MILOO-ELECTRONICS oświetla Kowalsky Gallery

Nowo otwarta Kowalsky Gallery to projekt cenionego fotografa i wykładowcy Michała Korty. Galeria zlokalizowana w Bochni będzie gościć prace wyselekcjonowanych artystów polskich i zagranicznych. Powstała dzięki wsparciu m.in. spółki MILOO-ELECTRONICS, która dostarczyła kompleksowe i energooszczędne oświetlenie przestrzeni ekspozycyjnej.

Niszczejący, nieużytkowany od lat lokal w ścisłym centrum Bochni został gruntownie wyremontowany dzięki pomocy lokalnych firm. Galeria to profesjonalna przestrzeń typu „white cube”, doskonale dostosowana do organizowania wystaw, aukcji, wernisaży i wydarzeń związanych z fotografią. 

Jednym z kluczowych aspektów funkcjonowania każdej galerii jest oświetlenie, które ma ogromny wpływ na prezentację obrazów czy zdjęć. W Kowalsky Gallery zastosowano nowoczesne oprawy marki MILOO LIGHTING zaprojektowane z myślą o tego typu obiektach. Są to produkty z serii I-SPOT z montażem opartym o system szynoprzewodów. Zastosowanie tej technologii zapewnia szerokie możliwości konfigurowania oświetlenia w przestrzeniach ekspozycyjnych oraz elastyczne dostosowywanie go do specyfiki prezentowanych prac. Co istotne, odbywa się to bez konieczności ingerowania w konstrukcję opraw, instalację czy używania jakichkolwiek narzędzi.

Wszystkie zastosowane w Kowalsky Gallery oprawy dobrano pod kątem optyki i temperatury barwowej z uwzględnieniem wysokiego współczynnika oddawania barw CRI>90. Równie istotne były obudowy opraw, które – dzięki zastosowaniu matowej czerni – doskonale kontrastują z koncepcją pomieszczenia typu „white cube”.

– Światło to jedno z podstawowych narzędzi każdego fotografa. Uczestnictwo w tym projekcie było dla nas rzeczą naturalną – jesteśmy producentem najnowszej generacji oświetlenia LED i prowadzimy naszą działalność zaledwie kilka kilometrów od Kowalsky Gallery. Cieszymy się, że nasze produkty będą oświetlać prace artystów z całego świata – mówi Bartosz Mazurek z MILOO-ELECTRONICS.

Działająca od października 2021 r. Kowalsky Gallery skupia się na prezentacji współczesnej fotografii oraz mediów związanych z technikami fotograficznymi. Pierwszym zorganizowanym w obiekcie wernisażem jest wystawa prac Matthew Genitempo, jednego z największych talentów wśród współczesnych fotografików amerykańskich. Wystawa będzie dostępna do 21 grudnia br. W przyszłości osoby odwiedzające galerię będą mogły zapoznać się z pracami takich artystów jak m.in. Vanessa Winship, Koji Onaka, Krystian Bielatowicz, Michał Korta, Bryan Schutmaat, Rafał Milac czy Laila Aloui.

***

MILOO-ELECTRONICS – polski producent oświetlenia w technologii LED marki MILOO LIGHTING, elektroniki, optoelektroniki i automatyki sterowania oraz urządzeń do dezynfekcji powierzchni i powietrza. Firma zlokalizowana w Małopolsce, obecna na rynku od 2002 r., rozwija również działalność m.in. w obszarach smart-building i smart-lighting, tworząc układy sterowania i oprogramowania do zarządzania inteligentnymi budynkami oraz oświetleniem ulicznym. Posiada własne laboratorium badawcze kolorymetrii oraz kompatybilności elektromagnetycznej i nowoczesny park maszynowy. Realizowała wiele projektów dla dużych koncernów międzynarodowych i firm polskich, uczelni oraz obiektów służby zdrowia. 

Więcej informacji: www.emiloo.pl

Translate »