Mini kanapeczki finger food – zdrowa i lekka przekąska w sam raz na lato

Latem często nie mamy apetytu na obiad czy kaloryczne przekąski. Dlatego lepiej zastąpić duży posiłek lekką i zdrową przekąską, która nie obciąży żołądka. Mogą to być np. pyszne mini kanapeczki z warzywnymi pasztetami – przyrządzisz je szybko i zjesz ze smakiem. 

Finger food to małe przekąski na jeden kęs. Możesz je przygotowywać w formie kanapeczek, koreczków czy roladek, w wariancie słodkim lub wytrawnym. Taka przekąska będzie idealna na imprezę, garden party lub piknik. Jeśli umieścisz kanapki we właściwym pojemniku, możesz zabrać je także do pracy na lunch.

 Małe kanapeczki można przygotować z pasztetami warzywnymi, np. z linii Dziarskie Jarskie ZM Pekpol. To produkty w 100 proc. ze świeżych warzyw – nie zawierają żadnych substancji konserwujących, wzmacniaczy smaku i sztucznych barwników. Chętnie sięgają po nie wegetarianie, ale też wszyscy, którzy chcą urozmaicić swój codzienny jadłospis o produkty roślinne mówi Małgorzata Wódkiewicz z Zakładów Mięsnych Pekpol Ostrołęka.  

Kanapeczki finger food z mini pasztecikami Dziarskie Jarskie 25 g (z soczewicą, z czerwoną fasolą, z cieciorki) 

Składniki:

  • 1-2 opakowania pasztecików Dziarskie Jarskie ZM Pekpol z soczewicą
  • 1-2 opakowania pasztecików Dziarskie Jarskie ZM Pekpol z czerwoną fasolą
  • 1-2 opakowania pasztecików Dziarskie Jarskie ZM Pekpol z cieciorką

(Z 1 op pasztecików wychodzi 4-5 kromek)

pół ciemnego chleba pełnoziarnistego

  • 1 jasna bagietka
  • 2  żytnie bułki
  • rukola
  • pomidorki
  • świeża bazylia
  • paryka
  • kiełki rzodkiewki ( lub zamiennie inne) 

Przygotowanie:

Chleb skroić w cienkie kromki, a następnie w trójkąty, bagietkę oraz bułki skroić pod ukosem na podłużne kromeczki. Posmarować wedle uznania dowolnymi smakami pasztetów i udekorować warzywami oraz mikro ziołami.

O firmie:

ZM Pekpol Ostrołęka to producent wysokiej jakości wyrobów mięsnych, będący na polskim rynku ponad 47 lat. ZM Pekpol Ostrołęka prowadzą aktywność zarówno na rynku krajowym, jak i za granicą. Firma eksportuje swoje produkty do takich krajów jak: Wielka Brytania, Irlandia, Włochy, Litwa, Łotwa, Estonia i innych. Gama wyrobów jest bardzo szeroka: wędzonki, kiełbasy cienkie, wędliny podrobowe oraz wyroby blokowe. Ofertę producenta tworzą takie linie produktowe jak: Kurpiowskie Specjały, ZM Pekpol czy Dziarskie Jarskie – pasztety warzywne.  ZM Pekpol Ostrołęka wciąż rozszerza ofertę, dostosowując ją do potrzeb rynku, unowocześnia linie produkcyjne, wprowadzając nowe technologie.  

Więcej na: www.pekpol.pl