OKI zawarła największą do tej pory umowę z Narodowym Bankiem Indii na dostawę 3 500 sztuk bankomatów recyklingowych

Płynny recykling gotówki na rzecz Narodowego Banku Indii

Firma OKI ogłosiła, że wygrała kontrakt na dostawę 3 500 sztuk bankomatów recyklingowych i usług powiązanych dla Narodowego Banku Indii (dalej zwanego „SBI”), czyli największego banku indyjskiego. Właśnie przypada 5 rocznica obecności OKI w Indiach, a umowa na bankomaty jest największą zawartą do tej pory przez OKI z SBI i zapewni dostawę bankomatów Recycler G8, które są najnowocześniejszym rozwiązaniem w zakresie bankomatów recyklingowych.

W ciągu ostatnich kilku lat wiele publicznych i prywatnych banków w Indiach wdrożyło bankomaty recyklingowe, aby za pośrednictwem tej samej maszyny efektywnie zarządzać depozytami gotówkowymi klientów i wypłatami. Pierwszą reakcją było odejście wpłat gotówkowych z okienek kasowych na rzecz tychże nowoczesnych bankomatów wielofunkcyjnych, co znacznie zmniejszyło obciążenia operacyjne kasjerów oraz zautomatyzowało proces wpłat gotówkowych. Po trwałej akceptacji przez klientów oraz wskutek stabilności technicznej tych maszyn banki przeniosły te bankomaty poza oddziały, aby zapewnić klientom możliwość korzystania z nich 24h/7 dni w tygodniu.

“Indie są ważnym rynkiem dla OKI i jesteśmy zafascynowani możliwościami, jakie otwierają się dla bankomatów recyklingowych” – mówi Kenichi Tamura, Senior Vice President & Head of Mechatronics Systems Business Group w firmie OKI. „Zobowiązujemy się zapewnić bankowi SBI doskonałą obsługę klienta oraz rozwijać tą strategiczną relację w następnych latach. OKI będzie nadal intensywnie rozszerzać swą obecność w tym kraju.”
Wdrożenie w Indiach bankomatów wielofunkcyjnych (ATM) oraz jednofunkcyjnych tylko do wypłaty (CD) osiągnęło poziom 220 000 sztuk w 2019 r., co czyni ten rynek czwartym pod względem wielkości w Azji, po Chinach, Japonii i Korei. W kontekście wzrostu gospodarczego i w oparciu o strategie poszerzania kanałów oczekuje się, że liczba ta przekroczy 270 000 sztuk do 2022 roku.

Dla banków redukcja kosztów obsługi gotówki jest podstawowym czynnikiem umożliwiającym wdrażanie bankomatów recyklingowych. Inną istotną motywacją do przechodzenia ku bankomatom recyklingowym jest możliwość dokonywania transakcji depozytów międzybankowych. Zaprojektowany jako strategiczny model na rynek globalny, bankomat firmy OKI Recycler G8 okazał się sukcesem i ugruntował swą pozycję w rozwijającej się gospodarce gotówkowej Indii. Pojedyncza maszyna Recycler G8 może obsłużyć do 18 000 banknotów, co stanowi wiodącą na świecie wydajność produktów w tej kategorii. Urządzenie charakteryzuje się wysokim poziomem bezpieczeństwa, w tym szyfrowaniem w kluczowych modułach, najnowszymi systemami operacyjnymi i zaawansowanymi funkcjami spełniającymi najnowsze wymagania prawne. Wykorzystuje ono zdeponowane banknoty do dokonywania wypłat, korzystając ze swojej funkcje recyklingu gotówki w celu zmniejszenia kosztów zarządzania banknotami i kosztów operacyjnych w porównaniu z bankomatami jednofunkcyjnymi oraz bankomatami wielofunkcyjnymi bez recyklingu.

###

O Narodowym Banku Indii (SBI)
Narodowy Bank Indii (SBI) to największy bank komercyjny pod względem aktywów, depozytów, oddziałów, klientów i pracowników; jest on również największym pożyczkodawcą hipotecznym w kraju. Na dzień 31 marca 2019 r. Bank posiada bazę depozytową na ponad 29 trylionów rupii ze wskaźnikiem CASA 45,74% oraz zaliczkami powyżej 22 trylionów. SBI ma około 35% udziału w rynku kredytów mieszkaniowych i samochodowych. Bank ma największą sieć 22 010 oddziałów w Indiach oraz sieć bankomatów wielo- i jednofunkcyjnych liczącą ponad 58 000 sztuk. Liczba klientów korzystających z bankowości internetowej to ponad 60 milionów, a usługi bankowości mobilnej – 14,1 milionów. Pliki do pobrania dla YONO – zintegrowanej platformy cyfrowej i lifestyle’owej banku SBI – to ponad 2 miliony i ponad 150 000 zalogowań dziennie. Na platformach społecznościowych bank SBI ma największą liczbę obserwujących na Facebooku, YouTube, LinkedIn i Pinterest. Bank jest na szczycie listy obserwujących na Facebooku i YouTube spośród wszystkich banków na całym świecie.

###

O OKI Europe Ltd

OKI Europe Ltd to oddział OKI Data Corporation, globalnej marki działającej w sektorze biznesowym, która tworzy wydajne kosztowo, profesjonalne drukarki wewnętrzne, aplikacje i usługi, które mają zwiększać wydajność pracy firm dziś i jutro.

Spółka ma dobrze ugruntowaną pozycję wśród wiodących europejskich marek drukarek w kontekście wartości i liczby dostarczanych urządzeń. Przez ponad 60 lat OKI Europe dostarczała na całym świecie zaawansowane rozwiązania z dziedziny druku, wprowadzając rewolucyjne technologie wspierające potrzeby dużych i małych firm. Nasze pionierskie prace dotyczące opracowania cyfrowej technologii druku LED pozwoliły OKI zająć pozycję lidera rynku wysokiej rozdzielczości urządzeń drukujących, które są przyjazne dla środowiska.

Od czasu nabycia globalnego producenta drukarek wielkoformatowych, Seiko I Infotech Inc., jednostki zależnej Seiko Instruments Inc., OKI dostarcza precyzyjnie zaprojektowane systemy druku wielkoformatowego przeznaczone specjalnie na rynki oznakowania, graficzny, CAD oraz GIS, zapewniając niezrównaną w branży wydajność produkcji oraz jakość obrazu. Obejmująca cały region EMEA sieć autoryzowanych dystrybutorów i dealerów pozwala OKI Europe Ltd dostarczać pełną gamę rozwiązań z zakresu druku, w tym drukarki wielkoformatowe, tusze, nośniki, oprogramowanie, usługi montażu i wsparcia, jak również dzielenie się wiedzą i organizowanie szkoleń.

Oprócz szerokiej gamy nagradzanych drukarek i urządzeń wielofunkcyjnych, OKI oferuje szeroką gamę usług wspierających optymalizację przepływów pracy związanych z drukiem i obiegiem dokumentów. W połączeniu ze zintegrowanym pakietem technologii programowych i narzędzi może to pomóc przedsiębiorstwom przejąć kontrolę nad kosztami druku i obiegu dokumentów w bezpiecznym środowisku – zarówno stacjonarnie w biurze, jak i na urządzeniach mobilnych i w chmurze.

Obecnie OKI Europe zatrudnia ponad 500 pracowników w 15 biurach i jest reprezentowana w 60 krajach w całym regionie EMEA.

OKI Data Corporation to jednostka zależna utworzonej w 1881 tokijskiej spółki Oki Electric Industry Co. Ltd., będącej pierwszym producentem urządzeń telekomunikacyjnych w Japonii.

Więcej informacji można znaleźć pod adresem www.oki.com/pl

KontaktPolub nas na FacebookuSklepy firmDodaj ogłoszenieWyszukiwarka firm