Pierwszy europejski hotel marki Radisson otwiera swoje podwoje w Gdańsku

Radisson Hospitality AB, spółka notowana na szwedzkiej giełdzie Nasdaq w Sztokholmie z dumą ogłasza otwarcie Radisson Hotel & Suites, Gdańsk. Obiekt jest pierwszym hotelem marki Radisson 
w Europie. Dzięki jego powstaniu, portfolio Radisson Hotel Group w Polsce wzrośnie do 17 hoteli oferujących prawie 3800 pokoi aktualnie dostępnych lub będących w przygotowaniu.

Nowo wybudowany Radisson Hotel & Suites, Gdańsk to ekskluzywny, inspirowany stylem skandynawskim obiekt z segmentu upscale, oferujący pełen zakres usług. Dysponuje 350 pokojami dla gości, w tym ponad 20 apartamentami. Mieści się tu także bar, czynna przez cały dzień restauracja, siłownia, centrum spa oraz basen. Przestrzenie bankietowo-konferencyjne zajmują obszar 1000 m2 i obejmują salę balową, 13 pomieszczeń i sal konferencyjnych oraz foyer, które również może być zaaranżowane na potrzeby różnych wydarzeń.

Gdańsk jest trzecim najbardziej popularnym kierunkiem turystycznym w Polsce. To także nieformalna letnia stolica kraju odwiedzana przez turystów i całe rodziny. Usytuowany na zabytkowej Wyspie Spichrzów, Radisson Hotel & Suites, Gdańsk jest doskonale położony – z zabytkową Starówką i historycznym centrum miasta łączy go zaledwie jeden, przerzucony nad Starą Motławą most. Przechodzi on w ulicę Długi Targ – zagłębie sklepów 
i restauracji, przy której stoi rozsławiona fontanna Neptuna oraz Ratusz. Dworzec Główny (z połączeniami 
z Warszawą i Krakowem) oddalony jest o 1,5 km, a międzynarodowe lotnisko w Gdańsku znajduje się 
w odległości 17 km od hotelu.

Radisson Hotel & Suites, Gdańsk stanowi część kompleksu Deo Plaza, prestiżowej inwestycji mieszczącej nowoczesny apartamentowiec, sklepy i restauracje. Budynek nawiązuje w swym charakterze do tradycji architektonicznych Gdańska, jego forma jest jednak nowoczesna. W jego budowie szczególny nacisk położono na wykorzystanie wysokiej jakości materiałów, takich jak bursztyn bałtycki, ceramika, cegła, szkło i stal. Za projekt budynku odpowiadało biuro architektoniczne KD Kozikowski Design, a wnętrza hotelu zaprojektowano w pracowni LOFT Magdalena Adamus.

– Jesteśmy naprawdę dumni z otwarcia pierwszego hotelu marki Radisson w Europie. Wierzymy, że polski rynek, zwłaszcza duże turystyczne miejscowości, takie jak Trójmiasto mają ogromny potencjał. Obecnie prowadzimy tu działalność w trzech unikatowych nieruchomościach i stale je rozwijamy – powiedział Yilmaz Yildirimlar, Wiceprezes Regionu na Europę Środkowo-Południową dla Grupy Hotelowej Radisson.

– W dniu 4 marca otwarty został jeden z największych hoteli konferencyjnych położonych w samym centrum Starego Miasta Gdańska. Nasi Goście będą mieli niepowtarzalną okazję skorzystać z najwyższej jakości usług zapewnianych przez międzynarodową markę Radisson, jednocześnie czerpiąc przyjemność oraz inspiracje 
z bogatej, ponadtysiącletniej historii kultury tego wyjątkowego miasta – mówi Zbigniew Nowak, Właściciel i Prezes DEO Hotel Sp. z o.o. Sp.k.

– Jestem przekonana, że ten wyjątkowy hotel, oferujący usługi światowej klasy i wspaniałą przestrzeń konferencyjno-bankietową, stanie się międzynarodowym magnesem dla biznesu i turystyki. Ze względu na ogromny potencjał miasta, jesteśmy pewni, że hotel przyciągnie gości z całego świata – dodaje Marzena Kijak, Dyrektor Generalny Radisson Hotel & Suites, Gdańsk.

Radisson Hotel & Suites Gdańsk jest zarządzany przez spółkę Radisson Hospitality AB.

O Radisson®
Radisson® to ekskluzywna marka hotelowa, która zapewnia gościom pobyt inspirowany stylem skandynawskim, pozwalający im skupić się na równowadze między życiem zawodowym a prywatnym, poprzez doświadczenie większej harmonii w czasie podróży. Zależy nam na budowaniu znaczących, osobistych relacji z gośćmi. Stosujemy filozofię „Yes, I can!SM”, aby sprawić, że każdy z naszych gości będzie zadowolony z pobytu. Nasze hotele znajdują się na przedmieściach oraz w obrębie miast, w pobliżu lotnisk i miejsc wypoczynku. Goście oraz partnerzy biznesowi mogą wzbogacić swoje doświadczenia, biorąc udział w międzynarodowym programie lojalnościowym Radisson Rewards™, oferującym wyjątkowe korzyści i nagrody.

Radisson jest częścią Radisson Hotel Group™, do której należą także Radisson Collection™, Radisson Blu®, Radisson RED®, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson, Country Inn & Suites® by Radisson oraz prizeotel.

Rezerwacje oraz więcej informacji: www.radisson.com
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/radisson/
Instagram: https://www.instagram.com/radisson/
Twitter: https://twitter.com/radisson
Facebook: https://www.facebook.com/radisson/

O Radisson Hotel Group
Radisson Hotel Group™ to jedna z największych grup hotelowych na świecie, posiadająca osiem rozpoznawalnych marek hotelowych, ponad 1400 hoteli w różnych zakątkach świata, zarówno czynnych, jak 
i w przygotowaniu. W portfolio Radisson Hotel Group znajdują się: Radisson Collection™, Radisson Blu®, Radisson®, Radisson RED®, Park Plaza®, Park Inn® by Radisson, Country Inn & Suites® by Radisson oraz prizeotel.

Radisson Rewards™ to międzynarodowy program lojalnościowy, który zapewnia unikalne, zaprojektowane na miarę rozwiązania, dzięki którym goście mogą cieszyć się wyjątkowymi chwilami. Radisson Rewards oferuje gościom, organizatorom spotkań, agentom turystycznym i partnerom biznesowym korzyści w zamian za ich lojalność.

Radisson Meetings stawia w swoich działaniach przede wszystkim na ludzi i traktuje każde spotkanie czy wydarzenie jako coś więcej niż tylko datę w kalendarzu. Radisson Meetings opiera się na trzech kluczowych celach: Indywidualne Podejście, Profesjonalizm oraz Niezapomniane chwile, które realizujemy dzięki spersonalizowanym usługom i dostarczaniu gościom udanych i wyjątkowych doświadczeń.

Na całym świecie, ponad 95 000 osób pracuje w strukturach Radisson Hotel Group oraz w należących do niej hotelach.

Więcej informacji:
www.radissonhospitalityab.com/media/news-releases
www.radissonhotelgroup.com/media

Lub odwiedź nasze strony:
LinkedIn: https://www.linkedin.com/company/radisson-hotel-group/
Instagram (Employees): https://www.instagram.com/radissonmoments/
Instagram (Hotels): https://www.instagram.com/radissonhotels/
Twitter: https://twitter.com/radissonhotels
Facebook: https://www.facebook.com/radissonhotels
YouTube: https://www.youtube.com/radissonhotelgroup