w życiu. I było! – opowiadał Marcin na gorąco.

Chamonix to mekka biegaczy górskich. Tutaj przyjeżdża cały świat, by ścigać się na alpejskich trasach. Niezależnie od dystansu, na festiwalu UTMB startują najlepsi biegacze, a każdy z nich marzy o zwycięstwie. Marcin Świerc wg ITRA (ranking poziomu zawodników) był dopiero 8., miał więc sporą konkurencję do pokonania.

Marcin Świerc, Dylan Bowman (2 miejsce) i Dmitri Mitiajew (3 miejsce)

TDS (Sur les Traces des Ducs de Savoie) to drugi co do długości dystans zawodów podczas festiwalu UTMB. Polak zaczął spokojnie i stopniowo piął się do przodu, mijając na trasie kolejnych zawodników. Gdy po 50 kilometrze, wraz z czołówką 4 zawodników, odskoczył od reszty wyścigu, zaczęły się niesamowite emocje. Zacięta walka trwała do końca. Ostatnie 8 km Marcin pokonał w szalonym tempie, wyprzedzając Amerykanina Dylana Bowmana i Rosjanina Dimitrija Mitiajewa. Publiczność w Chamonix, zwłaszcza wielu kibicujących Polaków wrzała, gdy spiker zapowiadał Marcina jako pierwszego zawodnika.

Marcin Świerc na mecie

Trasę o długości 124 km i 7000 m przewyższenia Marcin Świerc pokonał w fantastycznym czasie 13 godz. 24 min. Oby tak dalej, Marcin!

 

Informacje o Grupie Geberit
Grupa Geberit to europejski lider w produkcji zaawansowanej technologii sanitarnej. Od momentu jej powstania w roku 1874 jest pionierem w tym sektorze, nieprzerwanie ustanawiając nowe trendy swoimi wszechstronnymi rozwiązaniami. Geberit posiada swoje przedstawicielstwa w blisko 50 krajach w Europie i na świecie, skupia w swoich zasobach 30 zakładów produkcyjnych. Największe zakłady znajdują się w Szwajcarii, Niemczech i Austrii. Siedziba główna znajduje się w Rapperswil-Jona w Szwajcarii, a sama firma jest notowana na Szwajcarskiej Giełdzie Papierów Wartościowych w Zurychu od 1999 r. Grupa Geberit wygenerowała sprzedaż w wysokości 2,9 mld franków szwajcarskich w 2017 roku zatrudniając około 12.000 pracowników. Zakres produktów obejmuje linię systemów sanitarnych (systemy instalacyjne, spłuczki, baterie umywalkowe, systemy spłukiwania, syfony, toalety myjące), wyposażenie łazienek (ceramikę sanitarną, meble łazienkowe, kabiny i wanny) oraz systemy rurowe (systemy wodociągowe i systemy kanalizacyjne).

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm