Najlepsze życzenia od NEOPLAN: „Wszystkiego najlepszego Konrad Auwärter!”

Historia NEOPLAN jest dynamiczna i poruszająca. Od 1935 roku kieruje nim wyjątkowy projekt autobusu, innowacyjna technologia, ekskluzywne autobusy i ludzie, którzy z wielką pasją dokonują niezwykłych rzeczy. Jeden z nich – Konrad Auwärter – obchodzi 24 sierpnia 80. urodziny.

  • Z tej okazji wydano książkę „Auwärter NEOPLAN Omnibusse” Hansa-Joachima Pilza
  • NEOPLAN zawsze był synonimem fascynujących autobusów, innowacyjnej technologii i wyjątkowego designu
  • Modele NEOPLAN Tourliner, Cityliner i Skyliner zachwycają zarówno operatorów, kierowców, jak i pasażerów

24 sierpnia Konrad Auwärter obchodzi swoje 80. urodziny. Urodził się w Stuttgarcie w 1940 roku jako drugi syn Gottloba Auwärtera, który pięć lat wcześniej założył rodzinną firmę autobusową Gottlob Auwärter GmbH & Co KG, tworząc ducha NEOPLAN, który istnieje do dziś: napędzając postęp z pasją i innowacyjnymi pomysłami. Konrad Auwärter zaczynał jako praktykant mechanika samochodowego w rodzinnej firmie w 1955 roku. Następnie studiował w Wyższej Szkole Inżynierskiej Budowy Karoserii i Projektowania Motoryzacji w Hamburgu. Jego praca dyplomowa dotycząca autobusu piętrowego jako części floty regularnych usług stała się podstawą szerokiej i odnoszącej sukcesy oferty autobusów piętrowych w nadchodzących latach. W 1965 roku został powołany do kierowania zakładowym warsztatem naprawczym, aw 1973 został kierownikiem drugiego zakładu produkcyjnego NEOPLAN. Rudi Kuchta, Dyrektor Business Unit Bus w MAN Truck & Bus składa hołd: „Konrad Auwärter jest nierozerwalnie związany z marką NEOPLAN do dziś. W imieniu rodziny MAN i NEOPLAN serdecznie gratulujemy mu 80. urodzin i przesyłamy najlepsze życzenia. Jest wybitną osobowością w branży autobusowej i zapisał się w historii ”.

Historię tę opowiada Hans-Joachim Pilz w swojej książce „Auwärter NEOPLAN Omnibusse”, wydanej w tym roku przez Podszun-Verlag z okazji specjalnych urodzin Konrada Auwärtera. W swojej 340-stronicowej pracy były kierownik ds. Reklamy NEOPLAN i były dyrektor MAN Truck & Bus Germany śledzi rozwój firmy od małego warsztatu budowy wagonów do globalnej grupy przedsiębiorstw. Jego sukces zawdzięczamy wielu przełomowym rozwiązaniom technicznym produktów i innowacyjnym pomysłom – od wynalezienia autobusu piętrowego, przez wprowadzenie przyjaznej dla pasażerów technologii niskopodłogowej, po rozwój klasy 15-metrowej i -decker model. Kuchta kontynuuje: „Cały przemysł autobusowy i autokarowy skorzystał z impetu, jaki zapewnił NEOPLAN. To nie przypadek, że marka jest synonimem innowacja, ekskluzywność i stylowy wygląd ”.

Od pierwszego NEOPLANU do dzisiaj

Jednym z najbardziej znaczących lat w historii NEOPLAN był rok 1953. Wtedy w drogę ruszył pierwszy NEOPLAN. Gottlob Auwärter zaprojektował zupełnie nowy typ autobusu z nadwoziem samonośnym i zaczął go budować i sprzedawać pod nazwą NEOPLAN – co oznacza „Nowy pojazd do transportu osób” lub „Nowy plan”. Kolejna kluczowa data w historii firmy  jednym z wielu – był 20 czerwca 2001 r. Tego dnia firma Gottlob Auwärter GmbH & Co KG została przejęta przez monachijską firmę MAN Nutzfahrzeuge AG, co umożliwiło jej osiągnięcie wielkiego sukcesu w przyszłości. Ponieważ wtedy i teraz modele NEOPLAN wyznaczały standardy. Obecna gama produktów, obejmująca NEOPLAN Tourliner, Cityliner i Skyliner, to imponująca linia ekskluzywnych pojazdów oferujących innowacyjne funkcje i przyciągające wzrok projekty, które wszędzie przyciągają podziwu spojrzenia. Kuchta podsumowuje: „Operatorzy, kierowcy, pasażerowie i eksperci branżowi są pod wrażeniem naszych autobusów premium. O uznaniu świadczą liczne nagrody otrzymane przez NEOPLAN w całej jego długiej historii, a także liczne tytuły, które dotychczas zdobyły nasze obecne modele Tourliner, Cityliner i Skyliner ”.