Nowa inwestycja francuskiego dewelopera w centrum Poznania

Doskonała lokalizacja, industrialny klimat, w większości lokale typu studio. Bouygues Immobilier Polska ogłosił nowy projekt w stolicy Wielkopolski. To kolejny nowy projekt dewelopera w ostatnim czasie.

Najnowsza, już czwarta inwestycja francuskiego dewelopera w Poznaniu powstanie na terenie dzielnicy Wilda, tuż przy jej granicy ze Starym Miastem, przy ul. Niedziałkowskiego. Dlatego w zasięgu spaceru znajdują się ważne punkty w centrum Poznania. Jednym z nich jest na pewno Nowy Rynek, kompleks biurowy, który docelowo będzie łączył aż pięć nowych budynków. Tylko kilka minut będzie dzielić nową inwestycję francuskiego dewelopera od Politechniki Poznańskiej, Starego Browaru czy Dworca Głównego, a około 20 minut od Starego Rynku. – Lokalizacja na pewno jest atrakcyjna dla osób ceniących łatwy dostęp do miejskich usług, handlu czy oferty gastronomicznej, wygodne połączenia komunikacyjne, a także atmosferę poznańskiego Starego Miasta – mówi Cezary Grabowski, dyrektor sprzedaży i marketingu Bouygues Immobilier Polska.

Vilda Unique to inwestycja kameralna. W budynku znajdzie się tylko 69 mieszkań, w tym 38 lokali typu studio, o powierzchni od 29 mkw.

Bliskość centrum oraz typ mieszkań to mocne argumenty dla tych inwestorów, którzy szukają projektów wyróżniających się na rynku, zarówno z myślą o wynajmie krótko-, jak i długoterminowym. Co również istotne, nieruchomości w lokalizacjach tego typu zyskują na wartości – dodaje Cezary Grabowski.

W budynku będą też mieszkania dwupokojowe – o powierzchni od 34 do 47 mkw., a także trzypokojowe – o powierzchni od 55 do 62 mkw. Dodatkowo, na pierwszym piętrze, od wewnętrznej strony zaprojektowano ogródki. W projekcie przewidziano łącznie 70 miejsc parkingowych – w podziemnej hali garażowej oraz na poziomie 0, jak również rowerownię. Na parterze budynku znajdzie się także jeden lokal usługowy.

Klinkier, szkło, metal 

Projektanci budynku wybrali materiały kojarzące się z architekturą industrialną. Od strony ul. Niedziałkowskiego jego elewacja zostanie wykończona ciemnoszarymi klinkierowymi płytkami, a całość dopełnią dekoracyjne elementy z grafitowego metalu oraz szklane balustrady balkonów.

Obiekt wpisze się w charakter okolicy, nawiązując bezpośrednio do przemysłowych tradycji dzielnicy Wilda. Budynek wyróżnia się jakością materiałów, natomiast jego forma jest spokojna i zachowuje proporcje właściwe dla tej części Poznania. Zgodnie z naszą filozofią, każda inwestycja powinna pozostawać w architektonicznym dialogu z otoczeniem, tworząc równocześnie nową wartość dla mieszkańców i miasta – podkreśla Adam Skóra, dyrektor Oddziału Poznań Bouygues Immobilier Polska.

Trzy parki w okolicy, zielono na dachu i w budynku

Niedaleko ul. Niedziałkowskiego znajdują się aż trzy tereny zielone i rekreacyjne. Najbliżej, przy tej samej ulicy, zabytkowy i niedawno zrewitalizowany park Drwęskich, a niewiele dalej także parki Marcinkowskiego oraz Dąbrowskiego.

Zielone rozwiązania są również częścią projektu Vilda Unique. Interesujący jest wewnętrzny ogród wertykalny, który powstanie w holu wejściowym. Budynek będzie miał również porośnięty roślinnością dach. – To rozwiązania ekologiczne i nowoczesne, a jednocześnie zieleń świetnie komponuje się z materiałami kojarzącymi się z obiektami inspirowanymi architekturą industrialną – zaznacza Cezary Grabowski.

Jakość powietrza wewnątrz mieszkań będzie znacznie lepsza dzięki nawiewnikom antysmogowym. Przewidziano również rozwiązania energooszczędne, w tym oświetlenie LED w częściach wspólnych oraz windę z systemem odzyskiwania energii.

Bouygues Immobilier Polska działa już od 2001 roku. Przez 20 lat firma zrealizowała w naszym kraju 55 projektów i oddała ponad 7900 mieszkań oraz lokali usługowych. Buduje mieszkania i domy w Warszawie, Wrocławiu i Poznaniu. Niedawno deweloper ogłosił swoją premierową inwestycję w Trójmieście.

Francuski deweloper należy do Grupy Bouygues, która zbudowała m.in. tunel pod kanałem La Manche, słynny stadion Stade de France, lotnisko Roissy-Charles de Gaulle w Paryżu, nową dzielnicę Ginko w Bordeaux czy siedzibę Parlamentu Europejskiego w Strasburgu.

Więcej informacji: http://www.bi-polska.pl/

Bouygues Immobilier Polska

Bouygues Immobilier jest wiodącą firmą deweloperską o zasięgu międzynarodowym, z prawie 70-letnim doświadczeniem w budownictwie. Polski oddział działa od 2001 roku, ciesząc się zaufaniem Klientów w Warszawie, Wrocławiu i Poznania. Bouygues Immobilier Polska wybudował do tej pory 55 projektów mieszkaniowych oraz oddał do użytku ponad 7900 mieszkań lokali usługowych, a 4 inwestycje firmy (Accent Eco, Accent Vert, Camelia oraz La Melodie) wyróżnione zostały prestiżowym certyfikatem HQE International, premiującym budownictwo wysokiej jakości przyjazne środowisku, zaś certyfikatem BREEAM wyróżniona została inwestycja Miasteczko Orange. Projekt Camelia, jako pierwszy w Polsce, uzyskał BiodiverCity® – międzynarodowy certyfikat wyróżniający rozwiązania wspierające różnorodność biologiczną w nowopowstałych budynkach oraz ich otoczeniu. Najwyższa jakość obsługi Klienta to nasz standard. Wiemy, że wybór i zakup mieszkania to bardzo ważna i odpowiedzialna decyzja, dlatego podstawą naszej pracy jest myśl o potrzebach
i satysfakcji naszych Klientów.

 

O Grupie Bouygues

Bouygues to zdywersyfikowana Grupa przemysłowa z rozwiniętą kulturą korporacyjną, mająca swoją główną siedzibę w Paryżu. Jej działalność skupia się na dwóch sektorach: budownictwie
– Bouygues Construction (budownictwo, prace publiczne oraz sieci elektryczne), Bouygues Immobilier (nieruchomości) i Colas (budownictwo drogowe), oraz branży telekomunikacyjnej
i mediów – kanał telewizyjny TF1 oraz spółka Bouygues Telecom. Grupa jest częściowym udziałowcem firmy Alstom. Do największych osiągnięć Bouygues należy realizacja stadionu Stade de France w Paryżu, tunel pod kanałem La Manche oraz gmach Parlamentu Europejskiego
w Strasburgu. Grupa Bouygues prowadzi działalność w ponad 80 krajach, zatrudniając około 120 tys. pracowników. Firma jest notowana na giełdzie w Paryżu (Euronext: EN).