Mercure Katowice Centrum otwiera drzwi do nowego wymiaru hotelarstwa

Wraz z początkiem września zlokalizowany w samym centrum stolicy Śląska hotel Mercure Katowice Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości. To kolejny obiekt grupy Accor, międzynarodowego lidera hotelarstwa, który dołącza do rodziny uznanych na całym świecie hoteli Mercure. Nowoczesny hotel wpisuje się w przemianę przemysłowych Katowic w ekologiczne miasto. Dzięki wykorzystaniu rozwiązań przyjaznych środowisku, materiałów z recyklingu czy fasady budynku pokrytej naturalną zielenią, hotel jest doskonałym wcieleniem hotelarskiej myśli przyszłości. Inwestorem nowego hotelu jest uznany austriacki deweloper, firma UBM Development.

Przyszłość hotelarstwa

Hotel Mercure Katowice Centrum oferuje gościom 268 nowoczesnych i komfortowych pokoi rozmieszczonych na 8 piętrach. Motywem przewodnim całego obiektu jest wykorzystanie ekologicznych rozwiązań, które są przyszłością współczesnego i odpowiedzialnego hotelarstwa. Obiekt został zaprojektowany w myśl filozofii green & clean, a jego fasadę pokrywa największa w Katowicach ściana z naturalnymi roślinami. Technologie przyjazne środowisku są dostępne w całym obiekcie. Wyrazem zaangażowania hotelu w ekologię jest mural w lobby przygotowany przez miejscową aktywistkę i artystkę street-artową Monę Tusz. 

Otwierając hotel w środku jednego z największych przemysłowych ośrodków w naszym kraju, chcemy świadomie i aktywnie wziąć udział w zielonej transformacji Katowic. Mercure Katowice Centrum wykorzystuje technologie przyjazne środowisku na każdym kroku – od roślinnej ściany na fasadzie budynku poprzez ekologiczne rozwiązania wewnątrz hotelu, m.in. wykorzystanie materiałów przyjaznych środowisku, odnawialnych źródeł energii, wody deszczowej czy zaawansowany system monitoringu zarządzania wodą i energią. Wierzymy, że nasz hotel, wykorzystując ducha lokalności marki Mercure stanie się ważnym miejscem odpoczynku i spotkań zarówno dla gości przyjezdnych, jak i dla mieszkańców Katowic. – mówi Andrzej Kleeberg, dyrektor hotelu Mercure Katowice Centrum. 

Zielone wnętrza inspirowane naturą

Zlokalizowany przy ul. Młyńskiej obiekt oferuje gościom 268 nowoczesnych, komfortowych i przestronnych pokoi, z który każdy został zaprojektowany tak, by zagwarantować spokojny i harmonijny wypoczynek pośród naturalnych kolorów i materiałów. Inspiracją do hotelowych wnętrz było środowisko naturalne i przyroda. 

Do dyspozycji gości jest bar i restauracja Winestone, która gwarantuje bogaty wybór win, w tym także polskich i organicznych oraz nowoczesną lokalną kuchnię najwyższej jakości z danami serwowanymi na kamiennych deskach. Dla miłośników wymarzonego spokoju i relaksu hotel przygotował pokój masażu, który wraz z sąsiadującą siłownią znajduje się na 9. piętrze, zapewniając niesamowity widok na całe miasto. Nie zabrakło także przestrzeni biznesowej, gwarantującej nowoczesne i wygodne sale konferencyjne o całkowitej pojemności do 80 osób i powierzchni blisko 100m2. Do dyspozycji odwiedzających hotel jest także podziemny parking oferujący 70 miejsc postojowych.

Marka Mercure jest znana ze swojego zamiłowania do lokalności i historii każdej z destynacji. Dlatego, czerpiąc z przemysłowej przeszłości Katowic, dzięki ekologicznym rozwiązaniom w hotelu witamy zrównoważoną i zieloną przyszłość. Hotel Mercure oferuje gościom rozwiązania, które wierzymy, że są przyszłością współczesnego hotelarstwa. Dodatkowo dzięki nowoczesnym i designerskim przestrzeniom oraz lokalizacji w samym centrum, stanie się jednym z głównych miejsc na biznesowej i turystycznej mapie Katowic – dodaje Marta Abratowska-Janiec, Manager Asset Management and Development Hotels Poland, UBM Development. 

 

Biznesowy hotel w tętniącym sercu miasta

Mercure Katowice Centrum znajduje się 100m od dworca kolejowego i autobusowego. Lokalizacja w centrum miasta gwarantuje gościom komfortowy dojazd do kluczowych miejskich destynacji. Międzynarodowe Centrum Kongresowe, Hala widowiskowa „Spodek” i Centrum biznesowe KTW znajdują się w promieniu 1 km, co sprawia że hotel jest idealnym punktem dla gości biznesowych.

Katowice to miasto z bogatą historią przemysłu górniczego i stalowego, które dzisiaj świadomie przechodzi zieloną transformacje i staje się miejscem coraz bardziej przyjaznym środowisku. Hotel Mercure Katowice Centrum zlokalizowany w sercu miasta, dzięki swoim nowoczesnym rozwiązaniom, stanowi znaczący wkład w budowę nowego oblicza Katowic. 

Odkrywaj lokalność z Mercure

Marka Mercure to gwarancja nowych, wyjątkowych i niezapomnianych doświadczeń z pobytu w hotelu. Każdy obiekt cechuje się nie tylko niepowtarzalnym stylem, ale także klimatem inspirowanym lokalnym otoczeniem i kulturą. Wszystko to sprawia, że za każdym razem wizyta w hotelach Mercure jest niezwykła i pełna unikalnych wrażeń. Regionalne akcenty, lokalna kuchnia oraz tradycja budują świadomość gości o miejscu, które odwiedzają. Dzięki temu każdy z nich może w pełni odkryć i doświadczyć niepowtarzalnego charakteru marki. 

***

o ACCOR

Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5 100 hotelach, kurortach i rezydencjach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio marek segmentu luxury, premium, midscale i economy z unikalnymi konceptami. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, o korzyściach którego przekonało się już ponad 68 milionów członków z całego świata. ALL jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity, RiiSE i inicjatywę ALL Heartist Fund pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez gwarancję wysokiej etyki biznesowej, odpowiedzialność względem turystyki i ekologii, zaangażowania w społeczność, zróżnicowanie i inkluzyjność. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i śledzenia nas na Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram.

o UBM Development

UBM Development jest notowanym na giełdzie w Wiedniu deweloperem. Strategicznym celem firmy są trzy klasy nieruchomości – mieszkaniowe, hotelowe i biurowe realizowane w największych metropoliach takich jak Wiedeń, Berlin, Monachium i Praga. Dzięki 145-letniemu doświadczeniu deweloper koncentruje się na podstawowej wiedzy i umiejętności: rozwoju rynku nieruchomości. Działa jako zintegrowany dostawca od etapu planowania po marketing nieruchomości. Spółka UBM jest notowana w głównym segmencie rynku Prime Market, co gwarantuje najwyższe standardy transparentności. UBM gra w nowej lidze: sukces opiera się na umiejętnościach i doświadczeniu prawie 370 pracowników, z których ponad połowa ma wykształcenie techniczne. Obecnie UBM rozwija projekty hotelowe z ponad 500 pokojami, budynki mieszkalne z 500 mieszkaniami i projekty biurowe o wartości około 200 mln EUR. Spółka UBM jest notowana w głównym segmencie rynku  – wiedeńskiej giełdy od 2016 roku, co gwarantuje najwyższe standardy transparentności. Syndykat składający się z przemysłowców Ortnera i Straussa  jest właścicielem udziałów w wysokości około 39% jako główny akcjonariusz. Komitet Wykonawczy – rada ekspertów złożona z 20 menedżerów UBMu, zainwestował 5 mln EUR w akcje UBM. Siedziba UBM Development AG znajduje się w Wiedniu. Wraz ze spółkami zależnymi, firma stworzyła efektywną grupę w Europie Środkowej. Silna integracja lokalna,  szeroka wiedza rynkowa wspierają szybką identyfikację trendów i wykorzystanie szans, które z kolei  zapewniają stały rozwój portfolio. Interdyscyplinarny zespół UBM opracowuje pomysły nowych projektów oraz innowacyjne koncepcje ich użytkowania. Oprócz działalności deweloperskiej UBM działa również jako najemca hotelowy. Spółka zależna UBM hotels Management GmbH została założona w 2016 roku, aby połączyć know-how w zakresie zarządzania hotelami z działaniami związanymi z leasingiem hoteli UBM.