New Work kontynuuje ścieżkę szybkiego wzrostu. Firma planuje pozyskać 15 mln euro poprzez serię C finansowania

New Work, jeden z liderów wśród dostawców biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej uruchamia serię C finansowania. Firma chce skupić się na rozwijaniu usług, które odpowiadają na wyzwania związane z pandemią COVID-19, m.in. rozwiązania 360° Workspace Solution, pozwalającego na maksymalizację rentowności powierzchni biurowej.

„Na początku kwietnia z sukcesem pozyskaliśmy 2,1 mln euro w ramach finansowania serii B. Dzięki temu zyskaliśmy wystarczającą przestrzeń, aby przygotować się na wyzwania związane z COVID-19. Teraz, gdy widzimy możliwość znaczącego przyspieszenia naszej obecności na rynku, korzystamy z okazji i zwiększymy nasz kapitał poprzez dodatkowe 15 mln euro w wyniku uruchomienia serii C finansowania. Dalszy wzrost jest znaczący, do końca roku podwoimy liczbę lokalizacji w Polsce, a następnie na Węgrzech i w Czechach. Naszą strategią odpowiadamy na zapotrzebowanie klientów na elastyczne rozwiązania biurowe, które pojawiło się w związku z nadchodzącą recesją” – zapowiada Hubert Abt, założyciel i szef firmy New Work.

Najemcy doceniają elastyczne powierzchnie

W myśl strategii firmy, New Work chce skupić się na rozwoju narzędzi z użyciem zaawansowanych technologii. Są one odpowiedzią na potrzeby najemców oraz właścicieli nieruchomości, wynikają ze zmian, które zachodzą na rynku pod wpływem pandemii COVID-19.

Wszyscy fachowcy są zgodni. Nowa rzeczywistość – efekt rozprzestrzeniania się koronawirusa na całym świecie – sprawia, że coraz większym zainteresowaniem firm będą cieszyły się elastyczne przestrzenie biurowe. Wynika to choćby z opublikowanego w kwietniu badania przeprowadzonego przez Colliers International. Aż 74 proc. ankietowanych (przedstawiciele firm m.in. z sektora IT, bankowości, ubezpieczeń i finansów) twierdzi, że sposób wykorzystywania powierzchni biurowej się zmieni. W jaki sposób? Nastąpi wzrost popularności pracy zdalnej wykonywanej z domu lub przestrzeni flex. Firmy interesują się hybrydowymi formami najmu. Część powierzchni zostanie wynajęta jako tradycyjne biuro, jej uzupełnieniem będą przestrzenie elastyczne.

Fachowcy są zgodni

– Po wygaśnięciu pandemii koronawirusa elastyczne powierzchne stanowić będą aż 30 proc. całej przestrzeni biurowej dostępnej w Europie Środkowo-Wschodniej. Jej udział przed kryzysem wynosił zaledwie 3-5 proc  – tak wynika z naszego raportu „Market update – flex solutions post COVID-19”, który opublikowaliśmy w kwietniu 2020. Niektórzy gracze, tacy jak Regus, wskazują, że w najbliższej przyszłości ta liczba wzrośnie nawet do 70 proc. – mówi Hubert Abt.

New Work wychodzi z ofertą do właścicieli nieruchomości i korporacji

Z jednej strony właściciele nieruchomości muszą dostosować się do nowych wymagań. Z drugiej – duże korporacje, które mają niewykorzystaną powierzchnię, którą mogą podnająć – szukają partnera, który zarządzi procesem komercjalizacji takiej przestrzeni. Pomaga im w tym firma New Work, która stworzyła 360° Workspace Solution. Jest to platforma stworzona na pozwalająca na maksymalizację rentowności powierzchni biurowej. New Work przygotowuje szczegółową analizę przestrzeni, dostosowuje projekt do norm w nowej rzeczywistości po pandemii COVID-19 i komercjalizuje powierzchnie wspólne, zwiększając ich atrakcyjność dla użytkowników, a jednocześnie tworząc nowe źródła przychodów. Platforma Space as a Service umożliwia właścicielom nieruchomości monitorowanie wyników w czasie rzeczywistym. Dodatkowo pozwala firmie New Work skrócić czas realizacji transakcji z ponad pół roku do zaledwie kilku tygodni.

O New Work

New Work jest jednym z liderów wśród dostawców biur elastycznych w Europie Środkowo-Wschodniej. Firma, która powstała w 2012 r., zarządza powierzchniami biurowymi w pięciu krajach – Polsce na Węgrzech, w Czechach, Rumunii i Ukrainie. Z usług firmy New Work korzysta m.in. LOT, Lufthansa i Tata.

KontaktPolub nas na Facebooku