Nowy hotel Radisson Blu Resort w Ostródzie

– Radisson Hotel Group liderem rozwoju w polskich kurortach

Radisson Hotel Group ma przyjemność ogłosić zawarcie umowy z polskim inwestorem hotelowym Europlan na budowę nowego obiektu Radisson Blu Resort w Polsce. Położony na Mazurach, regionie znanym jako „kraina tysiąca jezior”, Radisson Blu Resort, Ostróda będzie dysponował własną przystanią i parkiem wodnym, zapewniając gościom możliwość wspaniałego wypoczynku. Wraz z tą inwestycją, liczba hoteli Radisson Hotel Group wzrośnie w Polsce do 19 obiektów reprezentujących 5 marek hotelowych – Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson RED, Radisson i Park Inn by Radisson, wzmacniając tym samym pozycję grupy jako największego zagranicznego operatora w miejscowościach turystycznych w Polsce.

– Radisson Blu to obecnie największa marka hotelowa z kategorii upper upscale w Europie. Dzięki zaufaniu i zaangażowaniu naszych partnerów, jesteśmy na drodze szybkiego rozwoju w Polsce, tworząc nowe szanse i możliwości dla gości, inwestorów i pracowników – mówi Elie Younes, Wiceprezes i Dyrektor ds. Rozwoju, Radisson Hotel Group.

– Bardzo się cieszymy, że możemy wznowić realizację projektu tego wspaniałego hotelu położonego w pięknej okolicy. Możliwość współpracy z doświadczonym operatorem hotelowym w Polsce i globalną marką, jaką jest Grupa Hotelowa Radisson będzie dla nas przyjemnością. Jesteśmy przekonani, że hotel wraz ze swoją bogatą ofertą przyciągnie wielu turystów i klientów z sektora MICE oraz stanie się ważnym punktem orientacyjnym na Mazurach – dodaje Artur Kozieja, Właściciel i Dyrektor Generalny EUROPLAN.

Otwarcie Radisson Blu Resort w Ostródzie planowane jest na trzeci kwartał 2020 roku. Jako dziewiąty obiekt Radisson Blu w Polsce doskonale uzupełni on ofertę hotelową tej marki w polskich kurortach górskich i morskich. W nowo wybudowanym hotelu znajdzie się 240 pokoi i apartamentów, a także bar oraz restauracja. Goście będą mieli do dyspozycji park wodny z krytym oraz odkrytym basenem, sauną i siłownią.

Z myślą o sektorze MICE, w Radisson Blu Resort, Ostróda na Mazurach powstanie przestrzeń eventowa o powierzchni 2600 m2, obejmująca salę balową, cztery sale wielofunkcyjne, siedem sal konferencyjnych i obszar foyer, który, w razie potrzeby, może być także zaaranżowany na potrzeby wydarzeń.

Istnieje wiele sposobów na dotarcie do hotelu – w tym bezpośrednie połączenia kolejowe i drogowe z Warszawą i Gdańskiem. Z Międzynarodowego Portu Lotniczego Olsztyn-Mazury znajdującego się 38 km od miasta funkcjonują połączenia z Krakowem, Londynem, Dortmundem, Kolonią i Bremą.

O RADISSON BLU
Radisson Blu to marka hoteli z kategorii upper upscale, która zapewnia przyjazną i spersonalizowaną obsługę w stylowych wnętrzach. Dbałość o drobne szczegóły, które łącznie robią dużą różnicę sprawia, że pobyt w Radisson Blu za każdym razem jest niezapomniany. Nasze hotele i ośrodki zapewniają pełną gamę innowacyjnych produktów i usług, dzięki którym goście doświadczają stosownej i autentycznej obsługi w duchu filozofii „Yes I Can!”. Hotele Radisson Blu można znaleźć 
w największych miastach, w okolicy najważniejszych portów lotniczych i w miejscowościach turystycznych. Goście oraz partnerzy biznesowi mogą wzbogacić swoje doświadczenia, biorąc udział w międzynarodowym programie lojalnościowym Radisson Rewards, oferującym wyjątkowe korzyści i nagrody.

Radisson Blu jest częścią Radisson Hotel Group, do której należą także Radisson Collection, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson and Country Inn & Suites by Radisson.

O RADISSON HOTEL GROUP
Radisson Hotel Group to jedna z największych grup hotelowych na świecie, posiadająca siedem rozpoznawalnych marek hotelowych, ponad 1400 hoteli w różnych zakątkach świata, zarówno czynnych, jak i w przygotowaniu. W portfolio Radisson Hotel Group znajdują się: Radisson Collection, Radisson Blu, Radisson, Radisson RED, Park Plaza, Park Inn by Radisson, Country Inn & Suites by Radisson.

Radisson Rewards to międzynarodowy program lojalnościowy, który zapewnia unikalne, zaprojektowane na miarę rozwiązania, dzięki którym goście mogą cieszyć się wyjątkowymi chwilami. Radisson Rewards oferuje gościom, organizatorom spotkań, agentom turystycznym i partnerom biznesowym korzyści w zamian za ich lojalność.

Radisson Meetings stawia w swoich działaniach przede wszystkim na ludzi i traktuje każde spotkanie czy wydarzenie jako coś więcej niż tylko datę w kalendarzu. Radisson Meetings opiera się na trzech kluczowych celach: Indywidualne Podejście, Profesjonalizm oraz Niezapomniane chwile, które realizujemy dzięki spersonalizowanym usługom i dostarczaniu gościom udanych i wyjątkowych doświadczeń.

Na całym świecie, ponad 95 000 osób pracuje w strukturach Radisson Hotel Group oraz w należących do niej hotelach.

Więcej informacji:
www.radissonhospitalityab.com/media/news-releases
www.radissonhotelgroup.com/media

O EUROPLAN
EUROPLAN jest firmą realizującą inwestycje nieruchomościowe od 2004 roku (www.europlan.pl). Grupa wcześniej zrealizowała z sukcesem projekty mieszkaniowe i biurowe, ale od 2017 koncentruje się całkowicie na inwestycjach w sektorze hotelowym. W grudniu 2018 firma otworzyła w Krakowie czterogwiazdkowy hotel z 220 pokojami pod chińską marką METROPOLO by Golden Tulip (pierwszy hotel tej marki w Europie) z salami konferencyjnymi 
o powierzchni 4000 m2 tworząc jedno z największych centrów konferencyjnych w Polsce. W roku bieżącym EUROPLAN z sukcesem zakończył budowę i otworzył dysponujący 174 pokojami, czterogwiazdkowy LAKE HILL Resort & Spa przy zbiorniku wodnym Sosnówka w Karkonoszach.

Założycielem i właścicielem firmy EUROPLAN jest Artur Kozieja, doświadczony inwestor i bankier inwestycyjny, który w latach 1995-2017 był dyrektorem w bankach Credit Suisse, Morgan Stanley i Barclays Capital w londyńskim City. Rownolegle inwestował on także w 3 projekty hotelowe zrealizowane przez jego rodziców, którzy pierwszy swój hotel otworzyli w 1983 roku.

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm