Pierwszy hotel Ibis w Bukareszcie!

Otwarty 9 sierpnia ibis Bukareszt Politehnica zaprasza gości do odkrycia tętniącego życiem świata marki. Nowy obiekt pierwszy hotel ibis w Bukareszcie. Accor, wiodąca grupa hotelowa na świecie, prezentuje na lokalnym rynku nowy koncept designu opracowany przez studio Agora. 

Nowo wybudowany ibis Bukareszt Politehnica oferuje 158 atrakcyjnych i komfortowych pokoi, restaurację Albert’s Place, bar, salę konferencyjną na 150 osób oraz własny parking. Obiekt zlokalizowany jest w środkowo-zachodniej części Bukaresztu, nad brzegiem rzeki Dâmbovița, w samym sercu zachodniej dzielnicy biznesowej. Budynek, ujęty w śmiałą koncepcję Agory, należy do drugiej generacji hoteli ibis w Rumunii i jest pierwszym, który otwarto w Bukareszcie.

    

Do dyspozycji gości odwiedzających hotel są nowoczesne i dźwiękoszczelne pokoje z zasłonami zaciemniającymi, przestronnymi łazienkami i łóżkami ibis Sweetbed™ – jednym ze znaków rozpoznawczych marki. W hotelu znajduje się restauracja w nowej i zaskakującej aranżacji, serwującą aromatyczne dania z grilla oraz szeroki wybór lokalnych i francuskich win. Elegancka Alberts’s Place z winiarnią jest przytulnym miejscem, gdzie goście mogą spędzać czas ze znajomymi, relaksując się lub pracując przy akompaniamencie klasycznej muzyki jazzowej i bluesowej. 

Przestrzeń konferencyjna oferuje cztery elastyczne sale z naturalnym oświetleniem i dostępem do własnego prywatnego tarasu. Połączone pomieszczenia mogą pomieścić duże imprezy prywatne lub firmowe do 150 uczestników, a ułatwieniem jest duży parking naziemny.

  

Przygoda z ibis rozpoczyna się już w momencie wejścia do centrum społecznościowego AGORA. Za sprawą prostego, ale eleganckiego wystroju, przestrzeń ta wzywa gości do odkrywania. Dbałość o szczegóły oraz industrialne materiały nadają temu miejscu współczesnego ducha. Centrum społecznościowe AGORA oferuje kuszące przestrzenie, a także malownicze miejsce do życia, jedzenia, pracy i tworzenia wspólnoty. Goście mogą swobodnie korzystać z przestrzeni w wielofunkcyjnym lobby zgodnie ze swoimi potrzebami, takimi jak noclegi, jedzenie, napoje, relaks i słuchanie muzyki, spotkania towarzyskie czy praca. Hotel zawiera także liczne elementy inspirowane muzyką i oferuje żywą atmosferę o każdej porze, co jest odzwierciedleniem jego muzycznego DNA.

Cieszymy się, że możemy uczestniczyć w powrocie do Bukaresztu najpopularniejszej marki hotelowej – ibis. Wraz z ibis Bukareszt Politehnica otwieramy nowy rozdział w naszej historii, który wnosi innowacyjną koncepcję i autentyczne doświadczenie dla gości, zapewniane przez zespół pełnych pasji profesjonalnych hotelarzy. Cieszymy się również, że możemy przedstawić zupełnie nowy koncept Agora, który tworzy pozytywną, serdeczną atmosferę i doskonałe środowisko dla studentów i młodych profesjonalistów, którzy pragną korzystać z życia – mówi Raluca Mihăescu, dyrektor generalna ibis Bukareszt Politehnica.

Położony nad brzegiem rzeki Dambovita, nowo wybudowany hotel ibis Bukareszt Politehnica leży w samym sercu dynamicznej dzielnicy biznesowej. W tym rejonie działają jedne z najbardziej prestiżowych i szybko rozwijających się lokalnych i międzynarodowych firm. Hotel jest również usytuowany tuż przy wejściu do Politechniki Bukaresztańskiej, największej tego typu uczelni w kraju. Ibis Bukareszt Politehnica to idealne miejsce startowe do zwiedzania miasta. Znajduje się zaledwie kilka minut drogi od Ogrodu Botanicznego, Pałacu Parlamentu, Pałacu Cotroceni i Katedry Narodowej. Natomiast Afi Palace Cotroceni, jedno z największych centrów handlowych w Bukareszcie, dzieli od hotelu tylko 5 minut jazdy.

Hotel, należący do sieci ibis, najpopularniejszej marki hotelowej w Europie, jest częścią Accor, światowego lidera w dziedzinie rozszerzonej gościnności. Otwarcie ibis Bukareszt Politehnica umacnia obecność Accor w Rumunii, jednym z najbardziej perspektywicznych i dynamicznych krajów Europy Wschodniej.

Inwestorem jest firma Novum Invest – renomowany deweloper z 10-letnim doświadczeniem na rynku rumuńskim.

###

Media Relations

Agnieszka Kalinowska
Manager Media Relations & PR Poland & Eastern Europe

 

###

O Novum Invest

Novum Invest to deweloper z lokalnym kapitałem i z 10-letnim doświadczeniem na rynku rumuńskim. Firma zrealizowała 8 projektów mieszkaniowych w różnych częściach Bukaresztu, łącznie 2318 mieszkań. Inwestycje zlokalizowane są w miejscach takich jak Splaiul Unirii, Ion Minulescu, Prelungirea Ghencea 247 i Prelungirea Ghencea 71.

Obecnie deweloper prowadzi budowę 1172 mieszkań, rozpoczął też inwestycje w sektorze hotelarskim. W ubiegłym roku firma uruchomiła Novum by the Sea, czterogwiazdkowy resort w Olimpie wart 15 mln euro.

O ibis

Od 1974 roku ibis jest pionierską i otwartą marką zapraszającą wszystkich do swojego świata. Goście z całego świata i lokalne społeczności cenią hotele ibis za nowoczesny styl, przestrzenie tętniące życiem, pokoje, które przywołują komfort rodzinnego domu, przyjemne bary i satysfakcjonujące opcje gastronomiczne oraz wygodne i proste doświadczenie zakwaterowania. Marka ibis jest znana ze swojego zamiłowania do muzyki granej na żywo i oferowania gościom specjalnie przygotowanych playlist i muzycznych eventów z udziałem wschodzących i początkujących artystów. Bez względu na lokalizację, każdy w hotelu ibis poczuje się jak u siebie. Marka ibis z ponad 1 200 obiektów w ponad 65 krajach, jest częścią Accor, światowego lidera w branży hotelarskiej.  

ibis.com | all.accor.com | group.accor.com

O Accor 

Accor jest wiodącą grupą hotelarską na świecie oferującą gościom wyjątkowe i niezapomniane wrażenia w ponad 5100 hotelach, kurortach i rezydencjach oraz 10 000 obiektach gastronomicznych w 110 krajach. Grupa dysponuje jednym z najbardziej zróżnicowanych i w pełni zintegrowanych ekosystemów hotelarskich obejmujących szerokie portfolio marek segmentu luxury, premium, midscale i economy z unikalnymi konceptami. Wyjątkowe i unikalne doświadczenia uzupełnia oferta rozrywkowa, bary i restauracje, markowe rezydencje prywatne, współdzielone obiekty noclegowe, consierge, przestrzenie co-workingowe i wiele innych. Accor wyróżnia się niezastąpionym portfolio charakterystycznych marek i zespołem liczącym ponad 260 000 osób na całym świecie. Dodatkowo Grupa oferuje wszechstronny lifestylowy program lojalnościowy ALL – Accor Live Limitless, o korzyściach którego przekonało się już ponad 68 milionów członków z całego świata. ALL jako codzienny towarzysz hotelowych gości pozwala na wzbogacenie pobytu o dodatkową wartość i przeżycia związane z szeroką gamą benefitów, usług i doświadczeń. Accor jest głęboko zaangażowany w tworzenie zrównoważonego rozwoju, aktywnie działając na rzecz naszej planety i lokalnych społeczności. W ramach programu Planet 21 – Acting Here. Accor działa na rzecz „pozytywnego hotelarstwa”, a w ramach Accor Solidarity, RiiSE i inicjatywę ALL Heartist Fund pomaga osobom w niekorzystnej sytuacji życiowej poprzez gwarancję wysokiej etyki biznesowej, odpowiedzialność względem turystyki i ekologii, zaangażowania w społeczność, zróżnicowanie i inkluzyjność. Założona w 1967 roku spółka Accor SA jest notowana na paryskiej giełdzie Euronext (kod ISIN: FR0000120404) oraz na rynku OTC (kod ACRFY) w Stanach Zjednoczonych. Więcej informacji na stronie: group.accor.com. Zapraszamy do polubienia naszej strony na Facebooku i śledzenia nas na Twitter, Facebook, LinkedIn, Instagram.