nowy hotel IBIS STYLES debiutuje na turystycznej mapie krakowa!

Liczący 259 pokoi ibis Styles Kraków Centrum otworzył drzwi dla pierwszych gości, dołączając do rodziny obiektów marki Accor, wiodącej grupy hotelowej na świecie. Znany z unikalnych motywów przewodnich brand, zaprasza gości do odkrycia prawdziwej i żywej historii Krakowa, zapisanej w pierwszych śladach miejscowej społecznej kultury. W hotelu powstał również CHILL Bar –  wdrożony po raz pierwszy w Polsce nowy koncept restauracyjny Accor. Za design obiektu odpowiada Pracownia Architektoniczna Hanna Pietras. Inwestorem nowego hotelu jest uznany austriacki deweloper, firma UBM Development.

Historia jak żywa

Od połowy września zlokalizowany przy ul. Mogilskiej hotel ibis Styles Kraków Centrum zaprasza pierwszych gości. Obiekt oferuje 259 nowoczesnych i komfortowych pokoi rozmieszczonych na 7 piętrach. Podobnie jak każdy hotel marki ibis Styles, charakteryzuje się unikalnym motywem przewodnim, który jest obecny na każdym etapie pobytu. Dzięki temu zaprasza gości do odkrycia wyjątkowego świata i historii gwarantującej niezapomniane wrażenia. Inspiracją do przygotowania motywu przewodniego ibis Styles Kraków Centrum była bogata historia Krakowa, okolic i nie tylko,  a także rozwój miejscowej kultury, tradycji i sztuki. Tym samym obiekt jest wyjątkowym miejscem dla pasjonatów designu i architektury. 

Przy wyborze motywu przewodniego dla naszego hotelu zainspirowaliśmy się rozwojem kultury społecznej zapisanej m.in. w literaturze, sztuce czy tradycji. Na przestrzeni wieków Kraków urósł do miana kolebki polskiej kultury, a lokalną tradycję i historię po dziś dzień widać na każdym kroku. W wykorzystaniu nowoczesnego i kreatywnego designu oraz dbałości o każdy detal chcemy oddać ukłon dla naszego dziedzictwa i historii, zapraszając wszystkich do zanurzenia się w niej krok po kroku. Dzięki temu każdy gość odwiedzający nasz hotel może przeżyć niezapomnianą przygodę odkrywając kolejne symbole i z przyjemnością będzie wracał do naszego hotelu, pozostawiając swoje własne ślady w dawnej stolicy Polski – podkreśla Anna Mida, dyrektor hotelu ibis Styles Kraków Centrum.

Tradycja i współczesność

Zgodnie z motywem przewodnim, ślady historii i kultury są w wysublimowany sposób włączone w wystrój przestrzeni wspólnych hotelu oraz pokoi. Naprzeciwko wejścia do hotelowej restauracji znajduje się tablica ogłoszeniowa dla lokalnej społeczności, a także miejsce wymian. To przestrzeń, w którym wszyscy odwiedzający hotel mogą wymieniać się książkami, płytami, winylami czy np. sadzonkami roślin. W ten sposób ibis Styles Kraków Centrum chce zachęcać ludzi do interakcji, wymiany poglądów i zaangażowania w lokalną kulturę. 

Kolaż złożony z artykułów codziennego użytku z poprzednich epok zachęca do refleksji nad przeszłością w zabawny i angażujący sposób. Z kolei cytaty uznanych poetów związanych z Krakowem, Wisławy Szymborskiej czy Czesława Miłosza, inspirują do spojrzenia na rzeczywistość z innej perspektywy. Dodatkowo, napisy rozmieszczone na podłodze nie tylko pozwalają odnaleźć się w hotelowej przestrzeni, ale zawierają dodatkowe informacje czy wskazówki, które rozjaśnią każdy dzień. Zaszyfrowane w alfabecie Morse’a przekazy ukryte są niemal na każdym kroku w hotelu. Nieodłącznymi elementami spajającymi cały design są ślady człowieka w postaci odcisków dłoni, odwzorowania linii papilarnych na hotelowych wykładzinach czy ludzkiego pisma. 

Jednak w ibis Styles nie zabrakło także śladów nowoczesności w postaci rozwiązań rodem z przyszłości, takich jak stacja do ładowania samochodów elektrycznych. Do dyspozycji gości jest także nowoczesna przestrzeń konferencyjna z boardroomem dostosowanym do szkoleń i spotkań biznesowych oraz pierwszy w Polsce koncept restauracyjny – CHILL#53 cafe&bar.

Miejsce na CHILL

Goście odwiedzający ibis Styles Kraków Centrum, jak i wszyscy mieszkańcy Krakowa mogą zrelaksować się w zupełnie nowej przestrzeni wspólnej, zaprojektowanej w myśl pierwszego w Polsce konceptu CHILL. Restauracja i bar stylistyką nawiązują do klimatu kameralnych tętniących życiem kawiarenek. Ideą, jaka przyświeca nowej koncepcji jest stworzenie wielofunkcyjnego miejsca, które zmienia się w ciągu dnia, pozwalając gościom rozkoszować się poranną kawą w relaksującej atmosferze, zaś wieczorem spędzić chwilę przy kuflu rzemieślniczego piwa czy lampce lokalnego wina. Aranżacja przestrzeni w otwartym stylu podkreśla poczucie wspólnoty i stwarza klimat, w którym każdy może spędzić czas na pracy, spotkaniach, ulubionym posiłku czy relaksie.

Dodatkowo CHILL#53 cafe&bar działa także jako rzemieślnicza kawiarnia o rustykalnym i organicznym charakterze, gdzie każdy może rozkoszować się doskonałym wyborem kawy, herbaty czy innych napojów. ibis Styles Kraków Centrum współpracuje z lokalnymi partnerami, oferując gościom kawę wypalaną w Krakowie, która jest dumą tego miejsca. Z kolei restauracja oferuje szerokie menu lokalnych potraw czy inspirowane Krakowem bajgle, w tym kanapki z pastrami, i przekąski. 

Cieszymy się, że po raz kolejny UBM miał możliwość kreowania przestrzeni i zapisania się w dorobku urbanistycznym Krakowa. Wszystkie projekty, jakie zrealizowaliśmy dotychczas harmonijnie uzupełniały tkankę miejską, wpisując się w klimat i atmosferę tego pięknego miasta. Hotel ibis Styles pozwolił nam na zrealizowanie ciekawego, nowoczesnego projektu, którego współczesny design odwołuje się do języka kulturowych symboli Krakowa. Mamy nadzieję, że nawiązania te będą odkrywać nie tylko goście hotelowi, ale również lokalna społeczność, dla której będzie on miejscem częstych spotkań – zaznacza Sebastian Vetter, członek zarządu UBM Development Polska

Unikalne hotele z motywem przewodnim

ibis Styles, to dynamicznie rozwijająca się ekonomiczna marka obiektów hoteli Accor, która oferuje doświadczenie z pobytu bazujące na kreatywności i zabawnym designie. Każdy z obiektów marki charakteryzuje się unikalnym i niespotykanym designem oraz motywami przewodnimi, które zapewniają niezapomniane wrażenia. Kreatywność, dobry nastrój zapraszają wszystkich do odkrywania przygody i świata ukrytego w każdym z hoteli. Marka wdrożyła specjalne udogodnienia dla dzieci oraz rodzin, co sprawiło, że hotele stały się miejscami wypełnionymi zabawą i komfortowymi dla rodziców. Każdy hotel ibis Styles jest unikalny i inny, a design nawiązuje do tradycji, historii lub kultury danego miejsca. Dzięki temu marka dostarcza każdemu niezapomniane wrażenia na całym świecie.

Nowy hotel ibis Styles Kraków Centrum znajduje się w niewielkiej odległości od centrum miasta, a także Dworca PKP, Tauron Areny i Ogrodu Botanicznego Uniwersytetu Jagiellońskiego. Dzięki dogodnej lokalizacji jest idealnym miejscem do rozpoczęcia przygody z odkrywaniem historycznych śladów Krakowa. 

_________________________________________

UBM Development

UBM Development jest developerem  notowanym na wiedeńskiej giełdzie od 2016 roku, w głównym segmencie Prime Market, co gwarantuje najwyższe standardy transparentności. Strategicznym celem firmy są trzy klasy nieruchomości – mieszkaniowe, hotelowe i biurowe realizowane w największych metropoliach takich jak Wiedeń, Berlin, Monachium i Praga. Dzięki 145-letniemu doświadczeniu deweloper koncentruje się na podstawowej wiedzy i umiejętności: rozwoju rynku nieruchomości. Działa jako zintegrowany dostawca od etapu planowania po marketing nieruchomości. Sukces całej grupy UBM opiera się na umiejętnościach i doświadczeniu niemal 370 pracowników, z których ponad połowa ma wykształcenie techniczne. Obecnie firma rozwija projekty hotelowe z ponad 500 pokojami, budynki mieszkalne  (z ponad 500 mieszkaniami) i projekty biurowe o wartości około 200 mln EUR. Spółka Syndykat składający się z przemysłowców Ortnera i Straussa jest właścicielem udziałów w wysokości około 39% jako główny akcjonariusz. Komitet Wykonawczy – rada ekspertów złożona z 20 menadżerów UBMu, zainwestował 5 mln EUR w akcje UBM. Siedziba UBM Development AG znajduje się w Wiedniu. Wraz ze spółkami zależnymi, firma stworzyła efektywną grupę w Europie Środkowej. Silna integracja lokalna,  szeroka wiedza rynkowa wspierają szybką identyfikację trendów i wykorzystanie szans, które z kolei  zapewniają stały rozwój portfolio. Interdyscyplinarny zespół UBM opracowuje pomysły nowych projektów oraz innowacyjne koncepcje ich użytkowania. Oprócz działalności deweloperskiej UBM działa również jako najemca hotelowy. Spółka zależna UBM hotels Management GmbH została założona w 2016 roku, aby połączyć know-how w zakresie zarządzania hotelami z działaniami związanymi z leasingiem hoteli UBM. W Polsce UBM działa od 1993 roku z sukcesem projektując i realizując duże i prestiżowe projekty z rynku komercyjnego: hotele, biurowce oraz rynku mieszkaniowego. Główna siedziba UBM Development Polska znajduje się w Warszawie, a oddziały w Krakowie i Wrocławiu. Inwestycje realizowane są zaś w głównych miastach Polski: w Gdańsku, Gdyni, Katowicach, Krakowie, Wrocławiu oraz Warszawie. Jedną ze sztandarowych inwestycji hotelowych jest warszawski InterContinental, który ze względu na unikalną konstrukcję stał się jedną z ikon współczesnej stolicy. Innym hotelem szeroko rozpoznawalnym jest Holiday Inn Gdańsk City Centre położony na Wyspie Spichrzów, z kolei najnowszą wizytówką Katowic stał się hotel Mercure wyróżniający się zielonym, pionowym ogrodem na elewacji. W portfolio polskiego oddziału UBM znajduje się między innymi jeden z największych w Europie Środkowo- Wschodniej parków biznesu: Poleczki Park a także nowoczesny budynek biurowy w zabytkowej części Wrocławia – Pegaz, czy krakowski projekt biurowy Kotlarska 11.