Nowe stacje LNG z DKV: Francja, Niemcy i Włochy

W ciągu ostatniego miesiąca sieć stacji LNG dostępnych na kartę DKV powiększyła się do 131 lokalizacji w sześciu krajach europejskich. Dołączyło do niej: 16 stacji Air Liquide we Francji oraz 8 stacji LIQUIND w Niemczech. Za to we Włoszech klienci DKV będą mogli wkrótce tankować na 100 nowych stacjach LPG i CNG marki Beyfin.

DKV Mobility konsekwentnie realizuje strategię „Lead in Green”, oferując najszerszą w Europie sieć stacji z paliwami alternatywnymi, dostępną na kartę paliwową. „Dzięki współpracy z nowymi partnerami zachęcamy przewoźników do wybierania mniej zanieczyszczających paliw, chcąc w ten sposób ograniczyć wpływ transportu kołowego na środowisko” – mówi Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV. Ze względu na konkurencyjną strukturę kosztów, wzrost popytu na gaz ziemny znajduje się dziś w centrum transformacji ekologicznej flot. Gaz ziemny jest mniej szkodliwym źródłem energii niż paliwa konwencjonalne – umożliwia znaczną redukcję emisji azotu i CO2.

Niemcy
Nowe punkty tankowania w Niemczech należą do marki LIQUIND. Operator obsługuje obecnie osiem własnych stacji LNG 24 godziny na dobę, 7 dni w tygodniu. W najbliższych miesiącach LIQUIND planuje otwarcie kolejnych lokalizacji: Hockenheim, Karlsruhe, Hamburgu, Getyndze, Lorch i Mannheim. Philip Maximilian Braunschweig, dyrektor sprzedaży w LIQUIND, zauważa, że możliwość rozliczania zakupów LNG na kartę paliwową, jest kolejną zachętą dla przewoźników, aby tankować bardziej ekologicznie.

Francja
We Francji klienci DKV mogą teraz korzystać z 16 stacji LNG/CNG marki Air Liquide. Stacje tego operatora zlokalizowane są wzdłuż francuskiej sieci autostrad północ-południe, która jest kluczową trasą tranzytową dla europejskiego transportu międzynarodowego.

Włochy
Włochy stawiają na zróżnicowanie oferty paliw alternatywnych dostępnych dzięki DKV. Dzięki podpisaniu umowy z Beyfin – jednym z najbardziej wszechstronnych dostawców „zielonego paliwa” we Włoszech – posiadacze karty paliwowej będą wkrótce mogli tankować na dodatkowych 100 stacjach LNG, CNG i LPG tej marki. Dziś dostępna sieć wynosi: 40 stacji LNG, 500 stacji CNG oraz 2000 stacji LPG.

Wszystkie stacje oferujące paliwa alternatywne można łatwo wyszukać online – na portalu DKV lub w aplikacji mobilnej „DKV”. Na wybranej trasie system wskazuje najtańsze punkty tankowania LNG, a po kliknięciu na stację wyświetla się pełen opis usług dostępnych na miejscu, cena paliwa oraz geolokalizacja.

Zachęty ekologiczne dla przewoźników
Ważnym czynnikiem w rozwoju dostępu do sieci paliw alternatywnych dla posiadaczy kart paliwowych jest chęć kształtowania ekologicznej postawy wśród przewoźników. DKV wspiera w tym zakresie wysiłki państw europejskich, stosujących ulgi dla pojazdów mniej szkodliwych dla środowiska. „Naszym priorytetem jest zapewnić klientom wysoką jakość usług. Ale robiąc to, pamiętamy również o ochronie środowiska naturalnego. Kolejne umowy z nowymi partnerami wzmacniają naszą pozycję lidera w zakresie zielonej energii dla transportu drogowego – dodaje Sven Mehringer, dyrektor zarządzający ds. energii i usług DKV Euro Service.

W efekcie ekspansji DKV Mobility oferuje dziś najbardziej rozległą sieć stacji paliw w Europie. Obejmuje ona ponad 60 000 lokalizacji w całej Europie. Każdego roku dołączane jest około 5000 nowych stacji, ze szczególnym naciskiem na punkty oferujące różne rodzaje paliw, z naciskiem na LNG, wodór, LPG oraz CNG.

O DKV Euro Service
DKV Euro Service to międzynarodowy operator kart paliwowo-serwisowych DKV Card. Firma istnieje od 1934 roku i jest najstarszą i zarazem największą na drogach Europy organizacją serwisową. Obejmuje zasięgiem ponad 100 000 stacji i punktów usługowych. Na terenie Polski przedstawicielstwo DKV działa od ponad 25 lat. Współpracuje tu z siecią ok. 5000 stacji paliw i 150 warsztatów. Karta paliwowo-serwisowa DKV umożliwia bezgotówkowe tankowanie na stacjach różnych marek i dostęp do wielu usług dodatkowych, m.in. rozliczania opłat drogowych, serwisów naprawczych, internetowych serwisów do zarządzania transakcjami czy zwrotu zagranicznego podatku VAT i akcyzy.
www.dkv-euroservice.pl