Poznajcie laureatów plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL 2019

6 listopada 2019 r., w trakcie uroczystej gali wystawców

7. edycji Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland oraz

II Ogólnopolskich Targów Pracy Branży TSL – TransLogistica Jobs 2019, ogłoszono wyniki

5. edycji plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL.

Tytuł Przyjazny Pracodawca TSL 2019 został przyznany:

C.H. Robinson Polska SA. w kategorii firm dużych (o zatrudnieniu powyżej 500 pracowników)

Sanmar Sp. z o.o w kategorii firm średnich (o zatrudnieniu od 51 do 500 pracowników)

SafeFleet Sp. z o.o w kategorii firm małych (o zatrudnieniu do 50 pracowników)

Jak wybrano laureatów?

Zwycięzcy zostali wyłonieni przez organizatorów plebiscytu – portal Pracujwlogistyce.pl i organizatora Targów TransLogistica Poland – na podstawie punktacji uzyskanej w ocenie ankiet, które wypełniali przedsiębiorcy jako zgłoszenie do plebiscytu. Ankieta zawierała pytania dotyczące czterech obszarów funkcjonowania firmy w zakresie: modelu i środowiska pracy, rekrutacji, rozwoju kariery oraz przyjaznego miejsca pracy. Ankieta odzwierciedla ogólne trendy panujące na rynku pracy. W tegorocznym plebiscycie szczególną uwagę zwrócono na proces rekrutacji i przyjazne miejsce pracy. Do konkursu zgłosiło się blisko 70 firm.

– W tym roku do Plebiscytu zgłosiła się rekordowa liczba przedsiębiorstw w porównaniu z poprzednimi edycjami konkursu. O statuetkę ubiegało się ponad 70 firm z całej Polski. Wygrały najlepsze, chociaż poziom był bardzo wyrównany. Oznacza to, że bez względu na wielkość firmy, standardy i środowisko pracy są wszędzie podobne. To dobra zachęta dla kandydatów, którzy planują karierę w branży Transport – Spedycja – Logistyka, ale też i dobry sygnał dla całej gospodarki – skomentowała Beata Trochymiak, redaktor naczelna portalu Pracujwlogistyce.pl.

– Cieszymy się, że Plebiscyt Przyjaznego Pracodawcy zyskał tak duże uznanie pracodawców i coraz większa ich grupa ubiega się o statuetki. Warto przy tym dodać, że znakomite wyniki osiągnęła również 7. edycja Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki – TransLogistica Poland 2019, których Plebiscyt jest częścią. W tym roku liczba wystawców zwiększyła się o 20 proc. w stosunku do roku ubiegłego. W sumie wystawiło się ponad 280 firm – podsumował Paweł Konowałek, manager Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland.

Organizatorzy plebiscytu

Organizatorami plebiscytu Przyjazny Pracodawca TSL są redakcja portalu Pracujwlogistyce.pl i organizator Międzynarodowych Targów Transportu i Logistyki TransLogistica Poland – największych targów logistycznych w Europie Środkowo – Wschodniej, które co roku odbywają się w pierwszym tygodniu listopada w Warszawie.

KontaktPolub nas na Facebooku