NAJWIĘKSZA GIEŁDA KRYPTOWALUT W REGIONIE CEE I SZWAJCARSKI SEBA BANK NAWIĄZUJĄ WSPÓŁPRACĘ

Największa giełda kryptowalut w Europie Środkowo-Wschodniej BitBay nawiązała współpracę ze szwajcarskim SEBA Bankiem, liderem smart-bankingu. Wyznaczanie potencjalnych obszarów partnerstwa między dwoma podmiotami staje się początkiem nowego standardu wydajności, bezpieczeństwa i elastyczności w zakresie wirtualnego finansowania przedsiębiorstw i tokenizacji aktywów.

Young man isolated on white background holds bitcoin coin in his hands

Jak wynika z szacunków Cambridge Centre for Alternative Finance, obecnie na świecie ponad 100 mln ludzi posiada cyfrowe aktywa. W porównaniu do 2018 roku oznacza to wzrost o 189 proc. Zdaniem ekspertów, kryptowaluty są przyszłością cyfrowych transakcji, a najbliższe lata upłyną pod znakiem dynamicznego rozwoju branży. Zagwarantowanie bezpieczeństwa operacji na kryptoaktywach jest dzisiaj niezbędnym działaniem. Dostrzegła to giełda kryptowalut z największą liczbą użytkowników w regionie CEE BitBay, która nabyła jednostki inwestycyjne od szwajcarskiego lidera innowacyjnej bankowości. SEBA Bank zapewnia elastyczny, bezpieczny i łatwy w użyciu pomost między aktywami cyfrowymi i tradycyjnymi. Bank ogłosił emisję akcji serii B posiadaczom jednostek inwestycyjnych jako tokeny bezpieczeństwa w łańcuchu blokowym, stając się pierwszym bankiem, który tokenizuje udziały kapitałowe.

Dzięki nowym przepisom DLT pojawiły się prawne regulacje dotyczące zabezpieczenia zarejestrowanych akcji, takich jak tokeny oferowane przez SEBA Bank. Aktywa są wydawane i przechowywane w ramach cyfrowego depozytu bankowego w środowisku regulowanym przez FINMA, dzięki czemu są w pełni zgodne ze szwajcarskim prawem prywatnym i korporacyjnym. Tokeny są oparte na protokole ERC20 i zaprojektowane w celu umożliwienia bezproblemowej łączności w zakresie handlu i płynności w uznanych na świecie cyfrowych systemach płatności.

BitBay to największa giełda cyfrowych walut w Europie Środkowo-Wschodniej i trzecia pod względem wielkości w Europie. Giełda zadebiutowała w 2014 roku i od tamtego czasu zgromadziła blisko milion użytkowników, realizując 125 transakcji na minutę.

Rozwój regulacji prawnych sprawia, że Szwajcaria staje się jednym z najbardziej przyjaznych krajów dla rozwoju kryptowalut, określanych mianem „krypto narodu”. Uchwalenie tzw. ustawy o blockchain (DLT) ma na celu zapewnienie Szwajcarii pozycji lidera w powstającej gospodarce cyfrowej, dzięki wykorzystywaniu i adaptacji istniejących przepisów do promocji  innowacji cyfrowych. Wejście wszystkich przepisów wspomnianej ustawy jest planowane na okres letni 2021 roku.

O SEBA Bank – bank cyfrowej przyszłości, inwestycji i finansów.

Założony w kwietniu 2018 roku z siedzibą w Zug, SEBA Bank jest pionierem w sektorze finansowym. To jednocześnie jedyny inteligentny bank na całym świecie świadczącym w pełni uniwersalne połączenie uregulowanych usług bankowych z rozwijającą się cyfrową ekonomią. W sierpniu 2019 SEBA Bank otrzymał zabezpieczenie w postaci szwajcarskiej licencji dealerskiej i bankowej. Po raz pierwszy renomowana i uznana instytucja, jak FINMA udzieliła licencji jednostce świadczącej usługi, w których centrum stoją cyfrowe aktywa. Szerokie i w pełni zintegrowane spektrum usług połączonych z możliwie najwyższymi standardami bezpieczeństwa sprawia, że SEBA Bank oferuje unikalną wartość w sektorze finansów. To powód, dla którego centralny Bank Francji wybrał SEBA Bank jako partnera do testów wprowadzenia waluty cyfrowej banku centralnego (CBDC). CVVC Global Report i CB Insight wymienia SEBA Bank jako jedną z top 50 firm działających w ekosystemie blokchain.

Więcej informacji można znaleźć na stronie seba.swiss.