Nowe BMW serii 8 – połączenie klasyki z nowoczesnością

Nowe BMW serii 8 to umiejętne połączenie sportowego charakteru z wysokim komfortem i bezpieczeństwem jazdy. O jego luksusowym charakterze decydują detale, takie jak wyrazista maskownica, wydłużone reflektory przednie czy subtelna, sportowa linia nadwozia. Elementy do produkcji jego lekkiego i wytrzymałego nadwozia będą powstawać we wrocławskiej fabryce Knauf Industries.

We wrocławskiej fabryce Knauf Industries będą produkowane komponenty nadwozia nowego BMW 8 Fot. Knauf Industries

Test jakości zdany na piątkę

Każdy, nawet najmniejszy element konstrukcji nadwozia ma wpływ na bezpieczeństwo i komfort jazdy, dlatego przed oddaniem do seryjnej produkcji części samochodowe muszą najpierw przejść pozytywnie tzw. cubing, czyli oficjalną próbę montażową. Przeprowadza się ją w laboratorium na specjalnie przygotowanym, aluminiowym modelu samochodu.
– Podczas testu sprawdza się dwa aspekty: sposób mocowania komponentów, a także aspekty wizualne. Brane jest pod uwagę głównie to, czy części są odpowiednio spasowane i czy pomiędzy nimi nie występują żadne szczeliny. Wszystkie komponenty są precyzyjnie mierzone. Proces pomiaru jest następnie powtarzany, tym razem elementy zamocowane są na trójwymiarowym, aluminiowym modelu auta. Dostarczone przez nas formowane wtryskowo próbki przeszły pomyślnie testy cubingu na trzech wersjach nadwozia i zostały przyjęte przez przedstawicieli BMW bez żadnych poprawek – opowiada Michał Matuszewski, Dyrektor Jakości w fabryce Knauf Industries we Wrocławiu.
Wszystkie parametry komponentów są również sprawdzane na zgodność z dostarczoną dokumentacją. W nowoczesnych konstrukcjach samochodów coraz bardziej wzrasta udział tworzyw sztucznych i to od ich wytrzymałości w coraz większym stopniu zależy bezpieczeństwo użytkowników pojazdu. Dlatego uzyskanie bardzo precyzyjnie określonych parametrów technicznych ma tu kluczowe znaczenie.

Części z tworzywa sztucznego w coraz większym stopniu odpowiadają za bezpieczeństwo podczas jazdy Fot. Knauf Industries

Szeroka gama wyposażenia samochodowego, zarówno zewnętrznego, jak i wewnętrznego powstaje obecnie dzięki technologii wtrysku tworzyw termoplastycznych. Komponenty z wysokoudarowego tworzywa ABS stopniowo zastępują metal w roli elementów usztywniających i odbierających falę pierwszego uderzenia podczas wypadku. Można do nich zaliczyć m.in. maskownice, zderzaki, panele drzwiowe, słupki drzwi i okien czy deski rozdzielcze i panele dachowe. Wszystkie wymienione komponenty muszą spełniać rygorystyczne wymagania jakościowe.
– W oparciu o dokumentację techniczną jesteśmy w stanie zoptymalizować dowolny komponent typu exterior lub interior. Na życzenie klientów dokonujemy bardzo precyzyjnych modyfikacji form wtryskowych, żeby idealnie je dopasować do indywidualnych wymagań. Dla nas współpraca rozpoczyna się już na etapie koncepcji. Aktywnie uczestniczymy w procesie projektowania form do produkcji komponentów, co pozwala nam zapobiec ewentualnym pomyłkom. Blisko współpracujemy z producentami oryginalnego wyposażenia oraz bezpośrednimi dostawcami, dlatego wiemy, jak reagować na ich zmieniające się wymagania – podkreśla Michał Matuszewski.

Komponenty samochodowe z tworzyw sztucznych stanowią flagowy produkt firmy Knauf Industries. Dziś można je znaleźć w wielu wysokiej klasy pojazdach na całym świecie, takich jak Audi, Toyota czy Renault, a teraz również BMW.
Więcej informacji na stronie: www.knaufautomotive.com/pl

O Knauf Industries

Firma Knauf Industries to jeden z największych przetwórców tworzyw sztucznych na świecie. Produkuje wysokiej jakości kształtki, opakowania i izolacje z materiałów spienionych EPS i EPP, a także elementy plastikowe wykonane metodą wtrysku tworzyw termoplastycznych. Już od ponad 20 lat dostarcza rozwiązania motoryzacyjne dla największych na świecie producentów oryginalnego wyposażenia (OEM) i bezpośrednich dostawców (Tier 1).
Zakłady produkcyjne zlokalizowane w 8 krajach na całym świecie elastycznie dostosowują swoje zdolności do potrzeb i wymagań klientów z branży motoryzacyjnej. Gwarancją innowacyjności jest wyspecjalizowane Centrum R&D. Firma Knauf Industries posiada certyfikat IATF 16949:2016 będący gwarancją najwyższej jakości produkcji i stałego doskonalenia. W Polsce części dla branży automotive powstają w zakładach produkcyjnych zlokalizowanych w Adamowicach (pod Warszawą) oraz Nowej Wsi Wrocławskiej. Więcej informacji na stronie: www.knaufautomotive.com/pl

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm